☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók Revision 2013 – travel howto

  • This topic has 37 replies, 16 voices, and was last updated 11 years ago by avatarzoom.
Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 38 total)
  • Author
    Posts
  • #23890
    avatarGargaj
    Member

    Experience-n tobbszor elhangzott, hogy szeretnenek sokan kijutni Revisionre, de senkinek nem volt konkret otlete, szal “minel hamarabb” alapon itt egy kis rovid osszefoglalo a lehetosegekrol.

    Disclaimer: Ez mind szubjektiv, aki jobban tudja, majd kijavit.

    A valoszinu datum: Marc 29 – Apr 1; ez nyilvan meg nincs bejelentve, de Wikipedia tanusaga szerint akkor lesz husvet.

    Beugro: valsz 60 euro, van csorojegy is, de szvsz olyat eleg pofatlansag igenyelni.

    A lehetseges megkozelitesi modok:

    Repulo

    Ar: 40-50e ft (ha ma foglalsz, nyilvan ez idovel valtozik)

    Elonyok

    • Legrovidebb utazasi ido

    Hatranyok

    • Draga
    • Ha a repulo koran indul vissza, akkor ugrott az eredmenyhirdetes

    Vonat

    Ar: 20e ft (Frankfurtig, lasd lent) – ha az olcso jegy elfogy, akkor ez megugrik ~60-70e ftra.

    Elonyok

    • Legolcsobb megoldas
    • Relativ kulturalt vonatok
    • Nincs atszallas (legalabbis amikor en voltam, akkor meg nem volt)
    • Hetfo este indul vissza a vonat, kenyelmesen vissza lehet erni partyrol

    Hatranyok

    • Eleg bizarr modon fogynak a jegyek; van amikor meg marciusban is van, van amikor mar januarban elfogyott
    • A MAV-jelvenyes vogonok neha kifejezetten hulyenek nezik az embert; volt olyan, amikor eleraktam a sajat weblapjukat, es meg igy is letagadta hogy ez a SparNight valaha letezett volna.

    Busz

    Ar: 30e ft (Frankfurtig, lasd lent)

    Elonyok

    • Megbizhato jegyek; altalaban meg aprilisban is lehet kapni
    • Kellemes, kulturalt busz, ingyenkave, stb. (Van Wifi is, de csak csehul mondjak be, a prospektusban is csak a cseh szovegben szerepel, en is tok veletlenul vettem eszre.)
    • Hetfo este indul vissza a busz, kenyelmesen vissza lehet erni partyrol
    • Vasutallomasra erkezik

    Hatranyok

    • 14 ora egy buszon; nem mindenki birja. (Szerintem kenyelmesebb mint a vonat, de kinek hogy.)
    • Hajnali atszallas Pragaban. Odafele annyira nem veszes, visszafele kb halalkozeli elmeny.

    Extra koltsegek Frankfurtbol

    A busz es a vonat nem Saarbruckenig visz, hanem Frankfurtig; a Frankfurt Hauptbahnhofrol ~30-40 euro eljutni Saarbruckenig (kb. felorankent van vonat, orankent kozvetlen, csoportos jeggyel olcsobb), a repuloterrol pedig van partybusz 25 euroert, ezutobbinak a hatranya, hogy nagyon ritkasan megy.

    Auto(oooo)

    Ar: 80e ft, viszont eloszlik fejenkent, szal ha 4 ember megvan, akkor siman ez a legolcsobb.

    Elonyok

    • Ha megvan a 4-5 ember, akkor nagyon olcso megoldas
    • Nincs kozponti szervezes, akkor van indulas amikor mindenki egyetert, meg lehet allni pihenni, stb.
    • Konnyu nagyobb csomagot vinni (pl. komplett PC)

    Hatranyok

    • Auto nelkul sajnos nem megy (ez a neheze)
    • El lehet tevedni (ez persze a GPS terkepek koraban egyre nehezebb, de ugye…)
    • Valakinek (valoszinuseg szerint) le kell vezetnie azt az ~1100 km-t, ami nem kicsit megterhelo, ugyanezen ember valszeg celszeru ha nem masnapos hetfon.
    • Itt ha az utolso pillanatban valaki lemondja, azzal jol beszopatja a tobbieket, sajat magat viszont nem; emiatt ez sajnos gyakori.

    Konkluzio

    Most meg igy december elejen tudom, hogy kicsit korai errol szot ejteni, de a tapasztalat azt mutatja, hogy sajnos muszaj: ha szeretnenk minel tobben kijutni Revisionre, es lehetoleg minel olcsobban meguszni, akkor akinek van autoja, menne is, az szoljon, es akkor sokkal konnyebben ossze tud szervezodni egy olyan tura (esetleg konvoj) amivel mindenki jol jar.

    • This topic was modified 11 years, 3 months ago by avatarGargaj.
    • This topic was modified 11 years, 3 months ago by avatarGargaj.
    #23893
    avatarCharlie
    Member

    Autohoz:

    Gyakorlatilag 1200 inkabb az az 1100… :) Bingen volt 1037… :) Es mig Bingen fele az utolso 100km az downhill es nyilegyenesen be lehet zuzni, addig Saarbrucken fele a hegyek miatt pont az utolso szakasz a legnagyobb szopas, az amugy is faradt sofor szempontjabol (autopalyan is, ha csak nincs 500 loeros barmid ami felmegy tempomattal 160-nal a fuggoleges falon is).

    Ha valaki tud 8-9 fos mikrobuszt szerezni olcson, akkor amugy ki lehet hozni meg olcsobban is, mert asszem 9 foig lehet B kategoriast is vezetni es alig lassabb egy mai mikrobusz mint egy szemelyauto, raadasul annyival nem eszik tobbet sem. Szoval ott tenyleg fillerekbol ki lehet menni.

    Par eve felajanlottam, hogy kiviszem a tarsasagot a Skoda helyett egy busszal, de 0 jelentkezo volt. Akkor asszem 25-re jott volna ki fejenkent haztol-hazig ugy, hogy piaci aron bereljuk a buszt.

    #23894
    avatarGargaj
    Member

    Igazabol erre probaltam kilyukadni h kellene valamilyen jellegu szandeknyilatkozat azok reszerol akik mennenek (es telleg mennenek, nem csak ilyen “jaj hat ja, gondoltam ra”), es akkor az alapjan lehetne saccolni, hogy mennyire kell mozgositani.

    #23899
    avatarxea
    Member

    A vonatos megoldasrol annyit, hogy iden olyan 16 orat utaztunk (majd erzesre meg ennyi seta volt a vasutallomastol a partyhelyszinig), de abszolut kibirhato volt. Tapasztalataim szerint az utazas egy jo nagy reszet le lehet fedni egy berugassal es az azt koveto pihenteto alvassal.
    Megfelelo palinkaval peldaul messze nem a vonatozas a legszornyubb elmeny!

    #23900
    avatarxea
    Member
    #23917
    avatarjimmiTGD
    Member

    Én mennék. De mivel épp Münchenben lakom, ezért az utazást megoldom magam.

    #23918
    avatarTravis
    Member

    Következő év a spórolásról fog szólni, ezért egyből @Partyra adunk be valamit :-)

    #23922
    avatar-SP-
    Member

    Most ne röhögjetek ki, de nekem sajnos igen fontos, hogy Húsvét hétfőn itthon legyek, ergo az eredményhirdetés után kb. azonnal rohannom kéne haza, hogy legjobb esetben késő délutánra visszaérjek az országba… már ha nem délelőtt van a prizegiving.
    Szóval még elég necces ez az egész, de ha összejön, akkor sanszos, hogy autózom.

    #23923
    avatarCargo/Singular
    Member

    Mi megoldottuk párszor egy meg két autóval is. Sofőr oldalról annyit tudnék mondani róla, hogy HALÁL!!!

    Egy kisbuszprojektbe szerintem benne lennék, akár mint main driver vagy mitfahrer, meg van pár megbízható C64 alkoholista scener, akikre nyugodtan lehet számítani, ha egyszer bejelentkeznek az útra.

    A nagyon nehéz szerintem a kisbusz be/megszerzése lenne, azt nem adják olcsón, ezért az lenne jó, ha valaki jelentkezne, hogy nekem ilyen van, vagy kölcsön tudom kérni az anyósomét, stb.

    Van ilyen embör?

    #23924
    avatarCargo/Singular
    Member

    Késő délutánra maximum repcsivel prizegiving nélkül lehet visszaérni. Ez tuti. Autóval késő esti érkezés a valószínű.

    #23925
    avatar-SP-
    Member

    Na, hát akkor meg pláne :(
    Tavaly volt szerencsém egy Budapest – Köln autóúthoz úgy, hogy egy métert sem mentünk autópályán kívül. Az volt 13 óra, kényelmes tempóban.

    #23926
    avatarblala
    Member

    Akkor kifejezem erdeklodesemet, mielott megszolnanak hogy nem. Buszos es autos megoldas is erdekel (az auto nyilvanvalo elonye, hogy kevesebb embernek kell egymashoz alkalmazkodnia). A hazafele kapkodva rohanast nem szeretem, meg keson odaerni sem optimalis. Masreszt persze szerdan odaerni sem optimalis :)

    #23944
    avatarbetasector
    Member

    Én is szívesen mennék, és velem jönne + 1 fő még, nekünk a kisbusz/autó/vonat téma lenne megfelelő, és kb. március elejére eldől hogy meglesz-e rá a keret. Preferálnám ha a prizegivingen tudnánk maradni, és ha megbízható sofőr lenne :) De ha vonat, az se baj, csak ne kelljen egyedül mennünk mert én rohadtul el tudok tévedni, a zasszony meg nem járt még dajcslandben.

    #23966
    avatarGargaj
    Member

    Olyan jelentkezo van akinek kocsija is lenne?

    #23967
    avatarBery
    Member

    :) Vagy legalább egy kombi helikoptere ;-)

    #23983
    avatarmu6k
    Member

    Én bármilyen buszban, autóban 100% benne vagyok. Ha bármivelis akarnék menni Revisionre igyis úgyis Budapestre kell menjek busszal, azután pedig legszívesebben autóval/busszal mennek. Budapestig pedig csomó lehetőségem van. Felőlem akár reggel 6kor is lehet indulni.

    #24011
    avatar-SP-
    Member

    “van csorojegy is, de szvsz olyat eleg pofatlansag igenyelni” – na, ezt pl. sose értettem :D Ilyenkor általában az alábbi két szituáció állhat fenn:
    1. g*c! vagyok, és ócsóért bemegyek, csak hogy több pénzem legyen piára
    2. tényleg csóró vagyok, de nagyon szeretnék menni, a jegyen meg a kaján kívül max. egy rakeszos kevertre futja, még rilízt is gyártok egy kölcsönkért gépen – DE azért mégis pofátlanság, ugye.
    Szóval ennek így mi értelme van alapból?

    #24012
    avatarGargaj
    Member

    Passz, nyilvan joindulat lenne a dolog lenyege, egy norvegnak kb. egy pizza ara a 60 euros belepo, nekunk meg egy heti kaja kijon belole itthon, szal logika volna mogotte, de ettol fuggetlen sztem eleg necces rendszer, mert telleg bemondasra kell elhinni szegeny szervezoknek.

    #24045
    avatarGargaj
    Member
    #24064
    avatararchee
    Member

    Megyek autoval. 3 ember jöhet.
    Odafelé reggel indulok, nyitó estére érek oda.
    Nem iszom az utolsó északa, eredmény hirdetés után indulok.
    Időnként megállok egy nagy német ételre, de hozni is lehet ételt.

    Néhány részlet, amit eddig nem mondtak:
    – Frankfurt nem esik útba.
    – GPS nélkül nem könnyő a cél közelében.
    – Csak 1100km, ami 10-11 óra. (és nem emlékszem semmi durva emelkedőre, meg hegyekre)

    #24075
    avatarGargaj
    Member

    Archee: sacc mennyibe jonne ki?

    #24076
    avatararchee
    Member

    sacc 80000 HUF, amit egyenlően szoktunk elosztani, és én is fizetek.
    A fogyasztás 7.5 terheléssel 130-140 el, és két autopályamatrica.

    #24081
    avatararchee
    Member

    Blala már jön, Így csak 25 ezerbe kerül annak, aki beszáll harmadiknak.

    #24083
    avatarmu6k
    Member

    @archee:
    Beszallok harmadiknak. Email cimem es a telefon szamom nem valtozott.

    #24084
    avatararchee
    Member

    Ok, még egy hely van. 19 ezres áron.

    #24115
    avatarGer
    Member

    Sziasztok!

    Simán beülnék Archee mellé negyediknek, de ha összejön +4 fő, akkor tudok külön kocsival is menni. Mivel Zoom és Gargaj nem mondta, hogy totál kizárt, ezért most bedobom ezt a variációt ide is a fórumra. Természetesen bárki más is jöhet. Paraméterek: 4 fő (tehát 3 fő + én). Kocsi új Octavia kombi. Üzemanyag+matrica kb. annyiba kerülne mint Archee-val (ő most 19eFt-et írt, még nem számoltam utána). Indulás-érkezés: Budapest, XI. ker. környéke. Időzítés: kb mint Archee, de ha vkinek más kell, pl. hamarabb érjünk ki, akkor beszéljük meg. Vélemény?

    #24117
    avatarzoom
    Member

    Ger: részemről jelentkeznék, Gargaj nem biztos benne, de majd megaszondja személyesen is biztos :)

    #24122
    avatarGargaj
    Member

    Akkor erdekelne a dolog ha nem estere erunk oda hanem mondjuk delelott.

    #24131
    avatarParrot
    Member

    Azért nem irigylem a sofőröket, bár előnye is van a dolognak. Ennyi vezetés után olyan fáradt az ember, hogy elég 1 sör a jőkevű berugáshoz… :) Innen “csak” kb. 900km, de még azt is durva lenyomni… Mindenesetre Nürnbergnél azért számolnék legalább 1-2 óra Stau-t, az eddigi tapasztalataim alapján…

    #24137
    avatararchee
    Member

    Nem szokott dugó lenni. Aki Würzburg felé megy, annak esetleg lehet dugó, még Frankfurtnál is, de az kerülő.

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 38 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára