☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Viewing 30 posts - 151 through 180 (of 231 total)
  • Author
    Posts
  • #3486
    avatarblala
    Member

    5+1. Hangositas. A wild kompora estem be, gyanulatlan, edzetlen fulekkel… Eleg fajdalmas volt, no. Na most a macbook-affer utan arra gyanakszom, hogy a hangkartya volt a szuk keresztmetszet a rendszerben, amit trivialis orvosolni, akarmilyen nem-full-lowend hangkartya tokeletesen megtette volna, mondjuk egy sblive vagy tenyleg, barmi.

    5+2. Szavazosystem. Szerintem iszonyu keves a 3-as skala, egy 5-os de akar 10-es skalaval jobban ki lettem volna bekulve (amugy a tetszik maga a rendszer, hogy nem sorrend van hanem ertekeles. Esetleg egy “errol lemaradtam” opcio is hasznos lehet). Tovabba valamilyen misztikus oknal fogva tok bugos volt a votesystem (scrollozasnal eltuntek a bejelolesek a radiobuttonnal…) Eloszor azt hittuk hogy a bongeszo szar, de aztan arra jutottunk, hogy nem…

    #3487
    avatarGargaj
    Member
    wrote
    Tovabba valamilyen misztikus oknal fogva tok bugos volt a votesystem (scrollozasnal eltuntek a bejelolesek a radiobuttonnal…) Eloszor azt hittuk hogy a bongeszo szar, de aztan arra jutottunk, hogy nem…

    Mi a SlySpy-al arra jutottunk hogy de. (Safari ert hozza, igen. Bejelolsz egy radiogombot, elszkrollozol, aztan vissza es nincs bejelolve… ehhez azer mondjuk tobb Javascriptet kellett volna irni mint amennyihez idom volt…)

    #3488
    avatarGargaj
    Member

    Ja ize.

    Mig el nem felejtem.

    Crafty, ha olvasod: hazajutottal vegul? :D

    #3489
    avatarslyspy
    Member

    Blala: egyreszt helyezesre kellett szavazni es nem pontozasra, masreszt azert nem jottunk ra erre, mert a safari hagyta, hogy mindenhova tegyunk pottyot, es csak szkrollozasnal tuntette, es az utolso harmat hagyta meg nagyon helyesen, hiszen csak haromra lehetett szavazni.

    #3490
    avatarCharlie
    Member
    Gargaj wrote
    ehhez azer mondjuk tobb Javascriptet kellett volna irni mint amennyihez idom volt…

    Ez rendben van, de miert is kethettel a party elott kell elkezdeni votesystemet irni? :)

    #3491
    avatarblala
    Member

    Ahh tenyleg, kodos mar a memoraim. Szavazo-problema visszavonva, sorry, helyette akkor uj postol :) Szoval, nekem jobban tetszene az a rendszer ha mindenkirol meg lehetne mondani hogy mennyire jo, 10-es skalan peldaul. Sot, bonusznak esetleg kommentelni is lehetne :)

    #3492
    avatarFooLman
    Member

    Már nemazér, de én Bery pééécéééjén szavaztam, firefoxbú. Az is eltüntette. Akkor most IE only, és dögöjjekmeg? csak kérdezem.
    Mondjuk Gargaj szerint ez nem bug, hanem fícsör. Akkor jó, csak nem értem.
    De ez tényleg csak a votingsystem hibája. Amúgy a party az nagyon király volt, kösz a szervezőknek!

    #3493
    avatar-SP-
    Member

    FFx alól szavaztam és teljesen jól ment a votesystem. IE alatt is. Opera alatt is. Kipróbáltuk, úgyhogy emiatt ne szidjátok őket. Aki Safarit meg egyéb noname stuffot használ, az meg is érdemli…

    #3494
    avatarMurphy
    Member

    -SP-: Ilyenekkel vigyázz, mert elharapja a torkod valamelyik MAC-es :)

    #3495
    avatar-SP-
    Member

    Hát sorry :) Nem szimpatizálok egy megrágott almával :DD

    #3496
    avatarCharlie
    Member

    En Mac-en Firefoxot hasznalok. Ugyertem Mac-en, tehat nem almalogos pecen. :) De egyebkent figyelek egy ideje, ez az -SP- gyerek ossze akar velem veszni. Barati alapon. ;]

    #3497
    avatarblala
    Member

    A safari-t amugy slyspy inditotta el, aki os-pc-s :) En opera-t hasznalok, meg firefox-ot (meg safari-t is. Annyira azert nem noname. Egyebkent meg az osszes bongeszo szar :)[na mielott leszolnak, gyorsan editalom, nem is os-pc-s, hanem os-amigas, sot c64-es :)]

    #3498
    avatar-SP-
    Member

    Charlie: hajaj, és még amiga-párti sem vagyok :O most már teljesen le vagyok írva? :)

    #3499
    avatard-lee
    Member

    Megjelent Deansdale “videoklipje” a zenejehez. :Dhttp://www.exitclub.ro/(Azt is o csinalta. :))

    #3500
    avatarCharlie
    Member
    wrote
    most már teljesen le vagyok írva? :)

    Ugyan, meg fiatal vagy, par evig meg van eselyed az emberre valas utjara lepni… :]

    #3501
    avatarslyspy
    Member

    Blala: Na már megírtam az apádfasza őspécés című hozzászólásomat, amikor megláttam az editet. Kényszerpécés vagyok az igaz.
    És rajöttem, hogy az UF demóban lévő szöveg, hogy you are not supported by computers, az egy baromság, mert a pécé nem is kompjúter. na.

    #3502
    avatarCharlie
    Member

    Tenyleg Sly, te meg vallalsz 4ch .mod-ot? :)

    #3503
    avatarslyspy
    Member

    Ja, különösen mert GBA-s játékokba is az kell(het). (szóval épp kb. egy hónapja csináltam utoljára 4 csatornás modokat 2007-ben érted. :))

    #3504
    avatarGargaj
    Member
    Charlie wrote

    Gargaj wrote
    ehhez azer mondjuk tobb Javascriptet kellett volna irni mint amennyihez idom volt…

    Ez rendben van, de miert is kethettel a party elott kell elkezdeni votesystemet irni? :)

    A lenyeg az volt hogy egy csomo kodot kellett volna irni ahhoz hogy egy ertelmetlen bug elojojjon :D

    #3505
    avatarGargaj
    Member
    FooLman wrote
    Már nemazér, de én Bery pééécéééjén szavaztam, firefoxbú. Az is eltüntette. Akkor most IE only, és dögöjjekmeg? csak kérdezem. Mondjuk Gargaj szerint ez nem bug, hanem fícsör. Akkor jó, csak nem értem. De ez tényleg csak a votingsystem hibája. Amúgy a party az nagyon király volt, kösz a szervezőknek!

    Az nem bug hogy nem lehet mind a harom helyre beirni ugyanazt a prodot ;)

    #3506
    avatarcRAFTy sERGe
    Member
    Gargaj wrote
    Ja ize. Mig el nem felejtem. Crafty, ha olvasod: hazajutottal vegul? :D

    Jaja, hétfő 17:30 ra :) Vagyok olyan , beteg 39 C lázam van :(

    #3507
    avatarMurphy
    Member

    uff, jobbulást! végülis hogy sikerült hazajutnod?

    #3508
    avatarKlixon
    Member

    Hi! Jah én is kérdezni akartam. Bocsi, hogy így jött össze nálunk nem volt hely :/ , de a srácot nem bírtad elérni, akinek megadtam a számát? cO

    #3509
    avatarTrX
    Member

    Charlie, No, a halot most nem allok neki mondani. a kapkodas eredmenye. Kicsit sokmindenre nem figyeltunk, de ez szerintem – valamilyen szinten (UTALOM az operettet…) – ertheto. Szemeteszsak pl. volt. Azt en felejtettem el. Csak amig Gargajnak idovel eszebe jutott a wifi, nekem nem jutott eszembe a szemeteszsak. A projektorbugrol meg tudunk. Azt is tudjuk, hogy mitol van. De arrol nem tehetunk, hogy az NVidia felhasznalo-baratsagi osztaly idiota dilettans “szak”embereinek szurta a szemet, hogy adott felbontashoz be lehessen allitani az alapertelmezett frissitesi frekit es ezt ki is szedettek az uj driverekbol. (ez is egy olyan dolog, amiben jobb volt az nv driver, mint az ati…) Epp ezert javallott felbontasvalasztos ablak a prodba, mert akkor ki tudjuk valogatni, h mi a tuti. (csak ugye a regi demokkal/introkkal nem nagyon tudunk mit csinalni… :/) A kepmeret az meg annak az eredmenye, hogy iden kicsit kozelebb volt a projektor a vaszonhoz. Ennek ugye az volt az oka, hogy a plafonra lett aplikalva az egyik lampa helyere. Ez meg azert volt, hogy ne menjen a foldon drot seholse, es lehessen kenyelmesen (es nem a fraszt hozva a szervezokre) tancolni a moslekrobizjarigra es egyebekre.a hang az meg… nektek semmi se jo… :PHa halk, akkor azert nem jo, mert lehet beszelgetni, ha zuz, akkor meg az, mert akkor meg nem lehet, meg sok a basszus meg ilyenek… egyebkent megsugom, hogy ha a magas-szoro cumok nem lettek volna olyan “magasan”, akkor garantalt, hogy mindenki megbolondul… :PJa, es SlySpy mondta, hogy a macaudio az mennyivel jobban szolt. Hat ez van. Gondolom a macben nem a Realtek-fele AC97 (vagy annak valami tovabbfejlesztese van)…

    #3510
    avatarslyspy
    Member

    Nincs mit tenni, driver downgrade (nvidia driverek egyre szarabbak tenyleg. mar a video digitalizalasnal is bugos a felbontas kivalasztasanak lehetosege),

    illetve vazzeg realtek???? ezzel ne is bosszants. legkozelebb adok ajandekba egy sblive-ot, es akkor nem fog a fogam is kihullani az elcseszett hangzastol. tessek mantrazni: alaplapi hangkartya szar alaplapi hangkartya szar alaplapi hangkartya szar. na de legalabb kiderult, hogy hangrendszer jol szolna amugy, csak szar bemenetet kap.

    az a baj, hogy az ilyen hangzasi elcseszesen nem lehet eq-val sokat javitani. az ilyen kartyak egy nagy kasa fost csinalnak a hangbol, es azt hiaba ekvalizalja az ember. ha tisztan szol es hangero van az kit erdekel, de hogy ertelmezheto hangot nem lehetett kivenni a zenekompon, hat az nagyon csunya volt. vagy az se volt kafa, amikor asszem Blala megkerdezte, hogy uj zene van a wildhoz? :)) szal szamomra ez a hang dolog volt a legnagyobb elvezeti faktor rombolo a partyn. (ugye hulye zenesz vagyok, de akkor is.) es biztos, hogy sokan halasak lennenek, ha jobban szolna a cucc.
    szal jovo evig sporolni egy hangkartyara. nem kell puccos, mert az viszont penzkidobas.

    (az lesz a lol, ha mondod ,hogy sblive volt a gepben, meee akkooo bepunnyadok. :)))

    #3511
    avatarCharlie
    Member

    Sly: Asszem SceneCON-on, a Pasy laptopjaban is vmi AC”97 csokker volt, talan eppen Realtek, de durvan nem mindegy, hogy milyen korites van korulotte. Mindenesetre azzal nem volt gaz. (Ja es nem is “foldhurkolt” mint a Gargaj laptopja, ugyanolyan hangchippel, a Scene.hu Demoshow #3-on… (Termeszetesen ugyanazzal a hangcuccal.) :)Ja de egyebkent igen, alapvetoen egyetertek veled. :)

    #3512
    avatarslyspy
    Member

    Hát ha már itt tartunk, akkor azt kell mondjam, hogy SceneCON-on sem volt sokkal jobb a hangzás, de ott legalább a hangerő nem büntetett, ami kicsit kompenzálta a dolgokat plusz talán a terem akusztikája is jobb volt, ezért még az elviselhetőség határain belül maradt. De részletgazdaság és a tisztaság ott sem volt a toppon.
    Viszont az bizonyitja, hogy a funkción nem a körítéssel volt gond, hogy Mac-ről szóló zene teljesen tiszta volt.
    Hangkártya lesz itt a gond tutira.

    #3513
    avatarTrX
    Member
    slyspy wrote
    tessek mantrazni: alaplapi hangkartya szar alaplapi hangkartya szar alaplapi hangkartya szar.

    en ezt tudom, meg van is valahol egy Terratec markaju kurvajo hangkartyam, csak momentan sejtelmem nincs, hogy hol. :)Sot, van egy “Adlib MSC Wave 32 PnP” tipusu kartyam is. az is kurvajo. csak az ISA-s :) aztan legjobb esetben is kalapaccsal lehet a mai hullambadogokba belerakni.

    #3514
    avatarBery
    Member
    TrX wrote
    adott felbontashoz be lehessen allitani az alapertelmezett frissitesi frekit es ezt ki is szedettek az uj driverekbol. (ez is egy olyan dolog, amiben jobb volt az nv driver, mint az ati…)

    Megjegyzem, 2007-es Catalyst driver van az ATi-m mellé téve, és meg lehet adni, hogy milyen freqivel csapja fejbe az application beállítását 3D-ben. Mellesleg nekem ATi-val még bajom nem volt az elmúlt 3 évben, amióta van, ugyanezt azóta NVidiáról nem tudom elmondani (szoftveres tekintetben, ovkorz). Bár a sok éves GeForce2-esemmel sem volt bajom, míg használtam. Igaz, arra nem írtam demot :)

    #3515
    avatarblala
    Member

    Azt javaslom, hogy az MD1 vegyen egyesuleti penzbol valami hangkartyat az 5-10e huf-os savban (slyspy majd valaszt :), es minden partiszervezonek adja kolcson a parti idejere. Esetleg lehet usb-s, es akkor meg a laptopokrol is megy.

    (Persze itt meg az lesz a gond hogy majd jol elfelejtik letiltani az alaplapit (laptopoknal nem is tudom hogy lehet-e), es a demok meg nem ajanljak fel a valasztast hogy melyik hangkartyan szoljanak :DD)

Viewing 30 posts - 151 through 180 (of 231 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára