☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PLUS/4 plus4 napi chitchat

Viewing 30 posts - 241 through 270 (of 285 total)
  • Author
    Posts
  • #2370
    avatarcRAFTy sERGe
    Member
    Murphy wrote
    Crafty: eredeti gépen a turbo assemblernél nincs jobb, de én inkább a cross assembler+yape combót ajánlom továbbra is. ;)

    Murphy! Kifejtenéd ezt a cross assemblert nekem bővebben? Nézegettem a neten 6502-es ass és deass progikat, de nem nagyon nyerték el a tetszésemet.

    #2371
    avatarIstvanV
    Member

    Melyik cross-assemblert próbáltad ? Mi volt a probléma ?

    #2372
    avatarcRAFTy sERGe
    Member
    IstvanV wrote
    Melyik cross-assemblert próbáltad ? Mi volt a probléma ?

    6502 macroassembler,mylittlesimulator és sim6502. Lehet hogy ezek is jók, csak az AP4-ben az egyszerűsége tetszett nagyon. Lehet hogy csak türelmetlen vagyok, hogy egy újjal dolgozzak.

    #2373
    avatarChrono$
    Member

    Az emucamp már régóta nyűglődött, szerintem az emucamp.com tulaja nem fizette be a dns-t vagy a hostingot vagy mindkettőt.. aztán most lekurjantották az egészet.. remélem lesz majd hamarosan megoldás rá.. gondolom domain árát összedobjuk bármikor meg ha kell a hostot is.. remélem erről van azér bekapp..

    #2374
    avatarIstvanV
    Member
    cRAFTy sERGe wrote
    6502 macroassembler,mylittlesimulator és sim6502. Lehet hogy ezek is jók, csak az AP4-ben az egyszerűsége tetszett nagyon.

    Az AP4-et le lehet tölteni innen: ftp://c64.rulez.org/pub/plus4/Tools/PC/AP4_V1.1.3.zip, de próbálkozhatsz a Plus4IDE-vel is (ftp://c64.rulez.org/pub/plus4/Tools/PC/Plus4_IDE.zip, lehet, hogy néhány DLL és OCX file-t is le kell tölteni ahhoz, hogy működjön), amely külső assemblert (as65 vagy tasm, mindkettő elég régi DOS-os program) és emulátort (minus4w, winemu, vagy yape – más emulátort csak úgy lehet választani, ha átnevezed, pl. plus4emu.exe-ről yape.exe-re :)) használ. De ha nem fontos a GUI, akkor használhatod pl. a ca65-öt is, vagy más assemblert, és bármilyen szövegszerkesztőt :)

    #2375
    avatarIstvanV
    Member
    Chrono$ wrote
    Az emucamp már régóta nyűglődött, szerintem az emucamp.com tulaja nem fizette be a dns-t vagy a hostingot vagy mindkettőt.. aztán most lekurjantották az egészet..

    Ez nem túl jó hír :( Lehet, hogy az egészet máshova kell költöztetni, de az még eltarthat egy ideig.Btw. a p4fliconv-ban a változtatások, amelyeket kértél (dithering és interpoláció kikapcsolása), már kész vannak, az új verzió pedig remélhetőleg néhány nap múlva kiadható lesz.

    #2376
    avatarcRAFTy sERGe
    Member

    Köszi IstvanV, most már elleszek egy darabig :)

    Chronos: Csabonak írni kell egy levelet és megkérdezni, hogy akkor hogyan tovább! :)

    #2377
    avatarChrono$
    Member

    már megtettem! még nincs reakció..

    #2378
    avatarLacoste
    Member

    Akkor írjál megint! Meg vedd fel a telefont ha hívlak !! :) Mert nem érlek el !

    #2379
    avatarChrono$
    Member

    nahh itt az info: Well, Plus/4 World is gone for good! Looks like the emucamp.com was bought by someone already. Ingo suggested we shoot off a round of emails to see who can help. BTW, It’s still working if you add this to the HOSTS file: 216.144.214.105 plus4.emucamp.com 216.144.214.105 http://ftp.emucamp.com I looked into paid hosting today, there’s one that seems good: hostpapa.ca Only 8 CAD per month and we’d get the domain name registration for free. “Unlimited” space + traffic. However, I was taken aback by their terms and conditions a bit. I think I should shoot off an email to them to clarify that 2Gb of binary files are ok. Anyway, we have other options, let’s hear those suggestions! Cheers, Csabo — ezek vannak most, én biztos támogatom némi pénzmaggal az akciót.. laco: bocs, hivlak!

    #2380
    avatarChrono$
    Member

    télleg megy a page, ha beírod a hosts file-be a megadott ip cimet! teszteljétek!

    #2381
    avatarIstvanV
    Member
    Chrono$ wrote
    télleg megy a page, ha beírod a hosts file-be a megadott ip cimet! teszteljétek!

    Nekem is működik :) Köszönöm a tippet !

    #2382
    avatarChrono$
    Member

    Ingo (Degauss) is mozgolódik a hosting témában. Ő is irt egy mailt, ahol felajánlja a saját webszerverét (németo. -> nem unlimited a forgalom, ill. copyright dologkat komolyan veszik), ill. kutat más megoldás után.. majd még folyamatosan tudósítok!ez van a page alján:Visitors:Online: Chronos; Last 2 hours: Last 8 hours: IstvanV; nem sok :D

    #2383
    avatarIstvanV
    Member

    A Plus/4 World új címe: http://plus4world.com/.

    #2384
    avatarChrono$
    Member

    szuper!

    #2385
    avatarcRAFTy sERGe
    Member
    IstvanV wrote
    A Plus/4 World új címe: http://plus4world.com/.

    Király :)

    #2386
    avatarChrono$
    Member

    istván! melyik mélcimed használod? küldtem neked ikonosztázt 2 hete.. nahh közben találtam még egy imél cimet arra is elbombáztam..

    #2387
    avatarChrono$
    Member

    nincs kedve valakinek ray trace animot generálni aki esetleg ért blenderhez vagy 3d studiohoz vagy mittumenmihez?

    #2388
    avatarGeri
    Member

    Nekem van real time ray tracer-em, persze ha a kérdést komondorra értetted, akkor ezt a hozzászólást felejtsd el.

    #2389
    avatarChrono$
    Member

    jóaz! ugyis csak prerendered anim lesz belőle, szal érdekel!
    majd én megcsinálom a fázisokat commira..

    #2390
    avatarGeri
    Member

    Ellenőriztem. Sajnos még nincs olyan állapotban a cucc, hogy elég jó minőséget tudjon produkálni. Jelenleg még az árnyékok sem működnek, és most mást fejlesztgetek, ezért nem is valószínű, hogy használni tudnád. Ha mégis valamiféle változás állna be a helyzetben a közeljövőben, majd tudatom veled.

    #2391
    avatarblala
    Member

    Chronos, attol fuggoen hogy mennyire bonyolult animot akarsz, jofele raytracing szoftver van rengeteg; tehat hogy a szoftvert ravenni a vizualitasra a nehezseg ugye. Ha csak tukrozodo gomboket meg ilyesmit akarsz, akkor a “magad uram, ha szolgad nincs” eljarast javaslom, ~10 eve pl a povray volt a meno, azzal eleg komplex dolgokat ossze lehet rakni (http://en.wikipedia.org/wiki/Povray, http://www.povray.org/)

    #2392
    avatarTravis
    Moderator

    Ha valakit általánosságban érdekel, annak ez is érdekes forrás lehet:
    http://www.codeproject.com/KB/graphics/Simple_Ray_Tracing_in_C_.aspx

    #2393
    avatarcRAFTy sERGe
    Member

    Piciti bebasztam,elszálltam az elmúlt időben most regenerálódom. Próbálok aktív lenni. Remélem jövőre összejön. Minél jobban igyekszem annál jobban szétesek. Meg kell vívnom magammal egy harcot:) Bocsi, majd jövök!

    #2394
    avatarslyspy
    Keymaster

    Lényeg, hogy a világ rendjén működik.

    #2395
    avatarChrono$
    Member

    sziasztok! köszönöm mindenkinek az infokat… kicsit karácsony előtti hajtáspajtás van itten, azt nem nagyon fórumozok, de majd jövök vissza!

    #2396
    avatarChrono$
    Member

    azért ez laza, fél éve nincs 1 db komment se..

    #2397
    avatarChrono$
    Member

    limiTED2 compo van ám! tessék menni plus4world.com -ra azt nézni+szavazni!

    #2398
    avatarEdhellon
    Moderator

    meddig lehet szavazni?

    #2399
    avatarSkoro
    Member

    Sziasztok! Csak beugrottam köszönni nektek! Hey Chronos! Hogy állnak a kért gfx-ek! Hamarosan jön (de jön ám) az új Assassin crew demo melynek neve: …………….. Rövidesen megtudjátok. Árok-ra remélem kész lesz!

Viewing 30 posts - 241 through 270 (of 285 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára