☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 124 total)
  • Author
    Posts
  • #4426
    avatarabcug
    Member

    ha az os-t meg tudod oldani mashogy, csupan osszezavaras keppen :)

    168e:
    MSI Core2Duo 1,5GHz 2GB RAM, 120GB HDD, webcam, GF8400 256 (!!!), OS-t meg raksz ra amilyet akarsz :)
    2 ev gari.

    http://www.aqua.hu/index.php?id=termekek&art_id=47874&

    #4427
    avatarBery
    Member

    Én az Abcug féle MSI-t venném (persze a GPU miatt :)), már csak annak kellene utána nézni, hogy MSI mennyire megbízható márka. De a 2 év gari ad némi bizalmat. Én adnék neki egy esélyt!

    Ilyesmit láttam karácsony előtti szórólapon 179e-ért, de azóta sem.

    #4428
    avatarOswald
    Member

    abcug elcsábított :) pedig az electronál már azt is megkérdeztem melyik boltjukban van :)

    #4429
    avatarChrono$
    Member

    msinek gatya a szervize, de nem akarok nagyon belerondítani a biznicetekbe :)

    #4430
    avatarpasy
    Member

    meg a burkolat és a billentyűzet minősége sem az igazi (ropogós műanyag stb)

    #4431
    avatarOswald
    Member

    holnap megveszem az msit asszem ennél jobb már nem lesz \o/, pár forumot elolvastam róla, rosszat nem hallottam. a szervizelés tényleg kicsit problémás, de működik, csak lassú. COD4 és Stalker kielégítően fut rajta állítólag, és ez több mint amit becéloztam eredetileg :)

    #4432
    avatarBery
    Member

    Hogyne lenne jobb! Szerintem kéthetente lesznek jobb ajánlatok :)

    Egyébként meg mintha az lett volna az oldalon, hogy nincs nekik készleten, csak rendelhető.

    #4433
    avatarBery
    Member

    Tegnap mesélte egy ismerősöm, hogy egy haverja főakárki az egyik elektronikai láncnál és simán van olyan, hogy valamiből többet szállítanak le, mint ami a szállítólevélen van. Így hozott el most 4 db Packard Bell subnotebook-ot, amiknek a kinti ára 200 EUR. Neki 100e Ft-ért adta, a Pólusban meg egy boltban azonnal megvették tőle 150e Ft-ért :) Jó a kütyü, csak éppen Intel GMA 965 a GPU, így nem pályáztam meg :)Egyébként ez az

    #4434
    avatarOswald
    Member

    mostanában így mondják azt hogy leesett a teherautóról ? :) 200*260=52000 ft, sehogy se áll össze ez a sztori nekem… egyébként lassan indulok a kicsikéért, nem volt a boltban, de tegnap odacsörögtem és mára már vittek is egyet a raktárból, köszi mindenkinek aki segített majd írok egy kis élménybeszámolót :)

    #4435
    avatarBery
    Member

    Lehet, hogy 99 EUR volt, csak rosszul emlékeztem, és nem számoltam utána :)

    #4436
    avatarMaxie
    Member

    Én még mindig ugyerzem hogy az MSIben csalodni fogsz, de ne legyen igazam :)

    #4437
    avatard-lee
    Member

    MAxie: En tudom ki a beszallito… Szerintem is, de ne legyen igazam. :)

    #4438
    avatard-lee
    Member

    Bery… Mi annak idejen a Packard Bell-t ugy hivtuk ElectroWorldben, hogy Takard Ell ;) Nem veletlenul.

    #4439
    avatarOswald
    Member

    ha ugyanúgy nem esik szét mint a hp 2 év ütés vágás alatt de ezzel szemben futni fog a cod4 akkor nem fogok csalódni. egyelőre abban csalódtam hogy nem fogadnak el kártyát a boltban, és nem sikerült elég kpt felvennem (limit, bezárt, messze van) , ma mehetek újra. nagyon örülök.

    #4440
    avatarBery
    Member

    Erről volt nem rég egy cikk, hogy sok hardver bolt miért nem fogad el kártyát. Az a helyzet, hogy a bankok pofátlanul sokat kérnek a terminálért és a szolgáltatásért, ráadásuk nem fix díjat, hanem a vásárlás %-ában, ami egy kis haszonkulcsú eladás esetén – mint amilyen a hardver alkatrészek – annyira lecsökkentené a hasznot, hogy annyiért inkább nem is árulnák. Mert ugye van beszerzési ár, bolt bérlet, alkalmazotti bér, és ezen felül a mocsok tulaj még hasznot is akar :)

    D-lee, szóval ennek ekkora múltja van az EW-nél? :)

    #4441
    avatarMaxie
    Member

    Hát amennyire én tudom nem a legstabilabb dolgokból szerelik az MSIket, de lehet hogy félreinformáltak

    #4442
    avatarblala
    Member

    az MSI laptopokrol nem tudok semmit, de az MSI alaplapom literalisan ertendo elfustoles* utan 2 nappal ujraeledt (addig mondjuk se kep se hang), es azota hibatlanul megy. Mindez tortent uszkve 4 eve… Szoval valamit azert tudnak :)

    [* a hiba a felhasznaloban volt…]

    #4443
    avatard-lee
    Member

    Bery: Hajjajj… ;)
    Jo ideig az Extreme Digitalban sem lehetett kartyaval fizetni, kis boltoknal (Aqua is ilyen, meg a Notebook/Laptop.hu) nem lehet igy fizetni a fent vazolt okok miatt.

    #4444
    avatarOswald
    Member

    na eddig bírta az MSI noti, 1 hete elment szervízbe. azt hittem alaplapos vagy vmi (kékhalállal hunyt el majd nem bootolta végig a wint) de azt mondják a hdd lett szektorhibás. Mindenesetre a zsanérokra már ráfért a javítás meg kellett egy venti csere is. Az ár / teljesítmény aránya jó a gépnek, de a minősége nem a legjobb. (zsanér/venti) de más gond eddig mondjuk nem volt vele, és mindennapos használatban van.

    #4445
    avatarOswald
    Member

    ja igen a jobbra nyíl néha már nem megy, de erről inkább colin mcrae tehet :)

    #4446
    avatarBery
    Member

    4.5 éves a HP-Compaq Core2Duo-s notebookom. Az elmúlt 11 hónapban nem, de előtte ezen is dolgoztam – meg demót is ezen írtam :) – 3.5 évig, ment napi 8-16 órát. Csak a zsanérok lazultak meg, de lehet, hogy azok is csak azért, mert egyszer összecsuktam úgy a notebook-ot, hogy egy fekete toll volt a zsanéroknál :) Roppant is egyet :) Egyébként hibátlan. HDD 100%-os a HDD Sentinel szerint, pedig munkán kívül torrentekkel is sok órát töltött, sőt egy időben filmet is néztem róla rendszeresen. Bár a gyenge gfx miatt (GMA 950), gondolkodom (úgy 3 éve :)) egy újban, de Dell, HP és Acer-en kívül más márka fel sem merül, mivel az utódot is szeretném legalább ennyi ideig használni.Ja, és járt velem Tunéziába, olasz tengerparton, osztrák hegyekben, sokszor notebook-hátizsákban, néha oda-odaütve ennek-annak :) Nem hittem volna, amikor megvettem, hogy 3 évnél többet ki fog bírni.

    #4447
    avatarOswald
    Member

    igen, a HP-k brutálisan strapabíróak, a munkahelyemen hihetetlen amit szó nélkül kibírnak. Csak az MSiben erősebb volt a grafkártya :) Cserébe nem annyira jó a minőség… :)

    #4448
    avatar-SP-
    Member

    Az én 3 évvel ezelőtt vett TOSHIBA Satellite A215-S5837 -emmel az ég világon semmi baj nincs, leszámítva, hogy itt is kipurcantak a billentyűk (‘R’ és jobbranyíl). Ez a gép is napi 5-10 órát ment, nem egyszer szolgáltatott zenét füstös klubokban, párszor nekiütöttem a villamos kapaszkodójának, mégis állja a sarat :)

    #4449
    avatardarklon
    Member

    A régi business class Compaq-ok voltak iszonyú strapabíróak. MSI-ből egy mp3 játékosom volt, abból megtanultam messziről elkerülni ezt a márkát.

    #4450
    avatarblueghost
    Member

    Jó az MSI, csak nagyon kell rá vigyázni. :) Az enyémet is 3 éve használom és hibátlan billentyűzet, hibátlan zsanérok, kb. mintha új lenne.

    #4451
    avatarGeri
    Member

    A compaq iszonyatosan szar. igénytelen zsanérok, rossz minőségű hamar bedöglő aksi, sérülékeny borítás jellemzi. Javaslok minden hp/compaq laptopot nagyon messzire elkerülni.

    #4452
    avatarLacoste
    Member

    Nekem 2 laptopom van, mind a kettő Toshiba. Napi 24 órában mennek és soha nem volt gond velük. Annyi baja van, higy a billentyűzete megkopik 1 év után ha használják! Legalább is az ezüst színű billentyűkiosztásos tutira! Nem e legolcsóbb, de tényleg semmi gond vele.

    #4453
    avatarBery
    Member

    Geri, látom te tényleg olvastad, amit a HP-Compaq laptopomról írtam :) Persze minden márkában van rosszabb széria, csak van, amelyiknél kevesebb ilyen van :)  Egyébként szerintem szinte az összes márkánál az egyik legfontosabb, hogy ne a belépő szegmensből válasszunk, hiszen filléres alkatrészekből ritkán lesz csoda.  Az enyém egy 200 ezer Ft-os darab volt 2006-ban, és pont akkor leértékelték 10%-al, mivel közvetlenül karácsony után voltunk, és nem vitték el a fa alá. És mivel még 3 napig lehetett Sulinet Expressre vásárolni (következő évben megszűnt a Sulinet), az még mínusz 60 ezer volt. Így végül 130 ezerből lett egy 200 ezres notebookom, ami igencsak JÓ vétel volt, tekintve a Core2Duo procit, ami még ma is elég szinte mindenre.  Lacoste, a “sosem volt baj” vele Toshibádban mindjárt a vétel után alaplapot kellett cserélni, ha jól emlékszem, nem? :) Nekem a Toshibákkal az a bajom, hogy annak ellenére, hogy mocsok drágák, kb. egy szinttel kisebb teljesítményű proci és video van bennük, mint a kategóriatársakban, így a teljesítmény / ár versenyben nincsenek túl elöl. Ráadásul nagyon lassan követik az új hardvereket, vagy ha mégis, akkor 360 ezer Ft lesz, amit megkapok más márkában 200-ért. De mondjuk a nem belépő szintűek tényleg nem rosszak.Update: hogy rögtön meg is cáfoljam magam Toshiba kérdésben :) Most a Fukaréknál lehet kapni egy 17.3 colos, 1600×900 felbontású, i3-380M-es procis, 4 GB RAM-os, 320 GB HDD-s,  Win7 Home Premiumos Toshibat 160e Ft-ért. Egyedül az ATi HD 5470 tart vissza, hogy meg is vegyem.Bár mégis igazolva magam, 192 ezerért megkapom i5-2410 procival, ATi 6650-el, 750 Gb HDD-vel ugyanezt az Acertől (ipon.hu, ha valakit érdekel), ami ugye pont a proci/video fronton jóval erősebb konfig. :) Igaz 32 ezerrel drágább is.

    #4454
    avatarBery
    Member
    #4455
    avatarGeri
    Member

    Én olyan notebook gput javaslok mindenképpen, aminek dedikált videómemóriája van és aminek a memóriasávszélessége minimum 40 gbyte/sec.

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 124 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára