☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC [szavazás] Leadhasson az LGFX egy 124 megás demót demóként functionra?

Viewing 30 posts - 31 through 60 (of 208 total)
  • Author
    Posts
  • #5287
    avatarACE
    Member

    Amit a szervezés mégis keresztülvitt.

    #5288
    avatarzoom
    Member

    Ott nemigazán volt jó döntés, ha végignyomjuk akkor a party közönsége esik nekünk, ha nem akkor meg az egész nemzetközi scene (plusz opcionálisan “szivtelen állatok, nem tiszteljük a csernobili áldozatokat” stbstb.)

    #5289
    avatarGargaj
    Member

    utolag bevallom at kellett volna tenni wildba, de mivel party elott par nappal erkezett csak, olyankor neha hajlamos az ember rossz donteseket hozni.

    #5290
    avatarabcug
    Member

    ezzel az erovel blalat is ki kellett volna zarni a compobol, mert nem futott a demoja a compo gepen es csak honapokkal kesobb adta ki :)
    legyen mar optimalizalasi compo, baromi kivancsi vagyok, ki csinalja meg 4k-bol :)))

    #5291
    avatarpasy
    Member

    Komolyan azt mondjátok hogy egy 124mb (?!?!?!) elfogadható mint DEMO ? Csak azért mert a múltban voltak rossz döntései a szervezőknek?

    #5292
    avatarGeri
    Member

    Nézzük csak. 4k, ott ugye az a lényeg, hogy realtime legyen, és hogy 4k legyen mérete. 64k, ott pedig az, hogy realtime legyen, és 64k lehet maximum a mérete, nem véletlenül a méretével fémjelzik ezeket a compokat. Na de a normál DEMO compo, az demo compo. Erre nincs is megkötés, minden compo-n más. A demoban csak az a lényeg hogy realtime legyen. Van ahol 32, van ahol 64, van ahol akármennyi a méretkorlát, de nem is a méretkorlát a lényeg egy demóban, hanem a realtime-ség. Ennélfogva elég bagatel dolog lehet egy demót kizárni pusztán a mérete miatt, hisz ez nem egy 4k vagy egy 64k-s verseny, ahol kifejezetten lényeg a mérletkorlát. A demónál viszont ilyen nincs.

    #5293
    avatarzoom
    Member

    abcug: nemcsakhogy nem futott, de nem is volt mac compogép ;)

    #5294
    avatarzoom
    Member

    Geri értsd már meg, ha egy demo nagyobb mint egy video, akkor teljesen elveszti az értelmét. Olyan méreteknél már a kutyát sem érdekli hogy az realtime vagy nem.

    #5295
    avatarabcug
    Member

    tenyleg ! tomoritve 124 mega vagy mar kibontva ? ;)

    #5296
    avatarGeri
    Member

    Nem értek egyet.

    #5297
    avatarGeri
    Member

    Tömörítve (=

    #5298
    avatarTravis
    Member

    pasy: én nem mondom, hogy a múltbéli rossz döntések miatt el kellene fogadni, csupán azt akartam érzékeltetni, hogy a szabályok nem merevek.
    Geri: az, hogy a szabályok nem merevek, nem jelenti azt, hogy demo címen minden határt ésszerűtlen mértékben túl kell lépni.
    Harmadszor az én véleményem az, hogy a party szervezőinek tejhatalma van. Ha ők azt mondják, hogy a compo gép egy 486-os, akkor senki ne adjon be quad SLI-re “optimalizált” release-t.

    #5299
    avatarabcug
    Member

    oke, akkor tegyuk fel en nagyon kivancsi vagyok, es elmegyek functionra es veszek 1 plusz belepot, tamogatva gerit –> az 2 * 64mb == 128mb. so-so, belefer ! :) na? :) vagy nem megyek el, de veszek belepot ? :)

    #5300
    avatarzoom
    Member

    Ha Geri beadja demoba és mi elfogadjuk akkor az már nem csak róla állít ki szegénységi bizonyítványt hanem rólunk is. Ahogy Travis mondta, a szabályokat lehet tágabban értelmezni, nade basszus mindennek van határa. Ne csináljunk már lamercompot a democompoból…

    #5301
    avatarGeri
    Member

    Jó rendben, ismerjük a véleményeket. Gargaj, mond ki a végszót. Elfogadod demóként, vagy nem?

    #5302
    avatarGargaj
    Member
    Geri wrote
    Jó rendben, ismerjük a véleményeket. Gargaj, mond ki a végszót. Elfogadod demóként, vagy nem?

    …azt hiszem kenytelen leszel keresni valakit aki segit belerakni 64 megaba :)… ja es egy helyesirasi keziszotarat.

    #5303
    avatarGeri
    Member

    Ebben az esetben lemondok a demóról.

    #5304
    avatarTrX
    Member

    geri, vazze. hány kiló a te íkúd?! if demo.size <= 64MB then goto democompo else goto kuka nemtudom mit kell ezen vitatkozni.

    #5305
    avatarGeri
    Member

    Ja, tegnap előtt lett kiírva, a demót 3 napja fordítottam relasebe, kösz.De a témát felesleges folytatni. Feltöltöm netre, és majd beszúrok egy linket is ide, nekem aztán olyan mindegy.

    #5306
    avatarabcug
    Member

    de egy lelketlen, szivtelen, erzestelen dogok vagytok … :)

    hat nem latjatok ezt az emberi tragediat, ezt a komminukacios es burokratikus zavarok okozta sorstorest ? tenyleg azt akarjatok, hogy a fokusz / naploban kosson ki szegeny mint egy megtort karrier, az elet es sors aldozatakent ? a teljes remenyvesztes es lemondas eredmenyekepp … :)

    #5307
    avatarteo
    Member

    “A demo méretkorlátját felemeltük 64 MB-ra.”

    1-2 megaval tullepi, mi? :)

    #5308
    avatarabcug
    Member

    az jo lesz! remelem lesz 3-4 valtozat, esetleg remix es jo kis robISjarig szeru componk lesz :)))) \o/
    muhahaha!

    #5309
    avatarzoom
    Member
    wrote
    Ja, tegnap előtt lett kiírva, a demót 3 napja fordítottam relasebe, kösz.

    Alapszabály hogy amíg nem tudod az idei szabályokat addig a tavalyiak a mérvadók.

    #5310
    avatarzoom
    Member

    Hogy konstruktív is legyek, a tavalyi demod alapján néhány javaslat:

    – nem kell külön zene a windowsos és a linuxos verzióhoz. Ha nem tudod megoldani, akkor add be a windows verziót, a linux portot meg add ki külön.

    – egy ideje már feltalálták a jpg formátumot, használd azt a tga helyett. Egy zippel tömörített 12 megás tga textura 9 mega. Egy 90%-os jpg 2. 7 mega különbség. És ez csak egy textura.

    – fogalmam sincs mik ezek a .glm formátumú modellek, de ha egy darab fa modellje 80 mega (tömörítve 10, annyi mint másnál egy egész demo), akkor ott valami nagyon nincs rendben…

    #5311
    avatarBery
    Member

    Nagyon nagy pontosságú modellek, és textúrák redundánsan tárolva az esetleges HDD hibák miatt. ;) Mi ezzel a gond? A látvány indokolja, nem? ;)

    Geri, ha nem írtad volna, hogy 7 perc, komolyan melléd állnék, de a tavalyi kompó kínszenvedés demói megkeményítik az ember szívét :)

    Gargaj, Firefox 3.0-hoz nem tudsz magyar helyesírás ellenőrzőt, ha már annyiszor felhozod? Mivel minden szót aláhúz most nekem, ez nagyon zavar a helyesírásban :)

    #5312
    avatarzoom
    Member

    Bery én még meg is érteném hogy 2048×2048-as texturákat használ, ha nem lenne a demoban széjjelblurolve annyira hogy 256x256nak néz ki :)

    #5313
    avatarGargaj
    Member
    #5314
    avatarabcug
    Member

    kritizalni azt tudtok, de egy szerencsetlen demot leadni a kompon azt bezzeg nem mi ? :) inkabb kosmoplovci mi ? :))) hat hol marad a scene is about friendship ? :)))

    #5315
    avatarBery
    Member

    Zoom, azért, mert nem értjük, nem Geri a hibás :)

    #5316
    avatarTrX
    Member

    Abcug: Kosmoplovci az rulezság. a csernobilos izével meg úgy voltunk, hogy legyen pár ember aki egyszer végigszenvedi, ha már soha többet nem lesz olyan a történelem során… egyébként meg reformáljunk. a demo az legyen minimum 124 mega. felső határ a kompógép vinyója. ha 600 megás a cuccod, de már csak 599 mega hely van, akkor IJB. háháháhá124 mega alatt minen 64k. na, mit szóltok?

Viewing 30 posts - 31 through 60 (of 208 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára