☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Állás coder kerestetik Reply To: coder kerestetik

#5780
avatarBery
Member

Én mondjuk eddig két, általam jónak tartott állásinterjún voltam életemben. Az egyikben egy szakmai elmélettől a gyakorlaton át, a logikai képességeket, hozzállást és emberi oldalt is magában foglaló 10 oldalas tesztet kellett kitölteni. A teszt nagyon jól volt felépítve és tényleg minden fontos dologra kitért. Profi volt, bár annyiból nem volt jó, hogy hiányzott belőle a személyes kontaktus, csak adtak egy tesztet, kitöltöttem, hazamentem, értesítettek. Az más kérdés, hogy megfeleltem, de olyan bruttó árat mondtak, hogy csak annyit tudtam válaszolni, hogy ez nettónak is nevetséges. :) Ja, és ez nem egy kis Bt. volt, hanem egy budai irodaház teljes szintjén terpeszkedő holding.  A másik helyen miután a főnökkel lement a pofavizit, átadtak a vezető programozónak, aki szintén szakmai elmélettel kezdett, de ez nem teszt volt, hanem személyes beszélgetés, belekérdezéssel. Ez szerintem sokkal alaposabb, bár ezt a részét egy papíros teszt is jól lefedi, de a beszélgetés révén az emberi oldalról is kap infot a munkáltató. Majd kérték, hogy mutassak meg a bevitt referenciamunkáimból kettőt és a forrásba is belekérdeztek, elmagyaráztatták a részleteit, megnézték a strukturáltságát, kommentezettségét, algoritmikus felépítését. Na, ezt a felét nehéz megkamuzni olyan iskolai végzettséggel, ahol a haver járt be zárthelyizni (láttam erre példát :)), meg apuci embere írta a diplomamunkát (erre is :)), valamint éppen kihúztad a próbaidő végéig a jónevű cégeknél, ahol aztán elküldtek a szakmai inkompetenciád okán :) Ezen a helyen egyébként maradtam is 3 évig, sőt még fejlesztési osztályvezető is lettem a mezei programozóból, de aztán pont ez feküdte meg a gyomrom, mivel a kereskedés részbe is bele kellett folynom és alkalmanként lelkesen eladnom mások szarul rendszerszervezett és leprogramozott munkáját, majd tartanom a hátam az ügyfél felé.  Persze ez utóbbi felvételi beszélgetés sem tudja kizárni biztosan, hogy ha netán nem vagyok csapatjátékos, meg ha fél üveg vodka alatt nem indítok napot :)update: ja, és aki ajánlott egy fillért sem kapott :) De még csak jobb szoftvert sem, mivel ügyfél volt szegény, de a cég azon termékeit nem én fejlesztettem, amiket használt :)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára