☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC [szavazás] Leadhasson az LGFX egy 124 megás demót demóként functionra?

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 208 total)
  • Author
    Posts
  • #5347
    avatarGeri
    Member

    “animations (the walking dog in the beginning comes to mind), an unintelligible story (try english next time), low-poly models, boring music, even more boring direction (circling around an object for a minute is not epic) and it’s way too long”

    FAIL :D

    #5348
    avatard-lee
    Member

    Geri: Némileg több alázattal, sikeresebb lehetett volna a demoscener pályafutásod. (Ha tényleg végleg lezártad.)

    #5349
    avatararchee
    Member

    Nem tudom hány éves a Geri, de ilyen hülye, soha nem voltam. Ha valaki évek óta próbálkozik kódolni, miört nem tud megirni egy float convertert? Vagy kimásolni egy JPG betöltöt a DirectX példaprogramból? És akkor az engine többi részét hogy csinálta meg? Ezt nem értem…

    Vagy lehet, hogy a mérettel az orjási minöségi fölényt akarta jelezni?

    Amikor én kezdtem, csináltam egy 3d Descent(forsaken) klónt generált texturával. Oda akartam adni a haveroknak terjesztésre, de senkinek nem kellett, mert a mérete miatt gondolták, hogy úgyis valami komolytalan, mert akkora mint egy tetris, amikor már minden játék több floppy. Erre én lementettem a generált texturákat és tettem bele intrónak néhány prerenderelt, tömöritetlen videot. 2 floppyn már több embert érdekelt:)

    #5350
    avatarCharlie
    Moderator

    Szerintem ez az elso nezheto Geri demo. Felteve, ha csak a jobb felso sarokban futo kis animaciot nezed… :P

    #5351
    avatarzoom
    Keymaster

    Az a legszebb az egészben, hogy egy demot ami belefér 10 megába azt 100ban megcsinálod és mindezt merész újításnak nevezed. Szerintem jelentkezz a Microsofthoz marketingesnek :)

    #5352
    avatarzoom
    Keymaster

    Ja és most hogy végre láttam miez:

    Ez bazmeg nem feldolgozás, hanem az eredeti meggyalázása. És akkor még finom voltam.

    #5353
    avatarOswald
    Member

    tegyuk a dolgokat perspektivaba: az amiga 1200esemhez 80 megas vinyo volt. ezen rajta volt az utolso idokben:

    – Amiga OS
    – Utilityk (filemanok, texteditek, modeditorok, modplayerek, gfx editorok, defrag, etc)
    – modok
    – gamek (settlers, superstardust, slamtilt)
    – par demo
    – MUI (gui ext lib)
    – Miami (tcp ip stack, ilyen nem jart az OSel9
    – Ibrowse (brozer), irc, levprogi,
    – kulonfele os hackek pl task scheduler
    – egy valag sid zene meg playsid

    es a 16mega fastramomnak kb az 50%at hasznaltam el max ha nagyon moho voltam. :) mondjuk netezni nem volt tul emberi meg akkori szemmel se azt be kell vallani. (030as kartyaval)

    #5354
    avatarBery
    Member

    És volt rajta Tribes feldolgozás? Nem. Hát akkor meg? ;)

    #5355
    avatarteo
    Member

    ez egy kalap szar. de tenyleg.

    #5356
    avatarPörszi
    Member

    Abcug funda luk, funda kávé kamanduk. :)) Gerinek respect! A tehetséget nem szabad korlátok közé szorítani. Az erő veled van!

    #5357
    avatarGargaj
    Keymaster

    az igazi tehetseget nem zavarja a korlat – nezd meg a gorkorisokat, ok meg kifejezetten orulnek is neki.

    #5358
    avatarslyspy
    Keymaster
    Pörszi wrote
    Abcug funda luk, funda kávé kamanduk. :)) Gerinek respect! A tehetséget nem szabad korlátok közé szorítani. Az erő veled van!

    Azért a demoscene leginkább a korlátok ellenére való alkotásról szól. Eleve maga a realtime is egy korlát.

    #5359
    avatararchee
    Member

    Érdemes nézni a pouetes beszólásokat. Azért vált hirtelen népszerüvé, mert egy darabig véletlenül a function szerepelt utolsó partiként a latest party listában, és mindenki azt hitte, hogy ez az egy release volt:)

    #5360
    avatarpohar
    Member

    új értelmet nyert az ELŐŐŐZSŰŰŰŰRI :D

    nem lehetne a zenéket is lezsűrizni a party előtt itt a fórumon, hogy ott már tényleg csak a legjobbakat hallgassuk meg? :))

    #5361
    avatarTravis
    Moderator
    Geri wrote
    Gargajt is kihívtam már, mégis kibírtam. .P

    Milyen kihívás volt ez?

    #5362
    avatarpasy
    Keymaster
    #5363
    avatarBery
    Member

    Ne bántsátok már Gerit! Ha tanul belőle, akkor ennyiből is, ha meg nem, akkor felesleges tovább alázni. Én bízom benne, hogy visszatér két év múlva, és megnyeri a Breakpointot.

    #5364
    avatarACE
    Member

    “By pushing the envelope” (of the size limit)

    #5365
    avatarGeri
    Member

    Akinek kurvára nem megy sehogy se, az kaphat d3d verziót, ha rámír msn-en.

    http://legend.uw.hu/ogld3dc.JPG

    #5366
    avatarpohar
    Member

    az msn át tud vinni egy 120 megás fájlt?

    #5367
    avatarGeri
    Member

    Felül kell írni csak pár régi fájlt, összesen kb 8 mega.

    #5368
    avatarRemage
    Member

    Hopp, D3D-vel zombie lett a néni?.. 8|

    #5369
    avatarGeri
    Member

    Hirtelen portolás ritkán jó.

    #5370
    avatarMurphy
    Member

    Nem az volt, hogy azért nem tudod kissebbre összehúzni a demót, mert nincs semmi időd a Functionig? :)

    #5371
    avatarGeri
    Member

    Ez így van. Már játékot fejlesztek, de mivel ezt game engine hajtja, kompatibilis az updatelt verzióval (hagyományosan nagyon kényesen ügyelek a visszafelé kompatibilitásra)

    #5372
    avatarabcug
    Member

    124mb onnkicsomagolos rarra raengedek egy kkruncsit es lemegy 64 mega ala, leadjatok functionon ? :)

    #5373
    avatarpontscho
    Member

    124mb onnkicsomagolos rarra raengedek egy kkruncsit es lemegy 64 mega ala, leadjatok functionon ? :)  Honnan szerzel egy szuperszamitogepet hozza ? :) PAQ nem eppen a gyorsasagarol hires. 1.83-as CD-n atlag 5-10k/sec az atlagsebessege 1.5GB ram hasznalat mellett. :)

    #5374
    avatarabcug
    Member

    pontscho: megcsinalod ? :)
    32 mega ala szerintem konnyen leviheto lenne a cucc _kitomoritve_, csak ne lenne mar megint ennyire kozel function :(

    #5375
    avatarBery
    Member

    Blala, csináld meg 4K-ban! ;) De fusson kis ablakban a Dope is benne ;)

    #5376
    avatarGeri
    Member

    Viccen kívül, örülnék neki, ha valaki levarázsolná, hogy lemehessen függvényen, de tényleg.

Viewing 30 posts - 91 through 120 (of 208 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára