☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 124 total)
  • Author
    Posts
  • #1338
    avatarOswald
    Member

    Sziasztok!Egy olyan gépre lenne szükségem amin kényelmesen elfutnak a mindennap használatos szoftverek, videónézés, dvd írás szóval semmi extra, de ne tököljön sokat a swap fileal ha lehet. azt se bánnám ha nem is max. gfx részletességgel de eldöcögnének rajta pár éves játékok / demók is. 160kt áldoznék rá. érdemes nagyon szőrőzni a specifikációknál, vagy nagyjából mindegy hogy melyiket veszem meg ennyiért ? jah és lehetőleg vistával együtt, bár ha lehet még gépet kapni xpvel akkor azt preferálnám :) . az akksi meg hogy meddig bírja 220 nélkül nem érdekel, mert nem utazáshoz kellene, de annak azért örülnék ha nem traktorvastagságú/sulyú lenne a kicsike :)köszi a tanácsokat,Oswald

    #4337
    avatard-lee
    Member

    Amit ne vegyél: Acer, Fujitsu-Siemens
    ASUS se jó globálisan, van 1-2 kiemelkedoen jo dolguk, szal nagyon nezz utana ha ilyet veszel.
    Dell jo de draga, Lenovo detto.
    En Toshiba parti vagyok, mar a 3. Toshibamat koptatom. (L-40-es az aktualis epp)

    #4338
    avatarMurphy
    Member
    Oswald wrote
    ha nem is max. gfx részletességgel de eldöcögnének rajta pár éves játékok / demók is. 160kt áldoznék rá.

    Kérdés, hogy mennyi az a pár év. :)

    #4339
    avatarMurphy
    Member
    d-lee wrote
    Amit ne vegyél: Acer, Fujitsu-Siemens ASUS se jó globálisan, van 1-2 kiemelkedoen jo dolguk, szal nagyon nezz utana ha ilyet veszel. Dell jo de draga, Lenovo detto. En Toshiba parti vagyok, mar a 3. Toshibamat koptatom. (L-40-es az aktualis epp)

    Melyik miért jó, és miért nem?

    #4340
    avatarOswald
    Member

    murphy, pl COD2 vagy NFSU elvárnám hogy fusson mivel a céges gépeken emberi módon futottak (nfsu szaggatott felhúzott gfxel, anélkül teljesen jó volt), ami mellesleg HP volt úgyhogy ezeket az acer stb márkákat én se preferálnám, ebben annyi a ráció hogy a géppel nem voltak gondjaim elégedett voltam vele, a többit meg nem ismerem.

    #4341
    avatarOswald
    Member

    celeron jobb vagy a sempron, vagy a core 2 duo ? tökre nem értek ezekehez. mennyi legyen az fsb? mindenhol 800mhz van. vidkártyák? intel bépített ugma 900 vagy mi a tököm ? érdemes ezeken szőrőzni? :) érdemes vistával venni ? úgyis az lesz mindenhol lassan, de le is zabálja az erőforrásokat..

    #4342
    avatarabcug
    Member

    hat nekem az a tapasztalatom, hogy tok mindegy melyik “csomagolo” rakja ossze a cuccot ha ertelmesen vannak osszevallogatva a belevalok… Van itt a cegnel 4 eves hp, fusi :) ami meg mindig orakat bir terhelve es jol megy, csak vigyazva volt ra es esett mar szet hp, dell is par honap nyuzas alatt :) ugy gondolom celeroncsot 2007-ben mar nagyon nem kellene venni (persze ez szubjektiv) es menekulj az intel integralt video elol hiszterikus sikitofrasz kozepedte :( 160k nem sok, ennyibol pl. egy core duo 2ghz + 1gb ram + 120gb satas acert kapsz, “markasabbat” csak nagyon kifogva … bar minap lattam akciosan kifuto hp-t 1.4-es Mceleronnal ( grin :) viszont 1 gb-rammal es ati videoval potom 99e huf-ert. De inkabb vettunk egy 2 meter magas hutoszekrenyt es maradt a dobozos pc :)

    #4343
    avatarOswald
    Member

    vista buziness meg home kozott mi a kulonbseg? bar ha a cod2 szerintetek ezen [link] normalisan elfut akkor ez joez :) kerdes hogy nem lesz e kesobb szopas hogy nem vista van rajta? :P

    #4344
    avatarMurphy
    Member

    Oswald: egyelőre az a szopás, ha az van rajta :)

    A gépről: a video egy régi intel integrált, erőssen kerülendő, ha valamiért mégis intel mellett döntenél akkor az újabb szériák az x3000 vagy az x3100. Amúgy az ár mellé nincs konkrét config írva, a pdf-ben pedig minden esetleges, így gyanítom ennyiért egy celeron m-es 512 megás configot kapsz, ami vistával az ég világon semmire se jó.

    Core 2 az jó, de ha inkább jobb videóra költenél (játékokban többet érsz) akkor általában a sempronokat ajánlják celeronok helyett, sebességben nincs érdemi különbség, viszont fogyasztásban jobbak.

    #4345
    avatarOswald
    Member

    Murphy ? tekerj le a lap aljara core 2 duo 1G ram, kuka intel videoval. xp oprencerrel. 1 ev gari. ez kb teljesiti a vagyaimat. azon a vidkartyan meg talan elzotyog a cod2 is. mivel c64en nyomulok ezert a grafikus teljesitmeny nem annyira erdekes szamomra.

    #4346
    avatarOswald
    Member

    mondjuk orulnek ha nem szeleskepernyos lenne (wxga=wide?) ezeket utalom mert nem ehhez szoktam. :)

    #4347
    avatarMurphy
    Member

    na ez egy különösen nehéz kérés, egyébként meg a wide screen jó, gyorsan át lehet szokni.

    #4348
    avatard-lee
    Member

    Vista Celeron M-eken akarhanygiga rammal is szaggat mint allat, tehat felejtos. Ide mar minimum Cor (2) Duo kell. wide screen meg szerintem is tok jo, mast mar el se birok kepzelni, fura is neha ranezni a 4:3-as tvmre. :D

    Pista businessnek en sok ertelmet nem latom. Nekem Home Premiumom van, a legtobbet azzal adjak mostansag 160.000 kornyeken, az egesz turheto, visszabutitva meg fogjuk ra, stabil is.

    Ami kimaradt elobb, HP-ban pl. eloszeretettel szoktak gagyi vinyot rakni, en azert nem szeretem, de amugy azok se oly rosszak.

    Dell – massziv, relativ draga
    Lenovo – massziv, neha idejetmult technologiat meg eroltetnek, nem a legjobb support
    Toshiba – nekem eddig bevalt, de azert ne dobd le
    Benq – meglepoen jo, neha szivas a supporttal
    ASUS – szopas a supporttal

    #4349
    avatarACE
    Member

    Bizony jó, pláne ha mozizni szeretsz rajta.

    #4350
    avatarChrono$
    Member

    en most acerrol potyogok itten es annyit megjegyeznek hogy elvagyok vele (turion 1 magos cucc) vista hp es mozizni is szoktam akksirol.. vlc media player erosen ajanlott pista alatt akksi mellett :)
    meg egy megjegyzes: a legujabb notikban mar mas cerka van tudomasom szerint ez mar a core2rol van butitva visszafele.. de ha van ra pez’ akkor persze mindenkeppen izmosabb procit javasolok en is, mert azt mar nem tudod kesobb cserelni..

    #4351
    avatarChrono$
    Member

    jahh es a regi cerkaval az a gaz hogy gatya a power menedzsmentje mert intel papa mindent letiltott benne meg a jovo hetet is.. a sempront meg nem baszkuralta ilyen teren az amd.. nahh, bekin hagylak benneteket :)

    #4352
    avatarblala
    Member

    widescreen-t maximum 3 nap megszokni, utana minden 4:3-as cucc gnomnak fog hatni, legalabbis nalam ez volt :)

    #4353
    avatarDaTa
    Member

    Anyámnak van egy Lenovo lapitopija (N200 pontosan). Bár több mint 160k de minden van rajta ami egy laptopon kéne lennie. Bár még csak 15 éves vagyok, de szerintem érdemes mellé Xp-t is venni, álltalában csak az akciós laptopok mellé adnak oprendszert(megjegyzem álltalában ezt a 30 napos szutykot) Vistám nekem is van megvan az összes verzió egy DVD-re kiírva, de sztem max egy 1,5 év múlva lesz használható is, mivel pl NERO7 alatt semmien más nerot nem támogat. Xp pedig már ugyebár, természetesen nagyon sok hiba fel lett derítve, ezért jött ki az SP2 is. Nekem amikor a Vistát feltettem kapásból leszedett úgy dúrván 2 giga frissítést. Na meg nem minden laptop-eszközt támogat. Ismerősnek van egy ASUS laptopja, ott például a legfontosabb dologhoz nem volt driver: a power managentnek. Utánna jött a jól ismert Format C:
    SWAP filékre meg azt tudom javasolni, hogy:
    telepítésnél csinálj az XP-nek legalább egy 12 Gigás partíciót. Bőven ráférneka a programok, és a swapfileknak is van hova terpeszkedniük. Ha van még helyed(gondolom lesz/van) akkor csinálj eggyet a játékoknak, meg még eggyet a zenékne/demóknak. Widescreen meg jó dolog ha filmezgetni akarsz. Ennek a gépnek (Lenovo N200) van egy 2 magos intel procija(hogy mekkora órajelen nyomul azt meg kell néznem, majd leírom), van benne egy 200Gigás vinyó, 2 giga ram és egy integrált szutyok intel videókártya, asszem hogy 64 megás. Van rajta 3 USB port monitorkivezetás, netkártya, SD kártya hely. Megyjegyezném még azat is hogy nem egy nehéz gép nem nyom annyit mint egy traktor… Jaaaa és a legfontosabb természetesen van rajta WiFi és BlueTooth (remélem jól írtam). Anya például a konyhában szokott netezni, pedig az emeleten van a WiFi rúúúter :-). Remélem (nem herélem majdnem elírtam)hogy sikerült segítenem, és sok jó vásárlást és mindenkinek boldog újévet kívánok!

    #4354
    avatarMurphy
    Member

    Ja igen, ha nem XP van alapból telepítve rá, és azt akarsz felrakni, akkor lehet szívás rendesen, mert a legtöbb új notebook winchestervezérlőjét nem ismeri fel az XP telepítője. (lehet, hogy az SP3-as már igen)

    #4355
    avatarpasy
    Member

    murphy: nincs azzal szopás, intel driver + nliteos (van hivatalos acer leiratom magyarul hogy kell ilyen xp cd-t csinálni ha kell valakinek emailom)

    #4356
    avatarMaxie
    Member

    Akarki akarmit mondd, az acer a kategoriajaban egy jó gép. Lehet mondani a Lenovot meg az Asust de azok altlaaban arban is dragabbak. Az acer alapvetően egy kozepkategorias de stabil gép, igen amint irtam az onlinerre hogy baj volt az Akksival az teny, de az nem a gyártó miatt. hasonló kategóriaju amugy még az MSI de az ezzel rendelkezo tulajok is inkabb az acert ajanlottak. Mar csak a konnyebb bovithetosege es szerelhetosege miatt is.

    #4357
    avatarpontscho
    Member

    Tudom, hogy nem ertek hozza, de notebooknal nem igazan a szerelhetoseg a lenyeg. :) Acer… az egy vicc, akkor mar inkabb ASUS. (Mondom ezt en, a masodik ASUS gyartmanyu gepemnel, es PDA-nal:)

    #4358
    avatarabcug
    Member

    En most vettem egy acer aspire 5710-est es az alap vista szanalasa utan xp siman fel, minden driver fenn a honlapon, szerintem teljesen korrekt…bar mondjuk en asztali gep parti vagyok, othon pl. sose hasznalok láptopot, egyebkent is sznobsag :))) ha meg kenyelmesen akarom hasznalni mar annyi minden log ki belolle, plane, hogy 300k-ert lenne egy kozepkategorias pc-m :(

    #4359
    avatarMaxie
    Member

    Az lehet hogy az asus jobb de mint mondtam dragabb is, es lehet hogy nehez elhinni de van akinek a penz szamit ;)

    #4360
    avatarOswald
    Member

    köszi a tippeket!

    mi a különbség a coreduo és a core2duo és a dualcore között?

    #4361
    avatarOswald
    Member

    még valami, az IDE meghalt, mindenhol SATA játszik most már?

    #4362
    avatarOswald
    Member

    128 MB ATI Rad X1350 up to 256ű

    ez jó? :)

    #4363
    avatarMurphy
    Member
    Oswald wrote
    mi a különbség a coreduo és a core2duo és a dualcore között?

    A a dualcore simán, hogy két magos technológia neve. Az intel CPU-iban is a duo a dualcore-t jelenti. A core 2 duo egyel újabb generáció, mint a core duo, annak a továbbfejlesztése, már 64 bites magokkal.

    Oswald wrote
    még valami, az IDE meghalt, mindenhol SATA játszik most már?

    SATA van már mindenhol.

    Oswald wrote
    128 MB ATI Rad X1350 up to 256ű ez jó? :)

    Az általad megcélzott árkategóriában kifejezetten jónak számít

    #4364
    avatarOswald
    Member

    “Az általad megcélzott árkategóriában kifejezetten jónak számít “

    jah csak ezt egy 203ks gepnel láttam :P

    #4365
    avatarBery
    Member

    Nekem amióta notebookom van (1 éve), az asztali gépet hetente egyszer kapcsolom be. Hiába a csak 15″-os kijelző, annyival kényelmesebb mindenben, és használható a kanapén, a szőnyegen hasalva, az asztalnál ülve, ágyon, térden, bárhogy. És csendesssssssssss! Mindent tud, amit ügyviteli szofftverek készítése és webfejlesztés megkíván (Core 2 Duo 1.6 GHz, bőven sok ezekre), de az utolsó két UF demot is ezen írtam. Pedig Intel GMA 950 – mondjuk ezt az egyet cserélném benne, de persze nem lehet :). A Sulinet utolsó előtti napján vettem, így a karácsony utáni akció és a Sulinet révén komoly 120e-be került. És bár a volt cégtársam 5 éve sokat szívott egy Compaq notebook-al, nekem eddig tökéletesen teljesít ez a HP-Compaq nx6310-es. Soha többet asztali gép! Persze tartaléknak, tesztnek azért ott áll a sarokban az is :)

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 124 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára