☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás Reply To: Laptop vásárlás

#4393
avatarabcug
Member

Gyarto fuggo (acer, fusi altalaban nem ad, hp-nal en mindig kaptam telepito cd-t), de altalaban honlapon fenn vannak a cuccok, neha kell egy kis googlizas is. A legegyszerubb ha kinezel egy modelt ami szimpatikus es probalsz leszedni drivereket a gyarto honlapjarol. Ha nem megy akkor ott megnezed, hogy milyen hozza hasonlohoz van :)Ha Intel grafikus chippel veszed akkor viszont GMA x3100-alattit ne vegyel, mert nincs bennuk hardwares t&l es shader support. Az Ati x300-rol meg tobbnyire olyan teszteket lattam, hogy a Radeon 9700-tol egy picit elmarad. Van meg a VIA Chrome9 amirol nem sok jot olvastam … :)Ajanlom figyelmedbe pl. ezt a tablazatot a vga-k tekinteteben, cpu-ra meg ezt , meg a tobbit ugyanitt akar :)Az OS gusztus dolga, nyilvan FreeDOS es Linux-al olcsobb, viszont akkor elvileg kulon venned kell egy windowst hozza. :) Vistanal van ilyen downgrade licence lehetoseg (vistat veszel es xp-t teszel fel) de nem tudom ez oem-re is ervenyes-e. Nekunk mennyisegi licencunk van, szoval amugy is azt teszek fel amit akarok :)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára