☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Zene Programok Reply To: Programok

#3216
avatarControl
Member

GeomaN: Csatlakozom Slyspy előző hozzászólásához. Egyébként én is a DMC v4-et ajánlom első nekifutáshoz. (A DMC v7 pár extrától eltekintve ugyanaz, mint a 4-es.) Ezekhez a Commie Inside 12-es számában találsz magyar nyelvű leírást. Ha esetleg egy nagyon részletes angol leírás is érdekel, akkor ajánlom ezt az oldalt. A 4-esnek a legtöbb editorral szemben megvan az az előnye, hogy egyből be lehet tölteni a vele készített zenéket az editorba, így sok trükköt el lehet lesni a kész zenékből (ahogy Slyspy is ajánlotta). Következő lépés lehet a DMC v5, vagy v5.1, ami alapjaiban hasonló a 4-es verzióhoz, de ha jól rémlik, akkor az ötös szériában nagyobb szabadságod van a hangszerkészítésnél, és bekerült pár újabb ‘effekt’ is. Hozzáteszem, hogy az 5-ös vonal mintegy továbbfejlesztéseként született meg The Syndrom ‘Sync‘ nevű editora, amit én személy szerint az egyik legjobb C64-es zeneszerkesztőnek tartok. (Bár ez ízlés kérdése. :))Ha tracker-szerű editort keresel, akkor a fenti postokban említetteken kívül tudom ajánlani JCH/Vibrants híres editorát, vagy Jeff vadiúj X-SID-jét. Mindkettőhöz van doksi bőven.A Murphy által említett SIDwinder-hez a CI 13-as számában találsz magyar leírást.Ami pedig a DMC-k számozását illeti: ha jól tudom, akkor 5.1-ig Brian/Graffity volt a készítő, majd ha minden igaz, akkor The Syndrom írta a 6-os verziót direkt a kevés raszteridőre kihegyezve. Ez utóbbi nem is volt publikusan terjesztve. (Tényleg, valakinek nincs meg elfekvőben? :) Szerintem nem haragudnának meg, ha 2007-ben végre nyilvánosság elé kerülne.) A 7-est Ray/Unreal gyúrta át a 4-esből.Érdekességképpen mondom, hogy a fent említett Brian/Graffity, a DMC eredeti készítője pc-n is alkotott: a gyönyörű hangú Dreamstation után -ha minden igaz, és nem állt le a fejlesztés- hamarosan újabb zeneszerkesztővel fog minket megörvendeztetni./Control

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára