☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás

Viewing 30 posts - 31 through 60 (of 124 total)
  • Author
    Posts
  • #4366
    avatard-lee
    Member

    pasy: Fu-Si-ban raadasul eleg a BIOS-ban bohockodni, es maris telepitheto az XP. De en is varom az SP3-tol a nativ SATA tamogatast…

    #4367
    avatard-lee
    Member

    Maxie: Az Acerral az a legnagyobb bajom, hogy ratelepiti az ilyen sajat” E” barmijeit, es iszonyat fogja az oprendszert, Az egykoron beloluk kivalt leanyvallalat a Benq nem csinal ilyen szemetsegeket.

    #4368
    avatarMaxie
    Member

    dlee az a bizonyos e-mpowering technology amirol beszelsz egeszen hasznos is tud lenni. pl vsszavesz orajelet kikapcsolhalozatot ha nincs halozatra dugva hogy kevesbe meruljon az akksi es meg sorolhatnam. És speciel nalam baromira nem fog vissza semmit.. Egyebkent meg fajdalom nelkul lehet uninstalalni..

    #4369
    avatarabcug
    Member

    bery: hat, nekem mondjuk zalman tapom van es ha nincs terhelve akkor a 7600gt-n is csak a latvany kedveert forog a huto, szoval nem mondanam, hogy hangos. :) En pl. kifejezetten nem tudok csak asztalnal a sajat sarkomban fulhallgatoval kodolni. ceges szarokat is joreszt otthon csinalom, mert benn a cegnel nagy a nyuzsges. normalis bill.+eger nelkul pedig gephez nem is nyulok (laptop-tol sikitofrasz:) szoval csak akkor ha nagyon muszaly, de akkor is nagy duzzogva :)
    120k-ert az egesz jo ar, bar en sajat penzt igma-ra nem adnek mert pont attol fosztana meg amire leginkabb hasznalnam, hogy neha oruljek a sajat arnyekomnak, vagy a offs.map kacsanak :)

    de ha most gargaj megallapodik az nVidiaval szerintem a firget is betiltjak es akkor mar vegkepp semmi kedvem nem lesz a scenehez idom meg mar igy sincs :)))

    d-lee: az uj aspire sorozatnal ha sajat xp-t teszel akkor nem huzza, bar nem is muszaly feltenni (en pl. sose lattam meg embert aki hasznalta volna (vagy racsaptam a kezire amikor arra nyult:)) es szinten cmos-bol allithato a hdd modja …

    #4370
    avatarpasy
    Member

    laptopot használni ősi román szokás

    #4371
    avatard-lee
    Member

    Maxie: Probald ki Pista alatt. ;)

    #4372
    avatarMaxie
    Member

    na mondjuk ki az a h***** aki vistat hasznal? majd a masodik servicepack utan :)

    #4373
    avatarGargaj
    Member

    ha “megallapodok az nvidiaval” akkor elsonek a “muszaly”-t tiltjuk be :)

    #4374
    avatarOswald
    Member

    pasy, én is így gondolkodtam, de a cégnél a kezembe nyomtak egyet saját használatra, prüszköltem eleinte aztán megszerettem.

    #4375
    avatarMurphy
    Member

    A laptop is tudja adni egy irodai gép kényelmét, csak tápos gép kell hozzá, normális billentyűzet, egér és egy 20 colos monitor. :)

    #4376
    avatarOswald
    Member

    na egér nélkül a kardomba is dőlnék. aki a tapipadot kitalálta annak se legyen nagyobb büntetése mint hogy a pokolban azzal kelljen irodai melót csinálnia az örrökkévalóságig.

    #4377
    avatarMurphy
    Member

    Régebben trackball volt a notebookokban, gondolom az még rosszabb volt. :) Valaki használt már olyat?

    #4378
    avatard-lee
    Member

    Maxie: 2007. aprilisa ota ha uj laptopot veszel legalis oprendszerrel, ez a veszely az esetek 905%-aban fenyeget. :D

    #4379
    avatard-lee
    Member

    Murphy: En az IBM/Lenovo gumigecijetol kaptam mindig fraszt. :>

    #4380
    avatarBery
    Member

    Tapipadtól első két hétben néha fájt az ujjam, majd bedugtam az egeret, így azt sem vettem észre, amikor a zárlatos scanner kinyírta a tapipadot :) De most már, ha akarom, se tudom használni. Pedig nem akarom :)

    Játékfejlesztésre én se használnék feltétlen notebook-ot, bár azért van GeForce 8600-assal szerelt is 230-260e körül. Ellenben notebook billentyűzethez (legalábbis az enyémhez) foghatót még nem nyomkodtam a 40e Ft-os keyboard kategóriában sem. Ezt sem cserélném semmire, annyira isten!!!

    Mondjuk azon gondolkozom, hogy veszek 120e körül egy 32″-os LCD, és a falra szerelem, azon fejlesztek :) Apró érdekesség, hogy a nappalim egyben a munkahelyem is, viszont gerincsérv-műtét okán gyakran fáj a derekam, így nem feltétlen dolgozom mindig ülve (vagy legalábbis sűrűn váltok testtartást), annak ellenére, hogy nekem is úgy megy a legjobban :) Leginkább ennek okán szeretem a notebook rugalmasabb használatát. Írom mindezt földön ülve, géppel a felhúzott térdemen, 80 fokba kihajtva a kijelzőt :)

    A notebook jó! Majd beleöregedtek, és rájöttök ;)

    #4381
    avatarMaxie
    Member

    én ha most vennek laptopot, kapasbol linuxal venném olcsobb is meg nem csak 1x telepitheto :P
    Beryvel egyutt tudok erezni bar nekem nem volt gerinc sérvem de én is szeretek vizsgaidoszakban az ágyamba befekve olvasni a mindenfélét :) Bar lehet hogy ez rontja a koncentracios kepessegemet :)

    #4382
    avatarGargaj
    Member

    nekem most nincs is desktop-gepem :)

    #4383
    avatarpasy
    Member

    oswald: ja, céges laptopom nekem is van, de hogy saját pézből költsek rá azt má nem

    #4384
    avatarabcug
    Member
    A laptop is tudja adni egy irodai gép kényelmét, csak tápos gép kell hozzá, normális billentyűzet, egér és egy 20 colos monitor. :)

    igen, de ezesetben ugyanott vagy 3x annyiert :)en 87-ota gornyedek gepek folott, most vagyok 34 (pfff) tehat lehet, hogy ez nalam mar konzervatizmus ? :) Erdekes modon tapipadot szeretem, de a billentyuzetet nem vagyok kepes megszokni :( Foleg a normalis kulon numpad hianya nagyon hianyzik… En pl. a hp-khoz adott bill.eket hasznalok (mindenki a cegnel, mert hp gepeink vannak:) olyanhoz meg meg csak hasonlot se lattam mobil gepen :( plane nem also-kozep kategoriaban.

    #4385
    avatarpontscho
    Member

    A laptop is tudja adni egy irodai gép kényelmét, csak tápos gép kell hozzá, normális billentyűzet, egér és egy 20 colos monitor. :) Eljen a clamshell mod. :)

    #4386
    avatarUnreal
    Member

    En tobb mint felevig a laptopopat hasznaltam fejlesztesre, *ps, painter* ugy hogy a monitor kivezetest radugtam kulso monitorra + usb-s ps2 billenytuzet + egeret hasznaltam, elonye
    total hangtalan gep, (a laptop 1 core2 es + 7600 nvidias laptopi)

    #4387
    avatarBery
    Member

    Na, Abcug, most mond, hogy milyen típusú az a Zalman táp, hátha elcsábulok, mert mániákusan zajkerülő vagyok, s bár nem használom sokat az asztali gépet, néha mégis kell, és akkor élvezném, ha nem süvítene. Bár most webszerverbe Chieftech tápot vettem – nem annyira a csend, mint a megbízhatóság okán -, és már az is egész elviselhető.

    Mondjuk a másik zajforrás a CPU cooler. Gondolom ott is segítene egy Zalman hűtő a gyári helyett.

    #4388
    avatarabcug
    Member

    ha jol emlexem akkor zm460 talan es egesz friss darab. nekem a gep oldala mindig le van szedve, azert az is szamit par fokot minuszban (foleg a videonal vettem eszre ami egy 7600gt, de azon is mar zalman huto van, mert ilyen idiota fejjel lefele kartya es az eredeti hutoje 1 ev utan egyszeruen lerohadt rola :( igaz terheles nelkul ilyen 25-30 fokos.)) persze mondom ezt ugy, hogy engem sosem erdekelt a gep hangja! eleve szol valami mindig szoval elnyomja :) de pl. este tok kussban sem zavaro. az asszony siman tud mellette aludni :)))

    #4389
    avatarOswald
    Member

    khm, OS nélkül érdemes venni ? A drivereket meg lehet találni a gyártók honlapján, vagy azt adják a géphez cdn?

    #4390
    avatarMurphy
    Member

    A FreeDOS is oprendszer :)

    #4391
    avatarOswald
    Member

    talán :) na de a lényeg hogy házilag össze lehet-e barkácsolni rá normális xp-t, vista-t stb.

    #4392
    avatarBery
    Member

    Kérdés, hogy fontos-e neked, hogy legyen jogtiszta Windows-od?

    Én FreeDOS-al kaptam a gépet, és gond nélkül felment rá az XP, aztán a gyártó (HP) honlapjáról minden drivert le tudtam tölteni hozzá. Mondjuk SATA vinyó setén (márpedig manapság minden normális notebook-ot azzal szerelnek) már a telepítéskor kell a SATA driver, hiszen az XP nem kezeli natívan. Tehát ezt előre le kell tölteni. De ha ezt mégsem teszed meg, akkor sincs gond, csak ki kell kapcsolni a BIOS-ban a SATA támogatást. Ilyenkor gondolom egy kicsit lassabb lesz a HDD, mint amilyen lehetne optimális esetben.

    Én egyébként megbántam, hogy nem XP-vel vettem, de ez akkor alkalmi vétel volt, most meg a saját cégem miatt vehettem meg az XP-t jogtisztán, ami szerintem jó esetben előre telepítve olcsóbbra jöhet ki. Persze, ha ez nem szempont, akkor hajrá FreeDOS, Linux! :)

    #4393
    avatarabcug
    Member

    Gyarto fuggo (acer, fusi altalaban nem ad, hp-nal en mindig kaptam telepito cd-t), de altalaban honlapon fenn vannak a cuccok, neha kell egy kis googlizas is. A legegyszerubb ha kinezel egy modelt ami szimpatikus es probalsz leszedni drivereket a gyarto honlapjarol. Ha nem megy akkor ott megnezed, hogy milyen hozza hasonlohoz van :)Ha Intel grafikus chippel veszed akkor viszont GMA x3100-alattit ne vegyel, mert nincs bennuk hardwares t&l es shader support. Az Ati x300-rol meg tobbnyire olyan teszteket lattam, hogy a Radeon 9700-tol egy picit elmarad. Van meg a VIA Chrome9 amirol nem sok jot olvastam … :)Ajanlom figyelmedbe pl. ezt a tablazatot a vga-k tekinteteben, cpu-ra meg ezt , meg a tobbit ugyanitt akar :)Az OS gusztus dolga, nyilvan FreeDOS es Linux-al olcsobb, viszont akkor elvileg kulon venned kell egy windowst hozza. :) Vistanal van ilyen downgrade licence lehetoseg (vistat veszel es xp-t teszel fel) de nem tudom ez oem-re is ervenyes-e. Nekunk mennyisegi licencunk van, szoval amugy is azt teszek fel amit akarok :)

    #4394
    avatarBery
    Member

    Jelentem az Intel GMA 950-ben van Pixel Shader 2.0, hiszen az utóbbi két demónkat ezen írtam, és használtam is ezeket. Bár nem voltak izmos shaderek, de elég gyorsan futatta azokat. Ezzel együtt én is most GeForce 7300, illetve ATI 1250 alatt nem vennék notebook-ot, sőt inkább Radeon 2400, és GeForce 7600 alatt, de én coder vagyok :) Ugyanakor a barátom GMA 3100-án egy fikarcnyival sem láttam gyorsabbnak a demónkat, mint a saját GMA 950-em alatt, ami erősen meglepett. Fps-el nem néztem ugyan (ki tudja miért? :) Talán más dolgunk volt), de szemre ugyanaz volt a sebesség, szóval olyat nem ajánlok, ha kell a 3D teljesítmény.

    #4395
    avatarMurphy
    Member
    Jelentem az Intel GMA 950-ben van Pixel Shader 2.0

    Ellenben a vertex shadert CPU-val emulálja.

Viewing 30 posts - 31 through 60 (of 124 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára