☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Executable izék

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Posts
  • #1349
    avatarcomp
    Member

    Hosszú idő után most láttam a Breakpoint eredménylistáját. Feltűntek az alábbi kategóriák: executable muzak és gfx. Ezt úgy kell érteni mint régen a c64 asm-ben írt zene playereit (grafikánál meg értelemszerűen raytrace v. hasonló dolgot amit leprogramoztak), vagy én értek félre valamit a kategóriákkal kapcsolatban? Ha tudnátok linkeket postolni hogy lehet ezen a téren elindulni (főleg executable zene), megköszönném :) (jó linkekért persze sör is dukál :D). Zenében persze nem Kodály szolfézsoldalai érdekelnek, hanem hogy is megy a programozási oldalról :)

    #4645
    avatarblala
    Member

    jajj, nem tudok olvasni :) elindulni != elinditani. sorry. atirom az egeszet :)szoval zeneben foleg analog szinti-emulaciokat szoktak csinalni, mert azt az legkonnyebb, meg jol is szol; ez kb annyi hogy kiindulsz egy mindenfele frekvenciaban gazdag hullamformabol, mint pl fureszfog vagy negyszogjel, es filterekkel meg egyebb trukkokkel “faragod” oket amig jo nem lesz. Ha beirod a googlebe hogy “dsp programming” vagy valami hasonlot, rengeteg hasznos linket talalsz, komplett konyvek is vannak ingyen elerhetoen a temaban. Majd keresek konkret linkeket is ha nem felejtem el

    #4646
    avatarpohar
    Member

    én innen lestem:
    http://www.musicdsp.org/

    tapasztalatom nem is magát a szintit nehéz megírni, hanem olyan felhasználói felületet készíteni hozzá, amivel elboldogulnak a zenészek. bár áldom az eget, hogy Vincenzonak arany keze és füle van ;)

    #4647
    avatarblala
    Member

    [eljen az editgomb, es “eljen” a ze107]na. szoval itt van pl egy komplett konyv digitalis jelfeldolgozasrol, nem expliciten zenei szemszogbol nezve, de hasznos, es nagyon az alapoktol indul, nagyon reszletes, minden szepen el van magyarazva (en pl rogton a 33.-ik fejezetnel kezdtem :) http://www.dspguide.com/ eleg erdekes ez az ingyen is olvashato sorozat a sound on sound-on, ami arrol szol hogy kulonbozo hangszerekre hasonlito hangokat hogy kell elocsalni mindenfele szintikbol: http://www.soundonsound.com/search?Keyword=synth+secrets&Year=+&Month=+&Words=All&Summary=No&Section=0&Subject=0&ShowResults=yes ha nem akarsz a nullarol indulni, rengeteg opensource meg egyeb projekt van ahol az alapokat mar megirtak helyetted es csak azokbol kell osszedrotozni, kulonbozo szinteken. Jo jatek pl a supercollider, ebben kodolni kell (mondjuk ebbol nem nagyon lesz 32k :), meg olyan is van ahol csak egerrel huzogatni. sajnos most nem talalok tulzottan ertedekes linkeket hirtelen, a bookmarkjaim meg el vannak szorva valahol, de tenyleg rengeteg informacio a temarol a neten.Ja, es poharnak teljesen igaza van, a userinterface a legnagyobb szopas.

    #4648
    avatarslyspy
    Keymaster

    épp kezdtem bugfixelni. :))ja és szeretném jelezni, blala, a userinterface kapcsán, hogy írtam én már txt-ben is zenét. :)))

    #4649
    avatarblala
    Member

    de azt is jelezd legyszi hogy nem en voltam aki erre kenyszeritett :D

    #4650
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ezúton szeretném jelezni, hogy nem blala volt, aki arra kényszerített, hogy txt-ben írjak zenét, mert ő alapvetően nagyon felhasználóbarát környezetet szokott írni, ami az adott produkció elkészítési idejénék kb. felét viszi el. Azt is jelezném, hogy nem kényszerített senki. :)

    #4651
    avatarteo
    Member

    en loaderror szintijet teszteltem anno amigan, azt pl. csak asm-one-bol lehet kezelni. :)

    #4652
    avatarDr.cRAFTy
    Member

    Én is láttam ám sok szép dolgot a funkció 07en. Azt hogy jutottam haza ne kérdezzétek. Most ébredtem fel és megint bevagyok baszva:) jazzkutya,adt,blala és a többiek toltak haza :) Érdekes blalát mindig is cinkeltem, de rájöttem hogy egy über jógyerek :) Mindenkinek megadom azt az élményt , hogy kikérdezze a fentieket a történésekről :)Igen nem is a témába irtam, de leszarom, mert még a régi reggem is elfelejtettem :) MAGYARUL hozom a formám :) Egyszer még jövök beírni ebben az évben bízzatok benem :) milyen év van ?….

    #4653
    avatarslyspy
    Keymaster
    #4654
    avatarblala
    Member

    te crafty gyerek, picit elcsusztal az idovel :) aggodtam is erted hogy akkor meghaltal vagy vatdofakk van

    #4655
    avatarGargaj
    Keymaster

    crafty bazz logsz 3 rugoval :D

    #4656
    avatarcomp
    Member

    Köszi a linkeket, most szépen elkezdem olvasgatni. Az igazság az hogy én eddig csak sequencereket meg trackereket láttam, úgyhogy ez még új és izgi téma :)

    P.S: A söröket persze komolyan gondoltam (mikor is lesz a köv. party? :D).

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára