☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PLUS/4 plus4 napi chitchat Reply To: plus4 napi chitchat

#2261
avatarshr
Member
Jailbird wrote
Az általános gfx compon tervezek indulni. Jobb ötletem nincs :)

LOL :) én is gondoltam rá, hogy csinálok egy végtelenül egyszerű, de csinos fli rajzocskát (amire be fognak szólni hogy multicolor is elég, nemérdekel) és beadom Haiku néven =) az is felmerült, hogy írunk egy dosos 4k-t, de ezt már elvetettük.amúgy én azt nem tudom, akkor mi lesz, ha megtanulok rajzolni és elvben indulhatok pc-s rajzzal, szerintem akkor azzal fogok, a c64-eseket pedig hagyom árokra meg úgy random csdb-s feltöltésre…egyébként fogalmam sincs, miért rajzolok én c64-re, mikor a c64-hez közöm sincs, csak tetszik. még csak nem is volt nekem olyanom. plusim volt :) de csak basicben nyomtam rajta, s rájöttem a ciklus szó jelentésére és örültem.meg aztán plusin láttam az első demókat. meg volt egy egészen aranyos kétszemélyes játék is. meg egy party, ahol egy gombokban szegény plusin nyomkodtam a kis csonkokat… veszett rég volt, igen.amúgymeg nemtom a plus/4-es képformátum milyen, de valszeg én maradok a c64-nél, még ott se tuti, hogy átugrok az iflire, bár majdnem kész a megjelenítőm, rajzolót írni macerásabb… a flit is át kellene írnom valami emberi környezetre, a turbo pascal+dos, windows alatt és az én gépemen lagos egérrel nem az igazi. de a végeredmény lefordítása nasmmal az teljesen jó =) én se fogok már megőrülni, de nekem így volt kényelmes.de mindenképpen érdeklődéssel figyelem a plusis produkciókat a partykon, tetszeni szoktak.végszóként egyik kedvenc idézetemet közlöm, amit amúgy Alvaro követett el (aki képes c64-es csapattag lenni úgy, hogy abszolút semmit nem ért a c64-hez, max a sidről van valami fogalma): “milyen már nem offolni? offolni annyi, mint élni”

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára