/tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/> /tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/>
☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás

  • This topic has 272 replies, 20 voices, and was last updated 14 years ago by avatarGeri.
Viewing 30 posts - 151 through 180 (of 273 total)
  • Author
    Posts
  • #5090
    avatarpontscho
    Member

    [quote] [quote] ojajj, ojajj [blockquote]de ugye, ugye, UGYE, mint linux envangelista nem azt javaslod most a kezdo juzernek hogy root-kent hasznalja a gepet[/quote1216768781]http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-223857.html“6577124 Xorg gets killed when a non-root user runs 3D apps”http://mail.opensolaris.org/pipermail/xwin-discuss/2007-August/002253.html“just installed skype-1.4.74-static on slackware 10 distribution. when i use it as normal user i have no sound and i get the “Call Failed: Problem with Audio Playback”-message when i try to call somebody. when using it as root everything works just fine.”http://forum.skype.com/lofiversion/index.php/t91143.htmlhadd ne soroljam tovább…….[/quote1216808011]Ne is, mert baromsag. Az X minden rendszeren suid bittel es root userrel kerul telepitesre, pont azert, hogy user altal futtatva is mukodjon a hardverhez valo hozzaferes. Skype eseteben szinten hozzaferesi gond van, engedelyezni kellene talan a hozzaferest az audio eszkozokhoz. Mint ahogy a forum vegen le is irtak, de csusztatni egyszerubb, mint a lustasagot legyozni, es utana nezni a dolgoknak.Mind a ket altalad vazolt eset tipikusan az “user error” kategoriaba tartozik.(Kulon erdekessegkent meg lehetne emliteni azt is, hogy Skype sem veletlen van statikusan linkelve, mint ahogy az emlitett forum post elso sora is kezdodik…)

    Geri wrote
    Mondom, rossz vége lesz, ha valaki nem szívleli meg a tanácsaimat (=

    Ha rad hallgatnak, akkor meg plane. Ugyanis mar nem tudom megszamolni a ket kezemen azokat a baromsagokat, amiket itt osszehordasz. Ahhoz kepest, hogy mekkora linux majernek tardot magad, meg a SUSE install “leirasodban” is hemzsegnek a hozza nem ertesrol tanuskodo jelek, satobbi.

    #5091
    avatarCharlie
    Moderator

    Ja egyebkent, ha mar a Linuxos demoportoknal tartunk, eletem egyetlen rilizelt Linuxos demoportja, a BoyC-fele 17Points 4K. :) A port erdekessege, hogy egy mar akkor is osoregnek szamito 604e/200Mhz procis PowerMac 8500-on keszult, Debian/PPC alatt. :) De elvileg fordul/fut x86 Linuxon is, bar van egy hanyagsag miatti bug a portban, amire azota mar besir a GCC, ha jol remlik, de akkortajt meg nem tette. Kompatibilitas forever. :)Screenshot itt, forras meg itt. Kesobb lett MorphOS port is. Proudly delivering quality Linux demoscene products since 2003.(tm)(c)(r) :)))

    #5092
    avatarTravis
    Moderator

    mitol lesz egy demo nagyobb Windows alatt? Inkabb forditva kene lennie, nem?De igen. Pontatlanul fogalmaztam. Úgy értettem, ha készít az illető egy SDL-t használó 64k-t ( amit roppant nehéz, tekintve az elf formátumot, de tegyük fel ez a hipotetikus coder megcsinálja), majd ezt portolja win alá, továbbra is SDL-t használva. Ezután a fenti delikvens a compon szembesül a ténnyel, hogy nincs linuxos compogép (például mert Pontscho és Charlie szétveri azt a gépet). Továbbá tegyük fel, hogy olyan szorgalmas volt, hogy készített egy linuxos demot is (szintén portolva win alá). Ebben az esetben mi történne?a. Pontscho és Charlie szétverik őt isb. indulhatna 64k és demo kategóriábanc. indulhatna wild és demo kategóriáband. indulhatna demo kategóriában és a következő compora van már release-e.e. mindegyikf. egyik sem(Figyelem, a fent megjelenő hozzászólás iróniát és humort tartalmaz. Komolyan venni szigorúan tilos)

    #5093
    avatarblala
    Member

    Edhellon: egy Smultron nevre hallgato KISS-style texteditort (Monaco 12pt fonttal) + terminalt :) Xcode-al nem sikerult meg megbaratkozni, bar nem is eroltettem tulzottan a dolgot. Kulonben se kodolok C-ben tul sokat :)

    #5094
    avatarpohar
    Member
    Charlie wrote
    Ja egyebkent, ha mar a Linuxos demoportoknal tartunk, eletem egyetlen rilizelt Linuxos demoportja, a BoyC-fele 17Points 4K. :)

    Hátja, azzal én is foglalkoztam, Kicsit tömörítettem rajta, úgyhogy befért még zene is mellé 4k-ba.Egyébként külön érdekesség, hogy volt egy hiba az eredeti kódban, ami miatt csak fele sebességgel futott (glbegin – glend keveredés)download

    #5095
    avatarCharlie
    Moderator

    A pontscho valoszinuleg nem verne szet a gepet, hanem hekkelne ra OS X intelt. En szetvernem, beismerem… :D

    Egyebkent, az elterjedtebb Linuxok (pl. Ubuntu) default installjaban van SDL? Most lusta vagyok bebootolni a VMWaret itt. Mert ha nincs, akkor Linux alatt is “ervenytelen” az SDL hasznalata, mert pluszban felrakando libnek szamit, akarcsak Windowson… :)

    #5096
    avatarpohar
    Member

    és a win/linux porthoz is hozzászólnék:
    Towel-re írtam egy linux/SDl-es 4k-t, de a rendezők mondták, hogy mégsincs Linux, úgyhogy portoljam winre. 27k körül lett, de 4k-ban indították, mert rendesek volt (köszi!). Persze a sok Pouet-es faszkalap nem értette meg :)

    #5097
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Egyébként külön érdekesség, hogy volt egy hiba az eredeti kódban, ami miatt csak fele sebességgel futott (glbegin – glend keveredés)

    Emlekszel ra melyik volt az? Osszediffelni lusta vagyok, meg kimuteni belole a zenelejatszot. Hatha begyorsul nalam is, mer’ itt k*rvalassu, meg MorphOS-en is, pedig ott gyorsabb a Radeon driver (es ugy altalaban a 3D) mint azonos gepen Linux alatt. :P

    #5098
    avatarpontscho
    Member
    Travis wrote
    mitol lesz egy demo nagyobb Windows alatt? Inkabb forditva kene lennie, nem?De igen. Pontatlanul fogalmaztam. Úgy értettem, ha készít az illető egy SDL-t használó 64k-t ( amit roppant nehéz, tekintve az elf formátumot, de tegyük fel ez a hipotetikus coder megcsinálja), majd ezt portolja win alá, továbbra is SDL-t használva. Ezután a fenti delikvens a compon szembesül a ténnyel, hogy nincs linuxos compogép (például mert Pontscho és Charlie szétveri azt a gépet). Továbbá tegyük fel, hogy olyan szorgalmas volt, hogy készített egy linuxos demot is (szintén portolva win alá). Ebben az esetben mi történne?a. Pontscho és Charlie szétverik őt isb. indulhatna 64k és demo kategóriábanc. indulhatna wild és demo kategóriáband. indulhatna demo kategóriában és a következő compora van már release-e.e. mindegyikf. egyik sem(Figyelem, a fent megjelenő hozzászólás iróniát és humort tartalmaz. Komolyan venni szigorúan tilos)

    Pontscho nem veri szet, mert miert tenne ilyesmit. :) Tobb okbol sem, plane mert nem szervezo, es attol, h linuxra irta meg az illeto meg kell becsulni, sot. Masreszt ez a kerdes meroben a szervezok hozzaallasan mulik, mert amig pl. egy OpenGL32.dll szerves resze az OS-nek, addig az SDL.dll nem az.

    #5099
    avatarEdhellon
    Moderator

    blala. kosz, ez a smultron jonak tunik, megnezem este. xcode-ban vannak tokjo dolgok, meg par dolog tok szep, de VS+VA parossal osszehasonlitva igen karcsu :)

    #5100
    avatarCharlie
    Moderator

    Na, ha mar itt vagyunk, es belelendultunk, vagjuk egy kicsit a fat a topicindito hozzaszolas alatt is. Kb. 3 perc Guglizas utan, egy sokkal jobb, egyszerubb es rovidebb megoldas a problemara itt talalhato. Ez ugyanazt csinalja, csak nem balfaszul, hanem minimalis ertelmet felvonultatva. Szoval ha mar Linux, inkabb ezt, koszi. :)

    #5101
    avatarblala
    Member

    Edhellon: Hat azert ez a smultron se tokeletes (az elejen meg elegge bugos volt), de a celnak megfelel. Neha fejlesztgetik, de mar csak leopard-ra, ugyhogy azt nem tudom azota sokat javult-e

    #5102
    avatarblala
    Member

    ahh, most vegre szamomra is kiderult mi volt az a piros kod az elejen :) En nem ertek ehhez, de a tapasztalat szerint osx-en, tehat valoszinuleg bsd-n altalaban, es akkor nem kizart hogy linuxon is, de most ezert nem bootolok be, szoval az _ (mint underscore) nevu ize az environmentben az a process(?) full(?) path-ja.

    #5103
    avatarCharlie
    Moderator

    Es meg egy apro adalek: Amigan a fenti muveletre es abszolut eleresi utakra nincs szukseg. Minden futtatott programhoz letrejon egy PROGDIR: nevu virtualis assign, amelyik az executable konyvtarara mutat. Ha az executable-hez kepest szeretnenk fileokat elerni tehat nem kell mast tennunk, mint minden fajl relativ eleresi utjat PROGDIR:-rel kezdeni.

    Vagy egyszeruen a programunk elejen csinalni egy ilyet:

    BPTR mylock = Lock(“PROGDIR:”, ACCESS_READ);
    BPTR olddir = CurrentDir(mylock);
    Unlock(mylock);

    a vegen meg

    CurrentDir(olddir);

    Dehat, latszik, hogy korunk es a jovo operacios rendszerei mennyivel modernebbek, mint az a 15 eves (egyebkent 23, ha mar itt tartunk) elavult szar. :P

    #5104
    avatarblala
    Member

    mirol beszelsz Charlie, a unix legalabb 40 eves, es nagyon remelem hogy nem az a jovo :)

    #5105
    avatarCharlie
    Moderator
    blala wrote
    a unix legalabb 40 eves, es nagyon remelem hogy nem az a jovo

    Hat pontosan errol beszelek… :P

    #5106
    avatarGargaj
    Keymaster

    GetModuleFileName

    #5107
    avatarpontscho
    Member

    CFBundle

    #5108
    avatarCharlie
    Moderator

    Gargaj: plusz vegeredmenynek buffer foglalasa, plusz a vegeredmenybol kimuteni a directory nevet, plusz konyvtarvaltas. :P

    #5109
    avatarGeri
    Member
    pontscho wrote
    Ahhoz kepest, hogy mekkora linux majernek tardot magad

    Tudnál idézni idevágó idézetet, amelyben én azt kifejtem, hogy mekkora linux májer vagyok?

    pontscho wrote
    hemzsegnek a hozza nem ertesrol tanuskodo jelek, satobbi.

    Miért nem írsz jobbat? Ja persze, azt már nem tudsz. Csak pofázni. :D

    #5110
    avatarabcug
    Member

    void main(int argv, char **argc) ????

    mar en kerek elnezest :)

    #5111
    avatarCharlie
    Moderator

    Mondtam h. bugos. :P

    #5112
    avatarGeri
    Member

    Legalább nem kell return 0; a végére.

    #5113
    avatarabcug
    Member

    komolyan teljesen elkeseredtem igy most toletek :/ most akkor toroljem le a linuxot es tegyek fel leopardot ? jolvan bazze, de ha mukodik es megy rajta a codeblocks- akkor csunyan beszoptatok :))))

    #5114
    avatarpontscho
    Member
    Geri wrote

    pontscho wrote
    Ahhoz kepest, hogy mekkora linux majernek tardot magad

    Tudnál idézni idevágó idézetet, amelyben én azt kifejtem, hogy mekkora linux májer vagyok?

    vs.

    Geri wrote
    A topikot olvasgatva egyre inkább úgy tűnik, hogy minnél inkább nem hallgattok rám, annál inkább szarabb lesz nektek :D
    Geri wrote
    hadd ne soroljam tovább…….Mondom, rossz vége lesz, ha valaki nem szívleli meg a tanácsaimat (= 
    Geri wrote

    Charlie wrote
    Ekkora ongolt is reg rugott valaki velem valo vitaban.

    Perszeperszepsze.

    A tobbit nem volt kedvem eloszedni, pedig akadt meg par “gyongyszem”.

    Geri wrote
     

    pontscho wrote
    hemzsegnek a hozza nem ertesrol tanuskodo jelek, satobbi.

    Miért nem írsz jobbat? Ja persze, azt már nem tudsz. Csak pofázni. :D

    Mert felesleges, leven tele van vele az internet, amik meg jobbak is, mint amit te irtal, vagy en irnek. Leven tobben, hosszabb ideje csinaljak.Peldaul: – https://help.ubuntu.com/community/Installation – http://howto.helpero.com/howto/Install-openSUSE_8.html – http://www.x.org/wiki/ConfigurationHelp – http://tronche.com/gui/x/ – http://www.catb.org/~esr/writings/taouu/html/ch03s08.html – http://soledadpenades.com/2008/01/12/my-first-opengl-program-in-linux/ – http://www.opengl.org/wiki/index.php/Getting_started – http://www.linuxjournal.com/article/5534

    #5115
    avatarGeri
    Member

    És ezek közül melyik készült demoscenereknek?tele van a netMás tollával ékeskedsz. De megértem, a sajátoddal nem tudnál, mert nincs.

    #5116
    avatarpontscho
    Member
    Geri wrote
     És ezek közül melyik készült demoscenereknek?

    Ha egy demoscener nem erti meg az “igy tegyel ki egy ablakot” tutorialt, akkor az huzzon vissza az iskolapadba, mert akkor egy 3D engine-t sem fog tudni osszehozni, mert nincs meg hozza a szukseges alapismeret.

    Geri wrote
    tele van a netMás tollával ékeskedsz. De megértem, a sajátoddal nem tudnál, mert nincs.

    Nincs szuksegem arra, hogy mas tollaval ekeskedjek, vannak sajatjaim. Tudod a fresh demok kozul mar a masodiknak volt – bar akkor meg nem publikus – linuxos verzioja. Nem sokkal utana mar kiadott is volt. Sot, a mai napig az osszes fresh/rebels 64k-nak, amit mi csinaltunk pasy-val vagy amelyiknel megkertek, van linux verzioja is. Valamint nem csak demokkal foglalkoztam anno, hanem pl. van munkam az OpenAL-ben, egy jo adag az MPlayerben, satobbiben is.Szerk: najo, a szemelyeskedest kiszedtem, ez az e107 editor es ertelmezo meg egy szar. Minden tag le van zarva, de ennek oromere megis egy blokk lett az egesz post.

    #5117
    avatarGeri
    Member

    Nem az mplayerről volt szó szerintem, hanem a linux demoscenereknek témakörről. Gagarin is beléphetne ide, ha élne, és mondhatná, hogy bezzeg ő már utazott az űrben is, te meg egy lófasz vagy.

    pontscho wrote
    Toled viszont csak nehany nagy rakas harmatos loszart lattunk meg kiadott demok cimen.

    Én arról nem tehetek, hogy egyesek képtelenek értékelni a művészetet.

    #5118
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Én arról nem tehetek, hogy egyesek képtelenek értékelni a művészetet.

    Ket kortars muvesz megy az utcan:
    – Te figyelj, ideszarjak a kuszobre?
    – Aaaa, ugyse ertenek!

    #5119
    avatarpasy
    Keymaster

    Travis: ha van linuxos kompógép akkor linuxon számít a 64k, ha csak windowsos van akkor windowson számít a 64k. Pl nálunk sceneconon akármelyik teljesül elfogadjuk, lényeg hogy legyen működő 64k méretü verzíója linuxon vagy windozon vagy osxen vagy windows mobileon vagy amigaosen vagy morphosen. (választék van!)

Viewing 30 posts - 151 through 180 (of 273 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára