☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás Segítség, kezdőknek! Reply To: Segítség, kezdőknek!

#2819
avatarBery
Member

Blala, Haskell-ben (két l-el!) sem tudok programozni ;)

Én azt gondolom, hogy ha az E101 nem az igazi, meg egy keresőmezőbe ENTER hülyeséget ad ki, az a fejlesztő hibája. Nyilván az eszközök sem tökéletesek, de hát tudni kell a lehető legjobban alkalmazni azokat, illetve a hibáikat elkerülni, kiküszöbölni. Elvégre hallottunk már olyanról is,hogy egy processzor hibásan osztott :) A fordítóprogramokban meg lett Pentium safe fordítási opció :) A PHP-ban meg van tipusazonos egyenlőség vizsgálat (===). Meg, ha tudod, hogy működik, akkor le tudod úgy programozni, hogy az adott feladatnál ez ne okozzon gondot.

Mikor elkezdtem webet programozni, akkor belefutottam, hogy az egyik böngészőn így néz ki, a másikon úgy esik szét az oldal. Aztán idővel kiderült, hogy a hibák egy részét az én elírásaim (záró tag helyett is nyitó, stb.), meg a böngészők eltérő hibatűrése okozta. Persze még ezek javítása után is maradtak különbségek, ezekkel trükközni kell, ami kényelmetlen, de hát hiába kiabálom én világgá, hogy kukába az összes browserrel, és kérek egy jót, ami szabványos és hibátlan, kb. semmi nem fog történni :)

Szóval abból főzünk, ami van, és ha valami 95%-ban használható, akkor a maradék 5%-al megalkuszunk.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára