☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Zene Programok

Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • Author
    Posts
  • #3263
    avatarvincenzo
    Member

    inkább a dmc7-et indítsd el, az nem fog kiakadni a különböző formátumú zenék miatt :)
    betölt dmc7, elindít. lemezcsere. de ne autostart!
    símán mountold be neki.
    utána load music, pl:
    artex*
    azért csillag a végére, hogy ne figyelje a végén a kiterjesztést. és így be fogja tölteni a vice, nem kell .dmc-re átnevezgetni a zenéket.
    a dmc7 annyiból is jobb, hogy lejátszás közben tudja a trackeket görgetni, mint egy tracker :)
    balranyíl (magyar pc billentyűn asszem “0” gomb) a lejátszás.
    TAB pedig a menü.

    #3264
    avatarGeomaN
    Member

    hjahhjjjj … na akkor ez viszont tovább bonyolódik, először is kéne egy DMC7-es link, ahonnan leszedhetem, a másik meg tényleg az, hogy én mindent az “autostart disk”-kel indítok, mert hülye vagyok még a VICE-hez is, 1 hete sincs hogy egyáltalán megvan :( Szóval hogyan mountolozok vagy mi?

    #3265
    avatarvincenzo
    Member

    http://noname.c64.org/csdb/release/?id=2629

    vice elindít, szép kék képernyő, halál nélkül.
    autostart tape/disk image: indítsd el a dmc7-et
    ha elindult, akkor:
    file>>>attach disk image. itt válaszd ki azt a .d64-et, amit küldtem.
    vissza dmc-be, TAB, load, és itt akármelyik zenét be tudod már tölteni. kivéve a a “going” nevűt, mert sikeresen rájöttem, hogy azt egy másik editorral csináltam :)
    pl:
    TAB, load music:
    arte*
    és return. elvileg szépen betölti a zenét, lehet nézegetni, hogyan is készülhetett. a “recreation” nevű szerintem a legtanulságosabb, ababn elég sok filterezett hangszer is van, meg a sectorok felépítése is olyan, hogy pár trükköt ki lehet lesni belőle :)

    #3266
    avatarGeomaN
    Member

    köszi .. megvan! :))))

    #3267
    avatarGeomaN
    Member

    Amikor csak időm engedi próbálkozom DMC-ben a sound editorban hangokkal (még abban időzöm), de azért lassan bekukucskálok magába a szerkesztésbe is…végre találtam képet egy trackerről , ami a legközelebb állna hozzám mint szerkesztés, íme: http://users.cwi.hu/sgupload/1194506770.jpgnyugtass meg vincenzo , hogy a DMC szerkesztője nem bonyolultabb ennél a fajta szerkesztőnél, mert akkor elölről kell tanulnom a szerkesztést is :))

    #3268
    avatarvincenzo
    Member

    ez ha jól nézem, a cyber tracker. azért jó, mert egyszerre fut a 3 sáv, könnyebb átlátni. és azért rossz, mert egyszerre fut a 3 sáv, nem lehet ócska trükköket bevetni az egyes trackek (dmc-ben: sector) különböző sebességű futtatásával :)

    elsőre nehéz lesz (át)látni a dmc sectorjait. másodszorra is. harmadikra már egész jó, huszadikra meg sokkal jobb, mint bármi más.

    #3269
    avatarGeomaN
    Member

    köszi! :)))

    Bár neked nehezebb lesz mint nekem, mert addig nyúzlak amíg meg nem értem 100 %-osan ! :)))

    #3270
    avatarteo
    Member

    a multkor vettem a Saturnban ezt a konyvet, kezdoknek eleg sok hasznos info van benne:

    http://www.libri.hu/hu/book/tarsadalomtudomanyok/media/kreativ_digitalis_zene_es_hang_cd_rom

    #3271
    avatarOswald
    Member

    hm lehet már nem aktuális de Geomannek ajánlanám a GoatTrackert ami PC “alapú” utána a nagykönyvben a SID Duzz it meg valamelyik JCH editor jön amennyire én tudom.

    #3272
    avatard-lee
    Member

    http://uk.youtube.com/watch?v=3oGFogwcx-E

    A zenekompok megmentve! :D

    #3273
    avatarsli
    Member

    modplug tracker… trackerkedni megfelel…

    #3274
    avatartotex
    Member

    Goattracker,az a legjobb.Meg hát Cybertracker sem kutya.

    #3275
    avatartotex
    Member

    Ezek sem könnyüek,de még mindig ezek tünnek a legegyszerübbnek a hatalmas tracker választékból amik c64-re vagy sid zenére vannak.

    #3276
    avatartotex
    Member

    Asszem nekem is lesz jó pár kérdésem mint geomannak,noha már elolvastam pár angol nyelvü leirást a sid regiszterek programozásáról,de még mindig túl sok minden nem tiszta.
    Remélem Control és Vincenzo hajlamosak lesznek segiteni.

Viewing 14 posts - 91 through 104 (of 104 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára