☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Laptop vásárlás Reply To: Laptop vásárlás

#4353
avatarDaTa
Member

Anyámnak van egy Lenovo lapitopija (N200 pontosan). Bár több mint 160k de minden van rajta ami egy laptopon kéne lennie. Bár még csak 15 éves vagyok, de szerintem érdemes mellé Xp-t is venni, álltalában csak az akciós laptopok mellé adnak oprendszert(megjegyzem álltalában ezt a 30 napos szutykot) Vistám nekem is van megvan az összes verzió egy DVD-re kiírva, de sztem max egy 1,5 év múlva lesz használható is, mivel pl NERO7 alatt semmien más nerot nem támogat. Xp pedig már ugyebár, természetesen nagyon sok hiba fel lett derítve, ezért jött ki az SP2 is. Nekem amikor a Vistát feltettem kapásból leszedett úgy dúrván 2 giga frissítést. Na meg nem minden laptop-eszközt támogat. Ismerősnek van egy ASUS laptopja, ott például a legfontosabb dologhoz nem volt driver: a power managentnek. Utánna jött a jól ismert Format C:
SWAP filékre meg azt tudom javasolni, hogy:
telepítésnél csinálj az XP-nek legalább egy 12 Gigás partíciót. Bőven ráférneka a programok, és a swapfileknak is van hova terpeszkedniük. Ha van még helyed(gondolom lesz/van) akkor csinálj eggyet a játékoknak, meg még eggyet a zenékne/demóknak. Widescreen meg jó dolog ha filmezgetni akarsz. Ennek a gépnek (Lenovo N200) van egy 2 magos intel procija(hogy mekkora órajelen nyomul azt meg kell néznem, majd leírom), van benne egy 200Gigás vinyó, 2 giga ram és egy integrált szutyok intel videókártya, asszem hogy 64 megás. Van rajta 3 USB port monitorkivezetás, netkártya, SD kártya hely. Megyjegyezném még azat is hogy nem egy nehéz gép nem nyom annyit mint egy traktor… Jaaaa és a legfontosabb természetesen van rajta WiFi és BlueTooth (remélem jól írtam). Anya például a konyhában szokott netezni, pedig az emeleten van a WiFi rúúúter :-). Remélem (nem herélem majdnem elírtam)hogy sikerült segítenem, és sok jó vásárlást és mindenkinek boldog újévet kívánok!

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára