☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók Function 2007 Reply To: Function 2007

#3484
avatarCharlie
Moderator

A partyszervezes egy olyan szakma, hogy ha jol sikerul, akkor minimalis a feedback, mivel mindenki orommel a sziveben ter meg kicsiny hajlekaba, hogy dejovolt. Viszont ha valami el van kurva, akkor azt meg sokadszor is felhanytorgatjak a szervezoknek, hogy ez hogyisvolt. A dicseretet mar megtettem a partyn, mert tenyleg latszott az effort a szervezesen, es a tavalyi nagy bugok tobbseget sikerult elkerulni. Viszont kis bugbol iden is volt rengeteg, es hat ki mas dobalna ezeket az erintettek arcaba, mint en, ugye. Mar csak megszokasbol is. Osszefoglalaskent annyit azert elmondhatunk, hogy a szervezes negativumai sokkal kevesbe utottek vissza a party hangulatara mint mondjuk tavaly, ezert altalanossagban egy jo party lett a Function 2007-bol. De akkor lassuk azokat a dolgokat, amiken szerintem mashogy lett volna ajanlott kezelni (hu de diplomatikus vagyok).1., A place koruli bonyodalmakat most hagyjuk, errol megoszlanak a velemenyek. Viszont a pentek esti helyzet kezese ettol fuggetlenul is hagyott kivannivalokat maga utan. Peldaul azzal senki sem szamolt, hogy a masik rendezveny kesni, csuszni fog. Legalabbis ez kifele nem lett kommunikalva (lasd timetable tervek). Megtortent, termeszetesen. Vegul az este tizre tervezett gamecompo biztos h. ejfel utan, talan meg annal is kesobb kezdodott (ugy remlik, hogy talan hajnali fel ketto is volt, de ez annyira soknak tunik, hogy leirni se merem). Egyszeruen, hiaba akartatok megmenteni a penteket, ennyi ido alatt NEM LEHET partyt osszerakni, sajnos. Ez persze csak reszben a ti hibatok, de a korabbi partyk osszerakasanak alapjan mar tudni lehetett, hogy nem lesz eleg az ido. En ertem, hogy miert igy volt, de tovabbra is ugy gondolom, hogy nem feltetlenul kellett volna igy lennie, tobbek kozott lasd lent…2., A fenti kesesek es problemak miatt gyakorlatilag az udvarra beharangozott “real party is outside” c. effektnek kellett volna megtortennie, de nem ez tortent. Mi, a koran erkezok, sorozgettunk, amig le nem ment a nap, aztan felora alattodafagytunk. En ertem, hogy gaztuzhelyre volt betervezve a sutesfozes, de ez sem volt kifele kommunikalva. Azt leszamitva persze, hogy maga a fozes elkezdese is orakat kesett. Emellett az udvaron kiepitett tuzrako hely van, amit – ismet – nem kihasznalni sulyos vetek volt. Az ott ucsorgo emberek tobbseget nem erdekelte volna az egesz benti szopas, ha van kint tuz, ami mellett lehet melegedni, beszelgetni, es tovabb sorozgetni. Ezzel tehat egy hatalmas esely veszett el, amivel a bent keletkezett kaosz hatasait legalabb reszben csokkenteni lehetett volna. _MINIMALIS_ efforttal. Szoval ugy erzem, itt egy nagy esely lett eltekozolva, hogy a party igazan jo legyen. Ez egyebkent a szombat estere is vonatkozhat. Az meg nem lehet problema, hogy hatul nem hallani igy a compok bejelenteseit. Vajon mennyibe kerulhet kihuzni 1db mono hangfal kabelet a hatso udvarra, hogy kozepes hangerovel (a kornyeket nem zavarva) kint is hallani lehessen a bejelenteseket?3., Az orok vesszoparipam, a partynet. Pentek este nem volt Wifi, es a vezetekes halo – mar elnezest – de valami iszonyatos minosegben volt osszekokanyolva. Ez a party kesobbi folyaman sem valtozott. A szo nelkul foldre leb#?szott kabelkotegekben bukdacsoltak az emberek az asztalok kozott. Egyreszt veszelyes, masreszt igenytelen. Harmadreszt, a halozat messze nem idealis layouttal volt kiepitve, ami nem lett volna problema, ha lett volna wifi – de nem volt, legalabbis penteken. A web felulet es az infrastrukturat hasznalo egyeb szolgaltatasok viszont alapvetoen jol mukodtek, amiert gratula.4., Projektor. Tudom, hogy ugyanez volt tavaly es tavalyelott is, de az idei beallitasa -szerintem – mindent alulmult. Az alapvetoen nagy vaszon kozepen egy belyegmozit lathattunk, eloszor soteten, aztan borzasztoan torz szinekkel, ja es gyakorlatilag a felbontasok 90%-ban kilogott balra a kep 10-30%-a. Iszony. Nem is reszleteznem, ezzel jovore muszaj lesz kezdeni valamit…5., Szemetmennyiseg. A party folyaman boduletes mennyisegu hulladek halmozodott fel, es ennek elkerulesere a szervezok semmit nem tettek. Kerdem en, mennyibe kerul venni 3db szemeteszsak rollnit a szemkozti CBA-ban, es odabiggyeszteni egyet-egyet az asztalsorok vegere? Azon kivul, hogy igy sokan nem dobtak ki a szemetet, es ezt a party utan kellett megtenni par onkentesnek, kenyelmetlen is volt, mert pl. en ki akartam dobni a szemetemet, de nem tudtam. Ki kellett mennem az eloterbe hozza… Ezek azok az idei nagyobb problemak, a party szervezeset alapvetoen befolyasolodolgok kozul, amiken jovore valtoztatni kellene. Szerintem. Legalabbis most ennyi jut hirtelen eszembe. :) Majd lehet h. lesz meg… :)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára