☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok PC Mega256b Hungaricum Reply To: Mega256b Hungaricum

#3678
avatarshr
Member

te őrült vagy, remélem tudod :)no. ami pl engem illet, kissé szkeptikus vagyok, mert a 256b ugye nem kevés, de akkor megy jól, ha az ember átlátja és kihasznál mindenfélét. először is jó, hogy egy ember csinálhatja, én spec önmagammal még össze tudok dolgozni, de afölött bonyolódnak a dolgok. eleve több effektnél azok túl gyöngék egy 256b-nál, s a részek nem tudják egymást segíteni sehogysem. pl van egy effekt, aminek kell valami konstans. és azt teljesen jól meg lehet találni valahol a codeban, alkalmas byteok egymás után… egy ilyen korlátos saját területnél ez nem megy.mindazonáltal meg lehet próbálni, nem feltétlenül kell a legjobb 256b intrót megírni, hülyéskedni is kell… =)de fontosnak tartom, hogy ne az legyen, hogy berakjuk a kicsiket a keretbe és annyi, hanem eme lépés után még lehessen finomítani, kihasználni a másutt levő dolgokat, optimálni, akár a másik code-ját is ;) csak az lehet probléma, ha az ember kihasznál valamit, amit a másik kioptimalizál =) élénk infóáramlásra van szükség. no meg… vagy minden valamirevaló effekt szürke/alappalettás lesz, vagy a paletta is valami közös… illetve az elején lehetnek az alappalettások, aztán palset, majd a többi…brrr. de túl komoly lett, megint átszerkesztem. szóval a fentiek a gondolataim, de alapvetően beteg ötletnek tartom az ilyesmit, a 256b introcoding lényegébe tapos =) annyi energiával ír az ember néhány sajátot. de fenntartom, hogy poénnak meg lehet játszani, de akkor is komolyan kell venni és kihozni a legjobbat. szóval nehéz…

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára