☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás Reply To: Laptop vásárlás

#4453
avatarBery
Member

Geri, látom te tényleg olvastad, amit a HP-Compaq laptopomról írtam :) Persze minden márkában van rosszabb széria, csak van, amelyiknél kevesebb ilyen van :)  Egyébként szerintem szinte az összes márkánál az egyik legfontosabb, hogy ne a belépő szegmensből válasszunk, hiszen filléres alkatrészekből ritkán lesz csoda.  Az enyém egy 200 ezer Ft-os darab volt 2006-ban, és pont akkor leértékelték 10%-al, mivel közvetlenül karácsony után voltunk, és nem vitték el a fa alá. És mivel még 3 napig lehetett Sulinet Expressre vásárolni (következő évben megszűnt a Sulinet), az még mínusz 60 ezer volt. Így végül 130 ezerből lett egy 200 ezres notebookom, ami igencsak JÓ vétel volt, tekintve a Core2Duo procit, ami még ma is elég szinte mindenre.  Lacoste, a “sosem volt baj” vele Toshibádban mindjárt a vétel után alaplapot kellett cserélni, ha jól emlékszem, nem? :) Nekem a Toshibákkal az a bajom, hogy annak ellenére, hogy mocsok drágák, kb. egy szinttel kisebb teljesítményű proci és video van bennük, mint a kategóriatársakban, így a teljesítmény / ár versenyben nincsenek túl elöl. Ráadásul nagyon lassan követik az új hardvereket, vagy ha mégis, akkor 360 ezer Ft lesz, amit megkapok más márkában 200-ért. De mondjuk a nem belépő szintűek tényleg nem rosszak.Update: hogy rögtön meg is cáfoljam magam Toshiba kérdésben :) Most a Fukaréknál lehet kapni egy 17.3 colos, 1600×900 felbontású, i3-380M-es procis, 4 GB RAM-os, 320 GB HDD-s,  Win7 Home Premiumos Toshibat 160e Ft-ért. Egyedül az ATi HD 5470 tart vissza, hogy meg is vegyem.Bár mégis igazolva magam, 192 ezerért megkapom i5-2410 procival, ATi 6650-el, 750 Gb HDD-vel ugyanezt az Acertől (ipon.hu, ha valakit érdekel), ami ugye pont a proci/video fronton jóval erősebb konfig. :) Igaz 32 ezerrel drágább is.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára