☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PLUS/4 plus4 napi chitchat

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 285 total)
  • Author
    Posts
  • #2220
    avatarChrono$
    Member

    tobb a szin :) najo ebbol indulhatna megint a 20 eves flame “nekunk meg vanak spriteok” .. inkabb ha mar itt tartunk: meg a scenecon elott megsutotte a nap a fejem es kitalaltam, hogy a csabo playerehez midikbol kene zenet konvertalni.. szerintetek lehetseges ez, hogy vmi konvertert fejleszteni vagy felejtos?

    #2221
    avatarJailbird
    Member

    A jó hir hogy Oswald válaszolt és lesz Plus/4 support. Kérnénk szépen egy palettát (idézem: olasható, RGB-re bontott formátum jó lenne)! :)

    #2222
    avatarabcug
    Member
    #2223
    avatarChrono$
    Member

    nahh egy kicsit jobban megneztem ezt a project one-t hat ez k. jo kis program azt kell mongyam am!

    #2224
    avatarAti
    Member

    Hey Abcug! Én próbálkoztam ám a pixelshoppal. Megcsinálhatnád, hogy a kizoomolt képrészletet lehessen mozgatni, odébbmenni rajta, vagy mittudomén. Merthogy nekem ezt sehogy sem sikerült… amúgy nem olyan szar az.

    A p1 tényleg nagyon klassz, a plusz4 támogatásnak biztos örülnénk… vagy 5-en. :-)

    #2225
    avatarMurphy
    Member

    Ati: ne menj el marketingesnek, nem ez a nyero taktika az oswald meggyozesenek ;) Egyébként Project One-t használó C64-es grafikusok is érdeklődnek ám.

    #2226
    avatarJedi^ACW
    Member

    Murphy: Luca mondta az emucampon, h lesz +4 support, de ahogy látom, most már biztos a dolog. :) Kíváncsi leszek rá, hogy milyen lesz. Az a baj szerintem, hogy elég sok plusz feature-t kell majd beleintegrálni, hogy könnyen lehessen pixelezni a +4es módokban (pl. ff15-16 váltás/optimalizálás), különben kinő az ember szakálla mire megrajzol vmit. abcug: Én is próbálkoztam PixelShop-al, de pl. nem nagyon tudtam színt váltani (ff15-16-t hogyan lehet megváltozatni?) Izé, úgy látszik, h hülye vagyok az ilyen multimédiás csodákhoz. :D

    #2227
    avatarMurphy
    Member

    tény, hogy máshogy működik, mint C64-en, de én nem féltem az oswald-ot, megoldja ő ügyesen ;)

    #2228
    avatarJailbird
    Member

    Rászántam egy kis időt a Pixelshop-ra, alapvetően két dolgot hiányolok belőle. Egy zoom preview-t és egy állandóan fókuszban levő paletta ablakot, egyébként nem sokban különbözik a P1-től. Intuitiv, könnyen kezelhető, gyors, és kellemes a használata.

    #2229
    avatarAti
    Member

    Jedi: ff15, ff16 az options menü, image properties ablakában színkód alapján állítható be. És utólag is gratula a képedhez!

    Jailbird: Az 1.2 pre verzióban már van állandóan kéznél lévő paletta. Kíváncsi vagyok, mit bírtok kihozni a plusi gfx lehetőségeiből… :-)

    Murphy: Ne izgulj, nem megyek sem marketingesnek, sem programozónak.

    #2230
    avatarJedi^ACW
    Member

    Ati: Köszi. ;)

    #2231
    avatarJailbird
    Member

    Most akkor én vagyok teljesen hülye vagy itt valami tényleg másképp működik mint ahogyan eddig megszoktam. Személy szerint teljes mértékben elvesztettem mindennemű motivációt aziránt hogy a Plus/4-es scene bármilyen szintű része legyek…

    #2232
    avatarMurphy
    Member

    Jailbird: semmi sem működik másként! Ugyan nem olvastam telejsen végig, de nekem úgy tűnik, hogy mindöszsze egy ember volt a topicban aki ellenzi a dolgot, az pedig Csabo aki plus/4 world üzemeltetője. Maximális respektem neki az oldal készítésért, de szerintem erőssen a kissebséghez tartozik a véleményével. Valószínűleg attól tart. hogy a csdb miatt az emucamp valamiért sérülne, holott szerintem csak egy kicsivel több pezsgést hozna. Én nagyon is örömmel venném, hogy ha egy nagy közös commodore adatbázisban is meglennének az anyagaim. Biztos nem vagyok vele egyedül, egész sok ember releaselt már mindkét gépen.

    #2233
    avatarJailbird
    Member

    Nekem úgy tűnt hogy Degauss és Luca is Csabo mellett áll… Érthetetlen számomra ez a hozzáállás, főleg hogy semmi épkázláb érvet nem olvastam arról hogy miért is rossz a CSDb bővitése a Plus/4 scene számára. Csabo reakciója többé-kevésbé érthető, viszont a véleményének alátámasztása más Plus/4 scenerek részéről már annál kevésbé… :(

    #2234
    avatarCsio
    Member

    legyen mindenhol plus/4 rulez!!!!!!
    ezt parancsolom!

    #2235
    avatarLacoste
    Member

    Mi van Jailbird? Kiengedtek a börtönből? :) Csio: Agyadra ment a kánikula ?

    #2236
    avatarMurphy
    Member

    Lacoste: te meg mitől vagy ma ilyen vicces? :)

    #2237
    avatarLacoste
    Member

    hát nekem agyamra ment a kánikula, ráadásul 8 óra utazás horvátországból pestre éjszaka 30 fokban !! na mindegy. nem idevág, bocs: vicces, hogy mindenhol van autópálya csak a köcs** magyroknál nincs normális határtól-pestig ! szégyen. na bocsi!

    #2238
    avatarJailbird
    Member
    Lacoste wrote
    Mi van Jailbird? Kiengedtek a börtönből? :)

    Á nem Lacoste, csak a jó magaviseletemnek köszönhetően használhatom a számitógépet a könyvtárban. Néha elengednek eltávra, olyankor megyek partyra. Nah, megyek vissza a cellába, nemsokára villanyoltás. :)

    #2239
    avatarAti
    Member

    Ugyanmár Jailbird, nem értem az összefüggést. Aztért, mert Csabonak nem tetszik a CSDb bővítése, Te vígan rajzolhatsz pluszira (is.) Nem? Elképzelem az Árok 10 gfx compóját: Egy pluszis rajzzal lenyomod saját c64 rilízedet, majd Csio harsány “plusznégy power” kiabálása kiséretében botorkálsz ki díjátvenni… :-)

    #2240
    avatarMurphy
    Member

    Ati: Visszavonom! Még se vagy te olyan rossz marketinges. ;)

    #2241
    avatarJailbird
    Member

    Ati igazad van, csak egy kicsit felidegesitettem magamat, mindig is taszitott az ilyen fajta szemellenzős platform-imádat. Szóval a Functionra tervezem az első rajzomat, remélem Oswald addig befejezi a Plus/4 supportot. Addig meg piszkálgatom a Pixelshopot. :)

    #2242
    avatarChrono$
    Member

    tökmind1 tessék rilizt csinálni! én is ezt hajtogatom má 20 éve :) letőtöm a pc-st meg a c64est meg az amigást is meg nemtom mer érdekel mind! jailbird gyere plus4re rajzolni mert unalmas igy egyedul :) jovan a luca is rajzol de a tobbi az csak fekszik a porba azt ugatérol a forumba..

    csabo meg szerintem elvetette egy hangyányit a sulykot majd jol megvedunk ! pont

    #2243
    avatarJedi^ACW
    Member

    Jailbird: Szvsz ne vegye el a kedved a Plussys rajzolástól ez a kis vita, én speciel nagyon kíváncsi vagyok, hogy a C64-es arcok mit tudnak alkotni a kedvenc gépemen. :-) Egyébként a Fánksünön lesz retro gfx compo is? Mert nem látom most a kiírásban.

    #2244
    avatarJailbird
    Member

    Az általános gfx compon tervezek indulni. Jobb ötletem nincs :)

    #2245
    avatarJailbird
    Member

    Btw. Pixelshopnak van valami keyboard shortcut-ja zoomoláshoz? Eléggé le tudja lassitani a rajzolást az állandó ki-be zoomolás a menün keresztül…

    #2246
    avatarLacoste
    Member

    Jailbird: Na most nem akarsz belépni az Absence and Wilds csapatba ? :) Képzeld csak el, megnyered a kompót és akkor kiírják, hogy nyert a Jailbird / őőőőő csapat ? Hát Booze Design nincs plus4-en ! :)

    #2247
    avatarJedi^ACW
    Member

    Emlékeim szerint nincs benne shortcut a zoomra. Amit lehet csinálni: 1) Beszélni abcuggal ezügyben :) 2) Feldobni egy keyboard tweakert, és pl. [Alt]+[W]+[2]-t (200%-ra nagyít) meg a [Alt]+[W]+[1]+[ENTER]-t :))) rámappelni vmelyik billentyűre. Egyébként a régi verzióban ezeket a billentyűket lehetett még használni: 1,2,3,4 – Selcting a color for drawing. SHIFT – Draw a pixel. CRSR – Move the cursor. CTRL+1,2,3 – Color-setting dialog (set the color under the cursor) CTRL+CRSR – Panning !!! 

    #2248
    avatarMurphy
    Member

    Lacoste: Az Absence and Wilds-nak most mi a röviditése?

    #2249
    avatarChrono$
    Member

    ACWbár még hegesztés alatt. most fog a két törzsfőnök összeülni és megvitatni az összeolvadást ami már gyakorlatilag 1 éve megtörtént :) 

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára