☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PLUS/4 plus4 napi chitchat

Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 285 total)
  • Author
    Posts
  • #2250
    avatarabcug
    Member

    jb: ne lepodj meg ha egyes +4-esek ellenalnak c64-el osszeolvadassal , vagy csak akar kozos adatbazissal. ez ilyen a gep fennallasa ota meglevo utalat a vic+sid comboert :)))) Olyan szintu platform harcot, mint ami a +4 vs 64 kozott volt meg az amiga vs pc sem tudott produkalni anno. :(
    Ofkorz ez 2007-ben kicsit hulyen hangzik, de hat ez van…

    p4s… az is erdekes, hogy pl. emucampon is egy regebbi verzio van fenn… mindegy. Ha tenyleg lesz p1 akkor ugyis m1 :P

    #2251
    avatarMegabyte
    Member

    Megnéztem ezt a p1-et azt kell mondjam szenzációs program. Respect a készítőinek.

    Amúgymeg, azt azért érzitek hogy a rút kiskacsás topic pörög a legjobban itt :D

    #2252
    avatarJailbird
    Member
    Lacoste wrote
    Jailbird: Na most nem akarsz belépni az Absence and Wilds csapatba ? :) Képzeld csak el, megnyered a kompót és akkor kiírják, hogy nyert a Jailbird / őőőőő csapat ? Hát Booze Design nincs plus4-en ! :)

    Előtte azért hadd rajzoljak valamit! Majd Functionon megbeszéljük néhány (értsd: jó sok) sör mellett ;)

    abcug wrote
    p4s… az is erdekes, hogy pl. emucampon is egy regebbi verzio van fenn… mindegy. Ha tenyleg lesz p1 akkor ugyis m1 :P

    Most a beta verzióval játszadoztam. Amint már emlitettem, a preview ablak számomra nagyon hiányzik és egy olyan funkció ami jobb egérklikkre törli az cursor alatti szint.

    #2253
    avatarabcug
    Member

    na jo, itt van amire vagysz :)))))http://www.kozlekedes.hu/temp/pixelshop1.2jb.zipvan benne egy howto file, abban vannak olyan billentyuk amik csak szamomra voltak egyertelmuek, pedig az elso ota benne van :)))) pl. zoom : CTRL + eger wheel!jobb utolso elotti ikon: festes/rajzolas mod (ha ki van kapcsolva akkor csak hatter szinet adja meg, de a pixeleket nem bantja) neha ez sem egyertelmu…

    #2254
    avatarJailbird
    Member

    Abcug, isten vagy!!! :DEdit: szólok Oswald-nak hogy nem kell P1 update ;) De komolyan, igy mar teljes mértékben megfelel az elvárásaimnak a PixelshopMég egy dolog. Arra lenne esély hogy az utolsó beállitásokat megjegyezze a program (értem itt az ablakok helyzetét, zoom nagyságot, grid beállitásokat, gfx mode-ot, stb)? Nem életbevágó, csupán fantáziálok… :)

    #2255
    avatarLacoste
    Member
    Chrono$ wrote
    ACWbár még hegesztés alatt. most fog a két törzsfőnök összeülni és megvitatni az összeolvadást ami már gyakorlatilag 1 éve megtörtént :) 

    Na törzsfőnök, akkor válaszoljá’ az emailekre! :)

    #2256
    avatarChrono$
    Member

    válaszol mán, csak akartam beszélni a másik őrütte is csak nem vette fel a telefont. de tudod mit irok!

    #2257
    avatarAti
    Member

    Ha ennyi grafikus van itten, valaki mondja meg nekem, hogy a pöcsbe lehet ezzel a Pixelshoppal normálisan zoomolni! Pl a kép jobb alsó sarkát… Nekem csak a bal felsőből hajlandó nagyítani és odébbmenni sem tudok…

    #2258
    avatarAti
    Member

    Ó, ctrl + kurzor és odébbmegy!

    #2259
    avatarJedi^ACW
    Member

    Látom mindenki nekiállt vadul pixelezni. Sirály. :) Hozzon mindenki képet a Funkcióra, és lenyomjuk a pécéseket. :-D

    #2260
    avatarMurphy
    Member

    Vicces, hogy 96-ban csináltam először DFLI időzítést, DCD kb még abban az évben csinált hozzá editort, azóta készült még kettő, meg számtalan konverter, és mégis csak idén készült el az első rajzolt kép hozzá. Ennek hatására most meg többen is kedvet kaptak :) Kösz Jedi!

    #2261
    avatarshr
    Member
    Jailbird wrote
    Az általános gfx compon tervezek indulni. Jobb ötletem nincs :)

    LOL :) én is gondoltam rá, hogy csinálok egy végtelenül egyszerű, de csinos fli rajzocskát (amire be fognak szólni hogy multicolor is elég, nemérdekel) és beadom Haiku néven =) az is felmerült, hogy írunk egy dosos 4k-t, de ezt már elvetettük.amúgy én azt nem tudom, akkor mi lesz, ha megtanulok rajzolni és elvben indulhatok pc-s rajzzal, szerintem akkor azzal fogok, a c64-eseket pedig hagyom árokra meg úgy random csdb-s feltöltésre…egyébként fogalmam sincs, miért rajzolok én c64-re, mikor a c64-hez közöm sincs, csak tetszik. még csak nem is volt nekem olyanom. plusim volt :) de csak basicben nyomtam rajta, s rájöttem a ciklus szó jelentésére és örültem.meg aztán plusin láttam az első demókat. meg volt egy egészen aranyos kétszemélyes játék is. meg egy party, ahol egy gombokban szegény plusin nyomkodtam a kis csonkokat… veszett rég volt, igen.amúgymeg nemtom a plus/4-es képformátum milyen, de valszeg én maradok a c64-nél, még ott se tuti, hogy átugrok az iflire, bár majdnem kész a megjelenítőm, rajzolót írni macerásabb… a flit is át kellene írnom valami emberi környezetre, a turbo pascal+dos, windows alatt és az én gépemen lagos egérrel nem az igazi. de a végeredmény lefordítása nasmmal az teljesen jó =) én se fogok már megőrülni, de nekem így volt kényelmes.de mindenképpen érdeklődéssel figyelem a plusis produkciókat a partykon, tetszeni szoktak.végszóként egyik kedvenc idézetemet közlöm, amit amúgy Alvaro követett el (aki képes c64-es csapattag lenni úgy, hogy abszolút semmit nem ért a c64-hez, max a sidről van valami fogalma): “milyen már nem offolni? offolni annyi, mint élni”

    #2262
    avatarMegabyte
    Member
    Murphy wrote
    Vicces, hogy 96-ban csináltam először DFLI időzítést, DCD kb még abban az évben csinált hozzá editort, azóta készült még kettő, meg számtalan konverter, és mégis csak idén készült el az első rajzolt kép hozzá. Ennek hatására most meg többen is kedvet kaptak :) Kösz Jedi!

    Látod, most érett meg rá a scene… :D

    #2263
    avatarabcug
    Member
    Ati wrote
    Ha ennyi grafikus van itten, valaki mondja meg nekem, hogy a pöcsbe lehet ezzel a Pixelshoppal normálisan zoomolni! Pl a kép jobb alsó sarkát… Nekem csak a bal felsőből hajlandó nagyítani és odébbmenni sem tudok…

    Latom ez gondot okoz tovabbra is… :)itt van egy ujabb bugfix :) kozepso gombbal lehet panningolni :Oszokasos helyen:) http://www.kozlekedes.hu/temp/pixelshop1.2jb.zipde most mar tenyleg legyen gyorsan p1! >:[    :)

    #2264
    avatarAti
    Member

    Hú Abcug, ez így király! A SW “game over” logoját rajzoltam meg vele, csak a Sceneconon nem mutattam…

    #2265
    avatarChrono$
    Member

    Gratula Jedinek a képhez! zsir lett!

    #2266
    avatarabcug
    Member

    Sosem ertettem a pixelgrafikusokat, hogy van turelmuk ilyesmihez :) graat. klassz lett!

    #2267
    avatarblala
    Member
    wrote
    Vicces, hogy 96-ban csináltam először DFLI időzítést, DCD kb még abban az évben csinált hozzá editort, azóta készült még kettő, meg számtalan konverter, és mégis csak idén készült el az első rajzolt kép hozzá

    en 98 korul irtam egy trackert c64-re, de meg azota se keszult vele egyetlen zene sem :)

    nyolcbites zeneszek, haalllooooo!!

    #2268
    avatarabcug
    Member

    blala: de most oszinten ki szeret hexaban kottat irni ? :)))

    #2269
    avatarMurphy
    Member

    blala: és ki is adtad? :)

    #2270
    avatarblala
    Member

    abcug: nem hexa, pc-style (a la scream tracker – oke, lehet hogy nyolcbiteseknek ez rosszabb mint a hexa :)

    murphy: nem :))

    #2271
    avatarJedi^ACW
    Member

    Chrono, abcug: Köszi. ;) Lassan csak belejövök megint pixelezésbe. Igazából én szeretem az ilyen pepecselős dolgokat, vhogy leköti a figyelmemet. :D

    Igazából majd arra leszek kiváncsi ha már egy-két demigod szintű grafikus (pl. Jailbird, Archmage, …) pixelez vmit Plussyra. Jelenleg még messze nincsenek kihasználva ennek a kis gépnek a lehetőségei.

    #2272
    avatarabcug
    Member

    jedi: csak kivancsisagbol milyen editorral csinaltad, sajattal ?

    #2273
    avatarChrono$
    Member

    folytatjuk a bombermant mindossze 3 honap szunet utan :) irjon vki zenet mer koooooll!

    #2274
    avatarMurphy
    Member

    Főleg, most, hogy van választék zeneszerkeszőkből :)

    #2275
    avatarJedi^ACW
    Member

    Izé, de a Bombermanban nem csak TED zene lesz (LODPlay-el)? Ahhoz milyen zeneszerkesztő van?

    #2276
    avatarChrono$
    Member

    jahh csak ted zene van lodplay-jel, es nincs hozza mas szerkeszto csak a notepad :) pont ez a bajom, hogy 3 ember ert hozza: degauss, csabo meg a luca.. ha valaki ertene a midik lelkivilagahoz akkor eroltetnek egy midi-lodplayer konvertert es akkor tok jo lenne mert eloszednem a nintendos muzsikakat. Az a bajom, hogy 10 palya van es csak 1 db zene van hozza :(

    #2277
    avatarMurphy
    Member

    Ern0 korábban akart ilyen konvertert írni

    #2278
    avatarChrono$
    Member

    szerintetek, ha csinalok vmit vagy a csapat akkor miért nem teszik ki hirbe az emucampon? ez már a 2. eset.. nembaj, legközelebb kapnak egy kis flamet..

    #2279
    avatarMurphy
    Member

    küldj levelet a csabonak, hogy haho ujdonsag…

Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára