☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Minden ami nem Scene.hu Mennyire ismert a demoscene? Reply To: Mennyire ismert a demoscene?

#4800
avatarGargaj
Keymaster
wrote
Azt se értem, hogy a microsoft miért nem reklámozza, hiszem ahogy nézem DX-re elég sok demo készül ami egy közös népszerűsítést jelentene, de vajon miért nem?

A DirectXen nincs mit nepszerusiteni, minden azt hasznalja.

wrote
Lehet, hogy túl kevesen vannak azok is akik ebből kamatoztatnak, most csak kicsit gondoltam bele, de a játékfejlesztőkőn kivül nem tudom kinek lenne szüksége még realtime grafikára?

– A fent emlitett VJ-k pl., de nekik a nagyreszuk orul h ingyen elvallal egy bulit altalaban.
– Olyan szakmak akiknek gyors azonnali vizualizalas kell (belsoepiteszek, designerek, stb.), de nekik altalaban nem kell mas csak egy 3D engine meg egy exporter. A masik csoport pl. amikor egy orvosi leletet vizualizalsz pl. 3Dben, de ott meg pontossag kell.
– Olyasmi vizualizaciok mint az idojarasjelentes, meccseken a feliratozas, meg barmi aminek live bemeno adata van.

wrote
Azt se értem, hogy a főiskolákon és egyetemeken miért nem találkoznak az emberek vele [legalábbis nem úgy tapasztaltam]?

Talalkozni talalkoznak vele, de nem erdekli oket, nem jutnak el addig a pontig mint mi, hogy “tejauisten ilyet en is akarok csinalni”. Ez altalaban annak koszonheto hogy YouTubeon pl. nincs felfoghato kulonbseg egy demo es egy animacio kozott, es amugy is embertelen mennyisegu szorakoztato tartalom jut el az emberekhez, nincs mibe kapaszkodni hogy “engem ez erdekelne”.

Pelda: egyik kedvenc ilyen jopofa kreativ videom ez. Megnezem, szorakoztat, valszeg ha elottem lenne hozza a komplett koceraj akkor en is tok jol elszorakoznek vele, de annyira nem tartom magavalragadonak, hogy en magam kezdjem osszeszedni hozza a kellekeket, pedig tippem szerint egy Google-kereses, nehanyezer forint, meg nehany szabad ora kellene hozza csak.

A demoscene eletstilus, az emberek nagyreszenek pedig az mar van.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára