☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Viewing 30 posts - 181 through 210 (of 231 total)
  • Author
    Posts
  • #3516
    avatarMurphy
    Member
    blala wrote
    Azt javaslom, hogy az MD1 vegyen egyesuleti penzbol valami hangkartyat

    Ez mind szép és jó, de az MD1 gyakorlatilag csak papíron létezik, azok az emberek teljességgel hiányoznak mögüle akik működtetnék. Az egyesületi pénz is hasonló kategória, az eddigi bevételekből még az általam berakott számlanyitási alapösszeget sem fedezték… Ez persze egy külön történet, de mindenesetre nem véletlenül szokásunk sírni – igen kis eredménnyel -, hogy keresünk minél több embert promócióra, támogatók vadászására, a különféle rendezvények, események, scene.hu vagy épp md1 működtetésére. Jelenleg ez így bőven erőnkön felüli…

    #3517
    avatarabcug
    Member

    projectorra-ra egyebkent van egy baromi egyszeru megoldas ha nem akarsz szivni, kkaptureval lenyomjatok videoba es a compo alatt avi-bol megy a demo :)ez ugyan enyje-benyje-csunya dolog, viszont kenyelmes (es nincsenek meglepetesek)…

    #3518
    avatarCharlie
    Member

    Murphy: Teljesen offtopic itt, de felvetettem nemreg, hogy talan ha iden is lenne befizetesi lehetoseg azoknak, akik be akarjak fizetni a tagdijat, akkor legalabb mar te reg nullszaldon lennel…

    (Es lenne penz hangkartyara, bar kulonosen rohelyesnek tartanam egyesuleti hangkartyat venni, amikor amugy mindket partyorga csapat soktizezer forintot (ha nem tobbet) koltott equipmentre iden, es mar korabban is, hasznalt boltokban meg nyocca’ze’ van kartya, ami emberien szol.)

    #3519
    avatarMurphy
    Member

    Befizetni természetesen bárki tud bármikor, ennek nem volt, eddig sem semmilyen akadálya. Ugye pont abban maradtunk, hogy function után majd ez lesz a legégetőbb feladat, pl. hogy reklámozzuk (újabb ránk háruló feladat), hogy lehet ám idén is tagdíjat befizetni… Csak persze, attól, hogy befizet x ember tagdíjat nem működik az egyesület, max a fenttartásához hivatalosan szükséges feltételeknek tettünk eleget.

    A hangkártya talán nem a legjobb példa, de a blala mondandójával én azért egyetértek, vannak dolgok amiket elég lenne egyszer megvenni, és éveken át használhatná bármely party szervezője…

    #3520
    avatarCharlie
    Member
    wrote
    lehet ám idén is tagdíjat befizetni…

    Csak az en figyelmem kerulte el, vagy tenyleg nincs publikus lista azokrol, hogy tavaly kik fizettek, es hogy mire lettek forditva osszegek, valamint mennyi, az egyesulet kapcsan? :) Nem baszogatas, csak kerdezem.

    #3521
    avatarzoom
    Member

    Szerintem nem hangkártyát kellene venni, mer az egy dolog hogy az sblive jobban szól de a creative driverei meg olyanok amilyenek…

    Ellenben van szép S/PDIF digital out most már a legtöbb alaplapon, szal már csak olyan erősítő kéne ami fogadni is tudja, és akkor már tényleg csak a hangcuccon múlik hogyan szól.

    #3522
    avatarMurphy
    Member

    Charlie: Nah azthiszem ez már inkább az egyesületi lista témája lenne, elvégre mindketten rajta vagyunk vagy miaszösz. Röviden: Nagyon sokminden nincs, és konkrétan azért mert jelen formájában az egyesület csak egy plusz nyűg amit annó elkezdtünk cipelni páran, csak mára majd mindenki kiállt alóla. Jelen formájában mindössze arra jó, hogy húzza az energiáimat, meg, hogy lehessen azzal basztatni, hogy elnökúr. És pont olyan jól eldumálunk a témáról, mint ha 3-4 hete nem beszéltünk volna veled egy nagyot erről icq-n.Kicsit azthiszem offba mentünk :)

    #3523
    avatarzoom
    Member

    Hogy on legyünk, itt van az a kevés kép amit én csináltam a sok szervezés közepette:
    http://picasaweb.google.co.uk/zoomcns/Function2007

    #3524
    avatarpezia
    Member
    zoom wrote
      Ellenben van szép S/PDIF digital out most már a legtöbb alaplapon, szal már csak olyan erősítő kéne ami fogadni is tudja, és akkor már tényleg csak a hangcuccon múlik hogyan szól.

    Ezzel vitatkoznek. Az en integralt kutyum optikai kimeneten is masszivan sz@rul szol, de ha ezen mulik, ilyenkor kikapom az SB-XFi-met es elslattyogok vele akarhova is.

    #3525
    avatarpasy
    Member

    “Sly: Asszem SceneCON-on, a Pasy laptopjaban is vmi AC”97 csokker volt, talan “

    mongyuk a compok nem arról mendtek hanem SBLive24 ről a zenekompók meg E-MU-ról

    #3526
    avatarblala
    Member

    charlie:

    wrote
    bar kulonosen rohelyesnek tartanam egyesuleti hangkartyat venni, amikor amugy mindket partyorga csapat soktizezer forintot (ha nem tobbet) koltott equipmentre iden, es mar korabban is, hasznalt boltokban meg nyocca’ze’ van kartya, ami emberien szol

    en is rohejesnek tartom (bar en pontos j-vel :), de epp az derult ki hogy mindket party szarul szolt, es ugy tunik egyiknel se a hangcucc tobbi resze miatt. A demovetitesek meg tipikusan kurvaszarul szoktak szolni (tisztelet a kivetelnek, biztos volt olyan is).

    zoom: szerintem konkretan hulyeseget irsz, bocs :) Az hogy szar a driver, az kb abban jelentkezik hogy neha kifagy (es tenyleg, van nekem is a creative cegcsoport altal gyartott hangkartyam :), a hangminoseget abszolut nem befolyasolja. De mondom, egyebkent alaplapi es alaplapi kozott is lehet eg-es-fold a kulonbseg…

    #3527
    avatarzoom
    Member

    blala: természetesen nem a hangminőségre vonatkozott a szar driver megjegyzés, hanem a stabilitásra, ami egy compogépnél ugye nem utolsó szempont :)

    #3528
    avatarMurphy
    Member

    par hete lattam új trendet, hogy az alaplapi hangkártyát úgy értelmezik, hogy az alaplap dobozába egy pci (vagy pci-e ?) hangkártyát is beleraknak.

    #3529
    avatarslyspy
    Member

    Pasy: akkor nem az akusztika volt jobb, hanem tényleg jobban szólt, de valahogy még az sem tetszett, de jelzem az nem érte el beszólási ingerküszöbömet. Persze kérdés, akkor mitől lesz jó…?
    Egy biztos, ott funkción a maces alaplapi kártya az jó volt. Ebből sejtem, hogy hangcucc sem volt rossz, tehát legközelebb egy rendes kártya talán segítene.

    Zoom: nekem még sohhsem volt semmilyen problémam az sblive-om drajverevel. mondhatnam a legstabilabb pont (eddig) a gepemben.

    #3530
    avatarblala
    Member

    zoom: na de nem menet kozben szoktak kifagyni a driverek amugy, hanem shutdown-kor, meg amikor a fejlett kartyakon nagyon varialsz a beallitasokkal, akkor lehetnek zurok. Arra azert meg a creative sem kepes, hogy csak ugy menet kozben fagyjon szet :)

    pasy: oke, akkor nalatok nyilvan nem az volt a baj (egyszerre irtuk a ket hozzaszolast). Na egy a lenyeg, aki partit/vetitest szervez, lehetoleg ne alaplapi cuccal vagjon neki (hacsak nem tudja biztosra hogy jo :), es akinek nem inge az ne vegye magara. Koszonom hogy beleszolhattam.

    #3531
    avatarChrono$
    Member

    szerintem nem hangkártya az, csak az audio kivezetések… amúgy meg szvsz nincs értelme már ennek a külön hk témának mert simán faszányosak már az alaplapi kodekek, meg pl. egy realtek audio driver 1000x stabilabb mint amit ezek a tajvani bohocok csinalnak ott creativeknal :) nahh ebbol jo nagy flame lesz :)

    #3532
    avatarslyspy
    Member

    Chronos, Chronos, de rosszakat írsz, ejnyebejnye. ;)
    Az A/D átalakító valóban a lényeg. Hát de mi a szószhoz tartoznak az audiókivezetések, ha nem a kártyához?
    A realtek stabilitásáról annyit, hogy pl. nekem sohasem lép ki satdavnkor, és úgy kell külön leállítani valami driveret.
    namostan az sblive sem egy álom, de vazzeg nem egy alaplapi integrált hulladék, hozzátartozó minusz egy forintos kivezetesekkel. Hat de na.

    #3533
    avatarChrono$
    Member

    kakiul van feltelepitve :) akko is :) abit lapon lattam ezt amit a murphy emlitett es abbol sem a legolcsobbon :) persze most nem talalom.. mind1 is..

    #3534
    avatarTrX
    Member
    Bery wrote
    Megjegyzem, 2007-es Catalyst driver van az ATi-m mellé téve, és meg lehet adni, hogy milyen freqivel csapja fejbe az application beállítását 3D-ben.

    DX-hez meg is lehet adni, hoyg mennyi legyen az alap freki az osszes felbontashoz. OGL-hez meg sehogyanse.Az ATival nekem se volt sose gondom, csak neha, de az sem votl olyan dolog, ami miatt az egeszet a falhoz akartam csapni.

    #3535
    avatarTrX
    Member
    Murphy wrote
    blala mondandójával én azért egyetértek, vannak dolgok amiket elég lenne egyszer megvenni, és éveken át használhatná bármely party szervezője…

    epp ezert szereztuk be a fasza switchet meg a distributort, hogy ha valakinek kell partiszervezeshez, akkor van. nem kell ezekkel az allandoan szeteso, kontaktossa valo regi cuccokkal szorakozni.

    #3536
    avatarGargaj
    Member
    #3537
    avatar-SP-
    Member

    OMG az enyémet honnan a pöcsből találtátok meg? :DDDD lol
    Beküldtem egy riportot ide is mint cikk, majd linkeljétek inkább azt, sokkal részletesebb.

    #3538
    avatarMurphy
    Member

    SP, Gargaj: végülis volt DDR verseny?

    #3539
    avatar-SP-
    Member

    Nem volt, kurvára nem érdekelt senkit. A pár megkérdezett alany reakciójából pedig inkább a “pff gyerekes bazmeg” következtetés jött le :P Azért majd felrakom egy FTP-re a progit, aztán aki akarja, nyomja otthon billentyűzetről, ha már basztattam vele magam két hétig.

    #3540
    avatarzoom
    Member

    Én szivesen kipróbáltam volna csak teljesen kiment a fejemből, meg lehet hogy időm se lett volna rá ott a partyn :/
    A progi érdekel, szal várjuk szeretettel.

    #3541
    avatarMurphy
    Member

    -SP-: :( Tökre hiányzott a partyról a fun compó, ez pont jó lett volna hozzá egy kategóriának. A Wii compóval pont az volt a gond, hogy az első 2 meccs után már csak az élvezte aki épp játszott, ez látszott is a teremben maradó emberek számából…

    #3542
    avatar-SP-
    Member

    Nyugi, ezt is nehéz élvezni. Én azért szeretem, mert már 2 éve nyüstölöm, jól el lehet vele bohóckodni :) Írtam rá eddig 3 saját progit. Viszont akinek nem jön be, az úgyse fogja kipróbálni, akinek meg elsőre tetszik, azoknak a nagy része az első “kudarc” után otthagyja. Tapasztalat, sajnos :/

    Egyébként el lesz rakva, és a következő partykra attól még szintén elviszem, ki tudja :)

    #3543
    avatarpohar
    Member
    #3544
    avatard-lee
    Member

    Hehe, Xenophobe majd fel evig elozsuriztette a Functionon indult zenejet szakavatottakkal. :Dhttp://forum.drumandbass.hu/viewtopic.php?t=4812Nekem amugy tetszik, meg ilyet. :P

    #3545
    avatarTrX
    Member
    pohar wrote
    http://navngo.com/pages/global/hun/news_and_press/sony_psp második hír a Function

    a nemzetkozi nyitolapon meg elso hir… :P

Viewing 30 posts - 181 through 210 (of 231 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára