☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 71 total)
  • Author
    Posts
  • #1269
    avatarrascy
    Member

    Két kérdésem lenne a pardey-val kapcsolatban és gondoltam másokat is érdekelhet azé írom ide. Kb. milyen korán fog nyitni a place, azaz mikor kezdődik az egész?Tudni lehet már, hogy mikor lesznek a compók, deadline-ok? Gondolom majd az oldalra is kikerül, de én most akarom tudni ;)

    #3045
    avatarpasy
    Keymaster

    Létezik már alpha verziós timetable. Compók és deadline-ok úgy ahogy már stabil helyen vannak benne. De egyéb eventek miatt még nem 100% fix. A nyitás 10:00, opening ceremony 12:00. deadlineok: 15:00 Deadline Retro music compo Deadline Music compo 19:00 Deadline Graphics compo Deadline Animation/wild compo 21:00 Deadline 8bit compo Deadline 4k/64k/demo compo a compok min. 2 órával a deadline után lesznek

    #3046
    avatarGargaj
    Keymaster

    Tolem a grafika compok szabalyait kovetelte az SP amikor talalkoztunk, mutattam neki Function comporulest, gondolom annyira nem fogtok elterni – igazabol a maximalis felbontas volt a nagy kerdes.

    #3047
    avatarCharlie
    Moderator

    A projektorok maximalis felbontasa 800×600. Go figure.

    #3048
    avatarpasy
    Keymaster

    max felbontás akármekkora, de átmeretezzük 800×600-ra ha nagyobb, mer a projekto nak az a natív felbontása. rules: NE LOPJ, használhacc bármit :)

    #3049
    avatarnap
    Member

    256 byte intro compó nem lesz?

    #3050
    avatarCharlie
    Moderator

    Nem lesz. Igazabol en eredetileg csak intro es demo compot akartam, mert az egyik szabaly ami kore fel akartam epiteni a partyt, az a keves compo volt. A partykon (foleg a kis partykon) mindig tul sok a compo, keves entryvel. Raadasul ez egy rovid party, es nem akartam az alig 20 oras idobol 7-8 orat a compokra meg a koztuk levo szunetekre szanni. Aztan a nepakaratnak engedve lett kulon 4k/64k, es nehany mas compo is (pl. 8 bit). Viszont a hatart mar meghuztuk. Csak most fentlevo, mar meghirdetett compok kerulnek megtartasra.

    #3051
    avatarBery
    Member

    Mondjuk egy party-nak a gerince, a csúcsa, kis túlzással a lényege: a compók. Ha ezt jól megnyírbálod, akkor hívd valami másnak, mert az nem party lesz, hanem Komputerkarácsony :). Persze amilyen lett, az még belefér. Éppen hogy ;-)

    #3052
    avatarCharlie
    Moderator
    Bery wrote
    Ha ezt jól megnyírbálod, akkor hívd valami másnak, mert az nem party lesz

    Emlekeim szerint te ottvoltal, amikor a Function 2006-on az MD1 kozgyulesen megvitattuk azt, hogy szerintem miert kellene tobb kisebb, rovidebb party, kevesebb compoval, stb. Szoval az, hogy ezt neked magyarazom helybol vicces. (Bar figyelembe veve, hogy te abba is belekotsz neha hogy lelegzem, annyira nem meglepo.) A SceneCON 2007 egy ilyen “party lite”-nak a “prototipusa” lesz, remenyeim szerint. Viszont nyilvan nem fer bele minden, ami egy 3 napos rendezvenybe (tobbek kozott koltsegvetesi okok miatt sem), tovabba attol egy compoban sem lesz haromszor annyi release, hogy haromszor annyi compot hirdetunk meg. Es, hogy oszinte legyek, kisse mar unom a 2-3 entrys “compokat”. Ez egy vicc. Ennyi erovel mindenki kapjon dijat, aki elindul. De akinek ettol hianya van, nyugodtan adja be a 256byte/1k introjat, vagy barmijet tetszoleges masik partyra.

    Bery wrote
    Persze amilyen lett, az még belefér. Éppen hogy

    En is szeretlek teged. Meg eppen hogy.

    #3053
    avatarMurphy
    Member

    Nem tudom, hogy ki milyen compot hianyol, szerintem pont jók amik vannak!

    #3054
    avatarBery
    Member

    “En is szeretlek teged. Meg eppen hogy.”

    Nyugi, Charlie, ott volt a mosoly jel, azaz az “éppen hogy” csak poén volt.

    Egyébként attól, hogy elmondasz valamit úgy, hogy én is hallom, attól még nem lesz egy a véleményünk. :)

    Másik, hogy aki 256b-ben indult volna, az nem fog hirtelen demót írni, mert csak olyan compo van. Azaz ettől nem lesz feltétlenül több release, csak akinek kevesebbre van csak ideje, az nem tud indulni – ennyit érsz el. Konkrétan nekem ez nem fáj, de tudom, hogy van akikre igaz, amit leírtam.

    Ezzel együtt megnézzük, hátha ez a jó party modell.

    #3055
    avatarslyspy
    Keymaster

    unofisöl kompókat kell tartani, és ez megoldja a díjazás kérdését. persze az időtényezőét nem.

    #3056
    avatarrascy
    Member

    Köszönöm a válaszokat.
    Szerintem örüljünk hogy van még ki partyt szervez.
    Hurrá! :) Aztán lehet, hogy sűrű és tömény lesz (tényleg tömény szesz lesz? :), de utána majd lehet javaslatokat tenni, de nem fikázni! ;)

    #3057
    avatarMaNiAc
    Member

    Lehet, hogy hülye kérdés, de timeline-ról lehet valamit tudni? Mennyire lóg bele az esemény a vasárnapba? Mert ugye itt 20 óráról van szó, a SceneCON oldalon meg 16-17 van írva… O_O

    #3058
    avatarpasy
    Keymaster

    annyira hogy vasárnap 02:00 az eredményhirdetés és 06:00 a kapuzárás

    #3059
    avatarGeorgy
    Member
    #3060
    avatarshr
    Member

    üdv népek, regeltem, oly hosszú hibernáció és “vajon scener vagyok én még…?” kérdésfeltevés után.

    no igen, elég kevés infó van az oldalon… no mindegy, remélem visszaérek a pótlányom ballagásáról a compókra. másnap meg haveri buli, Alvaro nem tudott szabadnapokat kivenni, sűrű az élet.

    hm, 256b compók azok aranyosak, de lehet, hogy nem lenne elég induló, nem tudom. ami engem illet, ezer éve nem írtam 256b intrót (meg cikket róla pláne nem :( ), halott vagyok, ha nem lennék az iwiwen, a partyról sem tudnék, eh.

    a compóknál a “graphic” most azt jelenti, hogy mindent egybedobunk? mert lehet, hogy ez a most olvasott light party stílus ezt akarja jelenteni, de akkor a fenét fogok kapálózni, hogy addigra megrajzoljak egy már elkezdett fli képet, mert esélye sem lenne semmire… majd beadom inkább valahova máshova (árokra, ha a nagyszabásúbb még azt se tudom mim nem lesz meg addigra. kéne írnom rajzolót meg befejezni a megjelenítőt, megtanulni rajzolni és egyebek).

    #3061
    avatarblala
    Member
    shr wrote
    halott vagyok, ha nem lennék az iwiwen, a partyról sem tudnék

    hat olvasd a scene.hu-t, leanyom, azert ez csak nem olyan nehez – az iwiw-nel majdnem konnyebben  kezelheto az oldal (mondjuk ez a forumengine ez kesz bazdmeg, ehhez keves az iq-m) meg kulonben is tele van mindig izgalmas hirekkel meg ilyenek. ja es az uptime is jobb

    #3062
    avatarMurphy
    Member

    feledékeny emberkéknek ajánlom az RSS-t :) Jó, hogy itt vagy shr, szembe juttattad a cikket :D Ha képet nem is indítasz, azért gyer partyra jól!

    #3063
    avatarMurphy
    Member

    Most néztem, hogy a SceneCON-ra regisztrálta magát Szalu / Fix.TV is. :) programokról nincs kint timetable, vagy csak én nem találom?

    #3064
    avatarpasy
    Keymaster

    Szalu a “Console Room Staff”-ot fogja erősíteni:). Előzetes timetible ONLINE.

    #3065
    avatarviti
    Member

    Valaki megy Bekes megyebol?

    #3066
    avatarJailbird
    Member
    shr wrote
    a compóknál a “graphic” most azt jelenti, hogy mindent egybedobunk? mert lehet, hogy ez a most olvasott light party stílus ezt akarja jelenteni, de akkor a fenét fogok kapálózni, hogy addigra megrajzoljak egy már elkezdett fli képet, mert esélye sem lenne semmire… majd beadom inkább valahova máshova (árokra, ha a nagyszabásúbb még azt se tudom mim nem lesz meg addigra. kéne írnom rajzolót meg befejezni a megjelenítőt, megtanulni rajzolni és egyebek).

    Ez engem is kifejezetten érdekel! Lesz külön C64 pixel-compo, esetleg minden 8bites cucc (demo, zene, grafika) egyben indul vagy egy általános “graphics” kategóriában fogunk mindannyian versenyezni? A második opció még úgy-ahogy elmegy, de az hogy a C64-es grafikák együtt induljanak PC-s képekkel, azt már nem tudnám értékelni. Plz valaki világositson már fel, most vigyek-e egyáltalán rajzot vagy ne?Edit: ok, közben Edhellon-tól megtudtam hogy lesz külön C64-es compó, úgyhogy hozom a képet :)

    #3067
    avatarMurphy
    Member

    Szerintem Edhellon is rosszul tudja, nem lesz 8 bit gfx compo. retro music kategoria is unofficial lesz, tehat nem lesz dijazasa sem. A Charlie-ek egyik celja volt, hogy minel kevesebb compo kategoria legyen, es ott minel tobb release. A 8bit demo is csak amiatt lett, mert minimum 3 plus/4-es akart indulni…

    #3068
    avatarvincenzo
    Member

    leginkább azért nem lesz 8bit compo, hogy árok partyra vigyetek releaset!
    de most komolyan, azért sem igazán lesznek megrendezve a 8bit compok, mert egyrészt nincs sok induló, másrészt van 8bit only party is.
    egyébként meg nem indítanánk egyben a pc és c64 grafikákat. ez eleve hülyeség lenne, a gépek közti különbség miatt.

    #3069
    avatarpasy
    Keymaster

    lesz grafika compo, meg 8bit compot. ha c64 grafikát hozol beadhatod a grafika compora akkor együtt versenyez a pcsekkel, amigásokkal etc, beadhatod 8bit compora akkor meg együtt versenyez a 8bit demókkal. (én inkább a grafika kategóriát ajánlom)

    #3070
    avatarJailbird
    Member

    Ok, csak hogy tudjátok mit hagytatok ki, az én képemről nem is beszélve ;))Mindegy, akkor jövünk szimplán sörözni ;P

    #3071
    avatarMurphy
    Member

    Jó volt a party, gratulálok a szervezőknek, és az indulóknak egyaránt!

    #3072
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ja, party rulez volt, meg ezek a gravírozott kockák is rulezek, csak azt sajnálom, hogy viszonylag kevés volt a rilíz.
    Ja meg a helyszín is menő volt, meg a büfé is rendben volt.

    És hogy akkor mikor lehet már letőteni a warét? :)

    #3073
    avatarMurphy
    Member

    gyors results amire emlekszek: demo: 1. united force, 2. rebels, 3. neurosis 64k: 1. umlaut design, 2. agoston 4k: 1. archee, 2. holograms, 3. dilemma 8bit: 1. tek, 2. absence, 3. fire wild: 1. united force, 2. team pokeme gfx: 1. unreal, 2. sade, 3. csabi? /holograms music: 1. slyspsy, 2. soulbrigade, 3. dafunk – ???

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 71 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára