☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok C64 C64 rules !

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 41 total)
  • Author
    Posts
  • #1231
    avatarManson
    Member

    minden ami a régi időkből van ide kéretik beirni és tudatni !

    #1467
    avatarMurphy
    Member

    Én meg egykoron Profi 3.14, de persze csak a Murphy név mellett ;)

    #1468
    avatarJon
    Member

    En Johnny voltam az Abandoneds nevu csapatban… De szep is volt! :)

    #1469
    avatarGrass
    Member

    Grass voltam és vagyok. Lethargy Rulez!

    #1470
    avatarManson
    Member

    az jó volt meg a HIRADÓ !!!!

    #1471
    avatarMegabyte
    Member

    Megabyte/UNSOFT (úgysem ismeritek :D ) De Therapy rulez, akik szintén kaposváriak voltak, ja meg persze az Ebolasok :)

    #1472
    avatarCargo/Singular
    Moderator
    Megabyte wrote
    Megabyte/UNSOFT (úgysem ismeritek :D ) De Therapy rulez, akik szintén kaposváriak voltak, ja meg persze az Ebolasok :)

    Jó scener mindig emlékszik. :)Srácok, memberlistákat lehet nyomatni. Mellesleg Lala, ha a Híradós korszakból még megvan az újságírói vénád, akkor a scene.hu, meg akár a Commie Inside is alkalmas eszköz lehet a firkálási inger leküzdésére. Ugyanez igaz másokra is vazz. :)

    #1473
    avatarManson
    Member

    minden lehetséges, majd meglátjuk !
    érdekelnének pc demok dögivel, ha lehet DVD-n !

    #1474
    avatarMegabyte
    Member
    Manson wrote
    minden lehetséges, majd meglátjuk ! érdekelnének pc demok dögivel, ha lehet DVD-n !

    Bakker, ilyen offtopic-ot nyomatsz itt, pc-s demok a c64 topicban :confised: :röhögős smiley: Én letöltöttem az összes pc-demót innen kíváncsiságból, meg is néztem őket, de egy idő után  unalmasak lettek, nem volt bennük fanzázia (szerintem). Bezzeg c64-gyen mindig volt valami újdonság, új effekt stb. Persze lehet hogy csak elfogult vagyok mint a zállat.

    #1475
    avatarChrono$
    Member

    jól krakkoltam a therapy szineiben egy darabig, mer nem volt elég a plus4 scene :)

    #1476
    avatarStack J
    Member

    Én Stack J. voltam akkor, és vagyok most is.Fellows, Stella, Triumwyrat, Crimson JihadCargo: Készül az interjú a következő CI-hoz…

    #1477
    avatarSed
    Member

    Én a környék legnagyobb Usagi Yojimbo fanatikusa voltam. Máshoz ugyan nem értettem, de ez éltetett akkoriban. Gamer voltam, nem tagadom…

    #1478
    avatarManson
    Member

    Tegnap találkoztam Biró Szabival ! ( yeti ) megy amerikába dolgozni január közepén.

    #1479
    avatarSed
    Member
    Megabyte wrote

    Manson wrote
    minden lehetséges, majd meglátjuk ! érdekelnének pc demok dögivel, ha lehet DVD-n !

    Bakker, ilyen offtopic-ot nyomatsz itt, pc-s demok a c64 topicban :confised: :röhögős smiley: Én letöltöttem az összes pc-demót innen kíváncsiságból, meg is néztem őket, de egy idő után unalmasak lettek, nem volt bennük fanzázia (szerintem). Bezzeg c64-gyen mindig volt valami újdonság, új effekt stb. Persze lehet hogy csak elfogult vagyok mint a zállat.

    Tényleg unalmasak a PC demók, sokban nemhogy fantázia nincs, de code slideshow szintre degradálták az elszabadult, kontroll nélkül tevékenykedő pc-s coderek. A C64-nek szelleme volt ( van ), valahogy arra aki írt valamit, abban benne volt ő maga is, ezt adta át a közönségnek, igazából megfoghatatlan, leírhatatlan, ami C64-en történt. Ez a gép egy csoda volt.

    #1480
    avatarslyspy
    Keymaster

    Szerintem egyetlen szűk szempontból nézitek a dolgokat. :)

    #1481
    avatarMurphy
    Member
    Sed wrote
    Tényleg unalmasak a PC demók, sokban nemhogy fantázia nincs, de code slideshow szintre degradálták az elszabadult, kontroll nélkül tevékenykedő pc-s coderek. A C64-nek szelleme volt ( van ), valahogy arra aki írt valamit, abban benne volt ő maga is, ezt adta át a közönségnek, igazából megfoghatatlan, leírhatatlan, ami C64-en történt.

    Nagy 8 bit fanatikusként is azt kell, hogy mondjam, hogy ez erős nosztalgikus túlzás ;)

    #1482
    avatarLacoste
    Member

    Figyu! Az van, hogy tök mindegy hogy slideshow vagy brutális kód van egy demóban, a lényeg az ötlet! Az a szemlélet, hogy a dilemma nyom egy jó kódot az exceed meg ugyanaz megcsinálja, hogy mi is tudunk ilyet csak jobban néz ki, aztán még 3 csapat szintén megcsinálja csak még több effectet tesz bele, nekem nem igazán jön be! Ez olyan mint a magamutogatós csajos videóklippek! Mennyire királyak azok a demók amik story-t mondanak el! Euthanasia például! Ott is király volt a kód, de jó volt. Viszont ott volt egy szerintem Black Rainbow demó ami egy képet scrollozott és változtak az éghajlatok.. semmi brutális kód, mégis király ötlet és az vitte a demót!!

    #1483
    avatarBery
    Member

    Szerintem a másfél órás C-64-es scrollozós demók a királyok! Azok aztán változatossak, mindig újak, nem unalmassak és tele vannak ötlettel ;-)

    #1484
    avatarBery
    Member
    Lacoste wrote
    Figyu! Az van, hogy tök mindegy hogy slideshow vagy brutális kód van egy demóban, a lényeg az ötlet!

    Mármint szerinted. Én a gyenge ötletek helyett jobban szeretem a szép és hangulatos megnyilvánulásokat. Egy jó ötlet az persze más :-) De a kettő meg ugye nem zárja ki egymást, bár sok példa nincs rá…

    #1485
    avatarSed
    Member
    Lacoste wrote
    Figyu! Az van, hogy tök mindegy hogy slideshow vagy brutális kód van egy demóban, a lényeg az ötlet! Az a szemlélet, hogy a dilemma nyom egy jó kódot az exceed meg ugyanaz megcsinálja, hogy mi is tudunk ilyet csak jobban néz ki, aztán még 3 csapat szintén megcsinálja csak még több effectet tesz bele, nekem nem igazán jön be! Ez olyan mint a magamutogatós csajos videóklippek! Mennyire királyak azok a demók amik story-t mondanak el! Euthanasia például! Ott is király volt a kód, de jó volt. Viszont ott volt egy szerintem Black Rainbow demó ami egy képet scrollozott és változtak az éghajlatok.. semmi brutális kód, mégis király ötlet és az vitte a demót!!

    Szerintem a demókészítés lényege, hogy az esszenciát kell eltalálni. A csupa 3d, vagy nevezzük “tech” demo/intro nekem dögunalom. A slideshow tozse. De amikor érzed, hogy “él” az adott scene, és nem egyik kód jön a másik után, hanem az egész úgy ahogy van összepasszol, teszemazt még zenére is mozdul, hát az volt a csúcs, és sajnos nagyon kevesen találták el ezt az arányt.Vagy hívjuk aranymetszésnek? ;)

    #1486
    avatarSed
    Member
    Murphy wrote

    Sed wrote
    Tényleg unalmasak a PC demók, sokban nemhogy fantázia nincs, de code slideshow szintre degradálták az elszabadult, kontroll nélkül tevékenykedő pc-s coderek. A C64-nek szelleme volt ( van ), valahogy arra aki írt valamit, abban benne volt ő maga is, ezt adta át a közönségnek, igazából megfoghatatlan, leírhatatlan, ami C64-en történt.

    Nagy 8 bit fanatikusként is azt kell, hogy mondjam, hogy ez erős nosztalgikus túlzás ;)

    Lehet, de mint önálló véleményt, továbbra is fenntartom, én így érzem :)

    #1487
    avatarManson
    Member

    mostanság sajnos nem látok c64 demokat, pc-t se sokat, akartam egy kicsit tájékozodni. A régi világ az más mint most van, akkor a slideshow vagy egy zenegyüjtemény is lehetet halál design, attól is bepisilttünk ha állat brutál volt.

    #1488
    avatarCsio
    Member

    c64 rullerek!

    lesz idén Árok?

    #1489
    avatarMegabyte
    Member

    Remélem, mert most voltam először, és tetszett (csak kár hogy pénteken nem tudtam ott lenni)

    Csio wrote
    c64 rullerek! lesz idén Árok?
    #1490
    avatarMurphy
    Member
    #1491
    avatarManson
    Member

    itt a tavasz…

    #1492
    avatarChrono$
    Member

    naon jó lett a chorus’n’ rsc demo ám! Az volt az egyetlen szerencséjük, hogy nem volt plus4 induló, mer akkó…

    #1493
    avatarMurphy
    Member

    :D Nem véletlen nem árok partyn indították. ;)

    #1494
    avatarteo
    Member

    ott nem nyert volna, mi? :)

    #1495
    avatarMegabyte
    Member

    CSak azért írok, hogy Árok partyn mindenki ottlegyen ám :) Én is viszek magammal mégegy embert :D

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára