☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Filozofálgatás erről arról Reply To: Filozofálgatás erről arról

#6114
avatarTravis
Moderator
Oswald wrote
Egyrészt, a tudományos elméletek elég jól alátámasztottak ahhoz, hogy sose bizonyuljanak tévképzetnek

Sajnos ez nem mindig igaz. Korábban említettem az étert, de említhetném a junkdns-t is. Az egyetemen még azt tanultuk, hogy ami nem kódoló dns, annak nincs szerepe. Bizony rá két évvel kiderült, hogy igen fontos szerepe van, csak a korábbi elválasztási technikákkal szó szerint kiöntötték azokat a kis méretű rnseket, amelyek onnan íródnak át. Említhetném még a teljes növényes rendszertan változását, ami utolsó éves egyetemista koromban történt.Két évig nem foglalkoztam tudománnyal, mikor “visszatértem” elterjedtek az új generációs szekvenálási eljárások. Kiderült, hogy az egyének között olyan nagyfokú variabilitás van, amire korábban nem gondoltak. És ez egy hatalmas tudományterület igen pici szelete. Bizonyára ilyen irtózatos változások játszódhatnak le a rák és őssejt kutatásban is.Ha jól emlékszem (de most lusta vagyok megkeresni), az ötvenes években mondta egy híres genetikus, hogy ami igaz az E. coli-ban, az igaz az elefántban is. Mindenki azt a nyüves baktériumot kezdte el vizsgálni, mire kiderült, hogy az állítás nagyon nem igaz.Amit a valóságról és elméletekről írtál, abban igazad van, rosszul fogalmaztam.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára