/tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/> /tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/>
☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás

  • This topic has 272 replies, 20 voices, and was last updated 14 years ago by avatarGeri.
Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 273 total)
  • Author
    Posts
  • #5060
    avatarGeri
    Member
    blala wrote
    ]elegge faszsagnak tunik

    A topikot olvasgatva egyre inkább úgy tűnik, hogy minnél inkább nem hallgattok rám, annál inkább szarabb lesz nektek :D

    #5061
    avatarGeri
    Member

    [quote] ojajj, ojajj [blockquote]de ugye, ugye, UGYE, mint linux envangelista nem azt javaslod most a kezdo juzernek hogy root-kent hasznalja a gepet[/quote1216768781]http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-223857.html“6577124 Xorg gets killed when a non-root user runs 3D apps”http://mail.opensolaris.org/pipermail/xwin-discuss/2007-August/002253.html“just installed skype-1.4.74-static on slackware 10 distribution. when i use it as normal user i have no sound and i get the “Call Failed: Problem with Audio Playback”-message when i try to call somebody. when using it as root everything works just fine.”http://forum.skype.com/lofiversion/index.php/t91143.htmlhadd ne soroljam tovább…….Mondom, rossz vége lesz, ha valaki nem szívleli meg a tanácsaimat (=

    #5062
    avatarblala
    Member

    1) character encoding. Akkor az szar. :)
    2) root. ugye most viccelsz?

    #5063
    avatarGeri
    Member

    2. Látsz valahol szmájlit?

    #5064
    avatarblala
    Member

    nem, de nem hiszem el hogy komolyan gondolod.

    #5065
    avatarGeri
    Member

    Pedig de.

    #5066
    avatarblala
    Member

    Azt javaslom, ezt a root temat gondold ujra az elejerol. Es akkor nagyon finoman fogalmaztan. Tanacsokat osztogatni egy dolog, nagyon rossz tanacsokat osztogatni masik dolog.

    Linkeltem fentebb szakirodalmat, azt is erdemes atolvasni, nyilvan nem fogsz vele egyeterteni, de tanulni annal tobbet lehet belole.

    #5067
    avatarGeri
    Member

    Nem szoktam meggondolatlanul ilyesmiket nyilatkozni, én már évek óta vitatkozom arról bizonyos körökben ugyanerről a root témáról.

    #5068
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Pedig a profilok szerint engem a demoscene 1 évvel korábban kezdett el foglalkoztatni, mint téged. Érdekes.

    Jo, de en nem azt az evet irtam be, amikor eloszor lattam demot messzirol, hanem amikor eloszor csinaltam is valamit. :)

    A root temat meg nem is kommentalnam. Meg ugy a “tutorial” egeszet. Es tok vicces, hogy milyen szepen atsiklasz a lenyeg folott amiket irok (pl. libGL runtime linkingre se volt komment, pedig annak a nemletezosege is kinyilatkoztatas szinten jott reszedrol), aztan belekotsz az aprobetube.

    Regen volt egy jo kifejezes az ilyen fickokra, ami manapsag jol kikopott az szlengbol, pedig hasznos: lamer. Persze nem baj, mert a forumozos kulturaval bejott egy masik: troll. :)

    #5069
    avatarGeri
    Member

    Jo, de en nem azt az evet irtam be, amikor eloszor lattam demot messzirolNahát, én sem.“annak a nemletezosege is kinyilatkoztatas szinten jott reszedrol”vs“Kezdjük ott, hogy a libgl-t máshogy linkelni se lehet. Persze lehet, csak az fájni fog”Arról én nem tehetek, hogy egyeseknek nehezükre esik a mondatértelmezés.Az olyan fickókra is volt kifejezés, akik nem bírnak szakítani a 15 éves technológiákkal, és fétis szinten ragaszkodnak hozzájuk, a tanulási képességeik teljes megszűnésének leplezése okán. Úgy hívják őket, hogy begyepesedett paraszt.edit: eddig bírtad a get-a-life projekted? :P

    #5070
    avatarMaNiAc
    Member

    SZERK: Inkabb kitoroltem, amit irtam… Mindig elfelejtem, hogyDe most reggel van, friss vagyok, s idoben eszembe jutott, mielott belekezdtem volna valamibe, amit kesobb megint megbantam volna… Na mentem dolgozni.@Charlie, blala: en azt hittem az ilyen turelmes emberek mar kivesztek a vilagbol! Riszpekt!

    #5071
    avatarMaNiAc
    Member

    Egy dolog a root temarol: A legtobb unix guru pont arra veri magat, h mennyire biztonsagos a cucc, mert root jogosultsag nelkul a userek nem tudjak elkurni a rendszert, stb. Fura dolog egy linux-profeta szajabol azt hallani, hogy rootkent valo hasznalatra biztat valakit. Attol, h par lama csak rootkent tud zenet lejatszani meg mittomen mik voltak fentebb, kotve hiszem, h ez tenyleg igy lenne. Nem vagyok egy linux-guru, de ennyire nem hiszem, h ennyire szar lenne akarmelyik linux disztro. Ezt en pont annyira talalom elfogadhato ervelesnek, mint azt, mikor valaki azon kinlodik, h a hulyesege miatt hetente ujranyomja a Windows-t, s kozben torokbol uvolti, h az OS a szar… Egyszeruen csak szep lassan a linuxot is, ami eddig hardcore-arcok jatekszere volt, eleri az atlaguser, s megjelennek az urban legendek, minthogy demot csak rootkent lehet futtatni normalisan, stb.Roviden: Geri, en a helyedben azokra a firkakra amit linkeltel nem tamaszkodnek…

    #5072
    avatarpasy
    Keymaster

    ” 2008.07.23, 03:17:01″

    nektek nem kell dolgozni? hogy még hajnal 3kor is a flame megy alvás helyett?

    #5073
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    akik nem bírnak szakítani a 15 éves technológiákkal, és fétis szinten ragaszkodnak hozzájuk, a tanulási képességeik teljes megszűnésének leplezése okán.

    Bruhahaha! Ekkora ongolt is reg rugott valaki velem valo vitaban. A munkam miatt az utobbi 4-5 evben atlag felevente-evente tanulom meg egy-egy uj platform hasznalatat, programozasat, meg a hozza tartozo custom IDE, SDK, toolset, stb. hasznalatat. A nehany uj nyelvrol nem is beszelve. :) Olyanoket is, amirol te nem is hallottal, nemhogy meg kozelengedjenek hozza.

    wrote
    eddig bírtad a get-a-life projekted?

    Ha mar a szovegertesnel tartunk, a getalajf projekt javaslat rad vonatkozott. Szoval ezen is dolgozz meg.

    #5074
    avatarTravis
    Moderator

    Egy technikai jellegű kérdés: Ha valaki írna egy linuxos 64k introt, amit portol win-re, de ott a sok extra lib miatt már nem 64k. A compogépek meg mind windowsosak, akkor az illető indulhat 64k kategóriában, vagy csak demoban?

    #5075
    avatarMaNiAc
    Member
    Charlie wrote
    Ekkora ongolt is reg rugott valaki velem valo vitaban. A munkam miatt az utobbi 4-5 evben atlag felevente-evente tanulom meg egy-egy uj platform hasznalatat, programozasat, meg a hozza tartozo custom IDE, SDK, toolset, stb. hasznalatat. A nehany uj nyelvrol nem is beszelve. :) Olyanoket is, amirol te nem is hallottal, nemhogy meg kozelengedjenek hozza.

    /droolMehetek hozzatok dolgozni? :))

    #5076
    avatarslyspy
    Keymaster

    én csak annyit szeretnék mondani, hogy ha olyan kepet raktok be, ami szétnyomja a fórumot, akkor szétcsapok. e107 rulez.

    #5077
    avatarGeri
    Member
    Charlie wrote
    Ekkora ongolt is reg rugott valaki velem valo vitaban.

    Perszeperszepsze.

    Charlie wrote
    Bruhahaha!

    Örülök, hogy képes vagy a saját devianciádon mosolyogni! ;)

    #5078
    avatarGeri
    Member
    Travis wrote
    Egy technikai jellegű kérdés: Ha valaki írna egy linuxos 64k introt, amit portol win-re, de ott a sok extra lib miatt már nem 64k. A compogépek meg mind windowsosak, akkor az illető indulhat 64k kategóriában, vagy csak demoban?

    Ez az adott party szabályzatától függ.Functionon pl jó eséllyel nem, ismerve az ottani szokásokat. Scenecon-on szerintem igen. De erről szerintem közvetlenül a szervezőket kérdezd meg emailben.

    #5079
    avatarCharlie
    Moderator

    Travis: Szerintem a partyszervezokon mulik. Breakpointon pl. siman attennek a demo kategoriaba, vagy ha mindenkeppen Linuxrol akarnad lejatszatni, akkor a Real Wild kategoriaba.

    A kisebb/magyar partykon nem tudom, egyeni elbiralas, ha csak nincs ra valami szabaly, de ezt az adott party szervezoje hozza megintcsak. SceneCON-on lejatszanank Linuxrol, es nem lenne problema. :)

    Egyebkent a Linuxos 64k irassal az a fo problema, hogy sokkal jobb exe tomoritok vannak Win32-re, es ugy altalaban, az ELF formatumot nem a helytakarekossag ihlette. Egyebkent nem latom, hogy egy 64k introhoz milyen bazi lib kene egy Windows porthoz, amelyik ugy megdobna a meretet. Kicsit tobb munkaval siman lehet irni olyan engine-et, amelyik lefordul mindket platformra nativan, es benne van a meretlimitben, IMHO. :)

    #5080
    avatarGeri
    Member

    Lehet, hogy a GTK-ra gondolt.

    #5081
    avatarCharlie
    Moderator

    Maniac: Hat, meg egy par honapja volt felvetel, ide be is volt postolva forumba, hogy programozo kerestetik, de most epp nincs uresedes. :)

    #5082
    avatarCharlie
    Moderator

    GTK, uristen _MINEK_ egy demohoz GTK? :) Ha esetleg a konfig GUI-hoz kell, akkor meg az nem lehet olyan bonyolult, amit 50 sornal bonyibb atirni vindozra (vagy barmi masra), szerintem.

    #5083
    avatarGeri
    Member

    Hát épp ezaz.

    #5084
    avatarpasy
    Keymaster

    és csak nem fáradnak el

    #5085
    avatarEdhellon
    Moderator

    blala, tenyleg, mit hasznalsz fejlesztokornyezetnek OS X-en? Kerlek, mondd hogy nem az xcode-t. :)

    #5086
    avatarMaNiAc
    Member
    Charlie wrote
    Maniac: Hat, meg egy par honapja volt felvetel, ide be is volt postolva forumba, hogy programozo kerestetik, de most epp nincs uresedes. :)

    Nem gond, az igazan zsiros, kihivast jelento melokat ugyis bukom, mert csaladi okok miatt leragadtam Szegeden :(Na de bocs az offert.@Travis: mitol lesz egy demo nagyobb Windows alatt? Inkabb forditva kene lennie, nem? Marmint h a Linux port lehet nagyobb a static linkelt cuccok miatt. Windowsban a minimal config gui-t is meg lehet irni sima Win32 API hivasokkal, innentol nem ertem a dolgot :S

    #5087
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    az igazan zsiros, kihivast jelento melokat ugyis bukom, mert csaladi okok miatt leragadtam Szegeden :(

    Jahogy Szeged. Hat kerlek, akkor ez van. :)

    #5088
    avatarpontscho
    Member
    Geri wrote
     Pedig a profilok szerint engem a demoscene 1 évvel korábban kezdett el foglalkoztatni, mint téged. Érdekes.

    vs.

    Geri wrote
     A kor nem érdem.

    Valoban erdekes.

    #5089
    avatarpontscho
    Member
    Geri wrote
    “annak a nemletezosege is kinyilatkoztatas szinten jott reszedrol”vs“Kezdjük ott, hogy a libgl-t máshogy linkelni se lehet. Persze lehet, csak az fájni fog”Arról én nem tehetek, hogy egyeseknek nehezükre esik a mondatértelmezés.

    Mielott szovegertesbol kioktatod az embereket, jo lenne ha alkalmaznad magad is. Ugyanis Csarli run time lib betoltesrol beszelt (pont az altalam mar emlitett okok miatt, ami szerinted nem letezik), te meg dinamikus linkelesrol. Ugyanis a ketto nem ugyanaz. Bar ezt te – szokas szerint – hulyeseg, nem letezik kategoriaba fogod sorolni, es ignoralod. Minden esetre jol szorakozom az arroganciaval tuzdelt inkompetenciadon. :)

Viewing 30 posts - 121 through 150 (of 273 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára