☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Filozofálgatás erről arról Reply To: Filozofálgatás erről arról

#6122
avatarTravis
Moderator
Oswald wrote
Travis, igazad van, vannak olyan elméletek is amelyek egészen hibásnak bizonyulnak. Csak azt nem értem ez hogy jön ahhoz az alapfeltevéshez hogy a tudomány egy gonosz dogmatikus valami amit a pénz irányít és téged manipulál

Én nem állítom, hogy tudomány rossz, sem azt, hogy dogmatikus. Ha ez jött le a hozzászólásaimból, akkor elnézést kérek. Én csupán annyiban értek egyet Slyspy-al, hogy a tudományos munkához tényleg kell egyfajta bizalom az ismeretlenben, amit ő hitnek nevez és én nem tudok jobb szót rá. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ebből tudományos tézis lenne, hiszen nem bizonyított. Vagy említhetném Penrose és Hawking vitáját, amikor gyakorlatilag nem bizonyított elméletekről vitáznak. Mindkettőjük bizonyos okok alapján dönt egyik vagy elméletről, de egyikük sem tudja, hogy melyiküknek van igaza. Ezért fogadott Hawking még korábban egy haverjával. Azt mondta azért, mert ha kiderül, hogy tévedett (amin egész addigi munkája alapult), legalább egy fogadást megnyert. :-)Slyspy: Igen, én valami biológiát tanultam Pécsett. Később valami genetikát, majd valami bioinformatikát. Azután elmentem programozónak. :-)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára