☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók Scene.hu Demoshow Reply To: Scene.hu Demoshow

#1696
avatarSpenot
Member

Kisse leulepedtek bennem a szombati elmenyek es atgondoltam, mitol is lett olyan katasztrofalis az Amigas resz; gondoltam, leirom, hatha nincs igazam, ha meg igen, akkor hatha tanul belole valaki :) Megkernem a melyen tisztelt sokat tapasztalt party- es demoshow-szervezo urakat es holgyeket, hogy mutassanak ra az esetleges tevedesekre, illetve ha valami felett esetleg elsiklott volna a figyelmem. Thx.A gondok termeszetesen ott kezdodtek, hogy aznap reggel 6-kor kezdtem csak osszevalogatni a demokat. Ennek ket kovetkezmenye volt: egyreszt meglehetosen elfaradtam, mire eljutottunk a vetitesukig, masreszt nem volt ra idom, hogy kideritsem, hogy az osszeszedett demoknak mik lennenek az idealis korulmenyek (pl. Oxypatcher a Lapsuusnak).Delre osszeallt egy olyan lista, amivel nagyjabol elegedett voltam, es csinaltam is egy foprobat, hogy meg otthon deruljon ki, hogy a Starstruck utan ujra kell inditani a gepet, mert kulonben lefagy a kovetkezo demo :) Ugyhogy oszepakoltam a gepet es elindultam az ELTE-re. Itt is elkovettem egy hibat: nem probaltam ki a kulso kompozit encoder/RF modulatort, amit utoljara Functionon hasznaltam. A szerkezetnek ugyan kutya baja, de ha itthon kiprobaltam volna, akkor nem a helyszinen dugom rossz csatlakozoba a videokabelt, ezaltal ertekes tiz percet lopva el mindenki eletebol.Elchyvel azt beszeltuk meg, hogy a show vegen (tehat 16:30-tol 17:00-ig) lenne egy feloras Amigas blokk, ennek megfeleloen raktam ossze a listat. Mint kiderult, ez az informacio az idok soran es a nagy kavarodas kozepette valahol elveszett. A kavarodast nem kommentalom, tudjuk, mi volt a gond, viszont nyilvan az en hibam is, hogy ‘eltunt’ a vetitesi idom: a show-t megelozoen nem tartottam a kapcsolatot Elchyvel.A gep osszerakasakor kovetkezett a modulatoros benazas, amely idot eltolthettuk volna a hanggal valo benazassal is, ha egyaltalan eszembe jutott volna. A tanulsagok itt is konnyen levonhatoak, nem irom le.Mivel nem tudtuk egyuttmukodesre birni az Amigat es a projectort, az elso felidot nyugodtan neztem vegig. Aztan a szunetben jott Charlie es menetrend szerint megmentette az emberiseget az amigatlansagtol :) Na innentol kezdve mar ideges voltam :D mert nem tudtam, mennyi ido marad az Amigara.17:05 korul veget ert a videovetitos resz, es Murphy elmondta a kisse szerencsetlenul megfogalmazott Amiga-felkonfjat. Nem akarom baszogatni szegenyt, mert epp eleg baja volt, es tobbek kozott neki koszonheto, hogy egyaltalan *volt* demoshow, es en se mondtam volna jobb szoveget (foleg olyan korulmenyek kozott), de talan tobben maradtak volna, ha lelkesebben marasztaljuk oket :)Tovabbi gond volt, hogy fogalmam se volt, hogy vegul is lesz szunet, nem lesz szunet, mikor kezdodne az Amigas resz, vagy egyaltalan mi a banat lesz. Magyarul nem volt forgatokonyv.A kovetkezo a sztereo hanggal valo kuzdelem volt, ami igy visszatekintve egyaltalan nem biztos, hogy jo otlet volt. A nezok ott ultek es vartak, hogy tortenjen valami, de vagy 10 perc elment a hangcucc debuggolasaval. Valoszinuleg jobban jartak volna, ha monoban, de varakozas nelkul latjak a demokat. Mondom ezt annak ellenere, hogy egy (altalam nem ismert, vagy fel nem ismert :) amigas komolyan megfenyegetett, hogy nehogy le merjuk monositani :D A masodik nagy baj ezzel a keslekedessel az volt, hogy ennyivel is kevesebb ido jutott a demokra.Aztan jott a kivansagmusor. Nagyon orulok, hogy ennyi embernek ennyi kedvenc amigas demoja van (legalabb 5 cim elhangzott), de nem veletlenul raktam ossze elore a demokat :) Persze itt is en vagyok a bunos, mert nem lett volna szabad hagynom, hogy barki befolyasolja a letesztelt, biztosan mukodo listat. Legkozelebb majd nagyobb lesz a pofam, es kedvesen, illedelmesen, de elkuldok mindenkit a fenebe ;D (Errol a hibamrol az jut eszembe, amikor Scenesten leadtak az osszes entry-t a music compon :) Szoval az meg hagyjan, hogy megvaltozott a lista, de a franc emlekezett, hogy hova raktuk Charlie-val Functionon a Desert Dreamet, hat meg hogy hogy kell hasznalni a WHDLoadot :)) Raadasul pont a Desert Dream… igy utolag ugy gondolom, nem lett volna szabad leadni. Az egy dolog, hogy mi imadjuk, de aki most latott eloszor demot, raadasul 3 oranyi pixelshader-orgiat, annak egy oldschool demo, foleg magyarazat nelkul, nagyon primitivnek tunhetett. Kulonosen, hogy az elejen a 3D part a mai demokhoz kepest lassu, vontatott. Raadasul a dinnye atmegy a piramison, amin mi elnezoen mosolygunk, de kivulallo szamara szerintem nagyobb hibanak tunik, mint a vetites osszes MPEG bugja es raszterbevagasa egyuttveve. Es vegul: Mi az, hogy dinnye meg piramis?! o_O En is csak azert tudom, mert amikor eloszor lattam, Charlie elmondta, mi van a hatterben. Csoro erdeklodoknek ez csak szimplan zavaros.Ezutan a fo gondom az volt, hogy nem sok fogalmam volt arrol, hogy mennyi idom van meg. Ez foleg azert volt zavaro, mert ugy raktam ossze a listat, hogy az elejen es a vegen legyen nagyobb durranas, es a kozeperol dobtam volna ki demokat, ha nincs eleg ido. Szoval arrol is elore meg kellene allapodni legkozelebb, hogy meddig nyomhatom.Ezek utan mar szinte aprosag volt Charlie javaslata, hogy inditsak Oxypatchert, de akkor mar sik ideg voltam, ugyhogy azt a hirtelen valtoztatast sem tudtam jol kezelni (mint az, gondolom, eszreveheto volt :)Kb. ennyit tudtam osszeszedni. Kernem a tisztelt elvtarsakat, hogy kommentaljak a fent leirtakat :)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára