☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók A legszebb partyelmenyek

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 48 total)
  • Author
    Posts
  • #1330
    avatarGargaj
    Keymaster

    Poueten mar volt egy ilyen thread, szal beprobaljuk itt is – tessek sztorizni, ki milyen tortenetekre emlekszik magyar partyk soran? :)

    #4145
    avatard-lee
    Member

    Valamelyik White Rainbow demo, Antiqon, amikor megkérdezte előtte Aboy hogy “Biztos, hogy akarjátok látni?” Akartuk, és utána döbbent síri csend, fél percig. :D

    #4146
    avatarGargaj
    Keymaster

    olyan lehetett mint a Nosfe wildja towelen amikor igy az a par ember aki ismerte a nevet az igy probalt gyorsan veszjelezni a tobbieknek hogy “ovatosan, ez durva lesz”, de igy a tomeg nagyresze eleg rezignaltan varta ahogy kezdodik. :D

    antiqon meg 2002ben a kedvencem az volt amikor igy a melwynek akartak leadni csomo entryt, es igy mondtak h “partyftp van?” odaslattyogtam infodesk, “partyftp van valahol?”
    organizer nez nagyot, “…mi?”
    “szeretnenk leadni releaset”
    “…az mi?”
    “… (ajaj.) tudod, lesznek ez a… öh. versenyek. este.”
    “…biztos.”
    “na, azokra szeretnenk leadni a nevezest!”
    “…jaa, ok. itt az ipcim az ftphez”
    visszarohan, ftp nyit, tokures konyvtar. meh. visszacaplat.
    “bocs, hova rakjuk a cuccot?”
    “az ftpre”
    “…de ott hova? nincsenek valami konyvtarak a kategoriaknak?”
    “milyen kategoriaknak?”
    “mittomen, mp3, demo…”
    “ja… ok, majd csinalok”
    visszamegyunk, refresh, megjelenik 2 db konyvtar: “mp3” es “demo”…

    aztan halaistennek rajottunk hogy full irasjog volt a konyvtarra szal rendetcsinaltunk :)

    #4147
    avatarblala
    Member

    Az elso (?) 2003-as (?) “orankent egy jegkorszak” function partyn Alvaroval annyira faztunk, hogy tetszoleges mennyisegu szeszes ital segitsegere fanyalodtunk a homerseklet elleni kuzdelemben; es akkor tortent hogy talaltunk egy latszolag gazdatlan vodkasuveget kb masfel decivel az aljan, amit hirtelen felindulasbol megittunk epszilon eltelt ido alatt. Utolag kiderult, hogy az uveg TMB-hez tartozott, aki mar feltehetoleg kicsit szalonspicces volt es kesobb ugy emlekezett vissza az esemenyekre, hogy az uveg teli volt, es hogy en egyedul ittam meg, es hogy eleteben nem latott embert igy (ilyen sebesseggel) vodkat inni mint engem. Ugyhogy nem is haragudott erte hogy elfogyott, sot, azota is nagyon kedvel erre hivatkozva :)

    #4148
    avatarslyspy
    Keymaster

    Irjatok sok elmenyt, hogy majd ugy meselhessem el, mintha velem tortent volna!

    #4149
    avatard-lee
    Member

    Hmm… az se volt semmi, amikor az Exact-osok haverjai szolidan megjelentek majd 2000 watt audióval, Cache 1996-őszön, és amikor kicsit jobban belelendült az Error808, szétrobbant apró darabokra a lámpa és a búra fölötte.

    #4150
    avatarMurphy
    Member

    No erre, nem is emlékszek. :) Ragest volt talán, mikor a Trueman vs pad fight volt. Nem a legjobb, de a legemlékezetesebb nekem az volt. :) Generic haverjaival kocsikáztunk, a rendőrségre, hogy ugyan engedjék már ki, majd vigyázunk rá. ;) A grafika componra meg természetesen egyből készült egy kép ahol Trueman néz ki a rács mögül értetlenül. :D

    #4151
    avatarGargaj
    Keymaster

    murphy: nem akarod megosztani a teljes tortenetet? :)

    #4152
    avatard-lee
    Member

    Ja, ez szerintem is tul szalonkepes. ;)

    Az is komoly volt, amikor a ZSÍR krú alakult. Az ugy volt, hogy szar volt a party pentek este Cachekemeten valamikor 98-ban (asszem tavaszi). Es elmentunk sokan taxival scenerek, a taxis altal ajanlott helyi lokalis diszkoba. Jol bebasztunk, es jott az este sztarvendege, az UFO zenekar… Mentunk elso sorba feltunoen csapolni, es egy ido utan mar nem a zenekarjuk nevet uvoltoztuk a playbackjeikre, hanem azt, hogy “ZSIR!” A csucsoshaju csavo, igenm az a mittomenmilyen Zsolt aki akkoriban kurta le Hujber Cintiajat meg meg is kerdezte, hogy mit akarunk, mert eloszor azt ertette, hogy a hajara celzunk. :D Lippi meg mondot neki valami faszsagot. =)

    #4153
    avatarBery
    Member

    Murphy, de miért autóztatok Trueman-ért, amikor a tér másik felén volt a rendőrség? :)

    #4154
    avatarBery
    Member

    Mondjuk az egyedi volt, amikor Tarkus egyik haverját elvittük a Rage’96-ra, majd amikor 2-3 órával később – fényes délután! – kerestük, valaki kérdezte, hogy ismerjük-e azt a srácot, aki részegen, és meztelenül fekszik a WC-ben. Ő volt az :)

    #4155
    avatarslyspy
    Keymaster

    Iskolákba a demoscene-t! :)

    #4156
    avatarBery
    Member

    Ez egy iskola volt ;)

    #4157
    avatard-lee
    Member

    Bery: Nagyon egyszeru, mert atszallitottak mashova. :)Mellesleg, Picard akar tartani ingyenpartyt? :Dhttp://index.hu/video/2007/12/11/regen_jo_volt/Valaszokat kovetelunk!

    #4158
    avatarMusaic
    Member

    Az egyik legszebb partiélményem az, mikor (talán a bash3(in bloom, 1993 tavasz) lehetett), három lebontott tetejű amiga500-as tetején egy harmadik feküdt keresztben, annyira nem volt már hely, se asztal, semmi, sehol se, egy teremben se.. mégis mindenki tolta ezerrel! Senkit nem zavart az egymás hegyén-hátán… Csúcsidőben kb 350-400-an lehettek egyszerre a partin, összesen kb 600 látogató volt asszem.. na kérem, EZ parti volt!

    #4159
    avatarMusaic
    Member

    Parád, talán 1993…Srácok beszélgetnek a lenti barna faház sarkánál.. ismerősnek tűntek, főleg az egyik… de hiába gondolkoztam, nem jutott eszembe, honnan…Aztán két óra múlva megláttam a porban-sárban HULLARÉSZEGEN fetrengeni.. ránéztem az arcára.. JA!!!! EZ A POKO!!!Hiába, én még azelőtt csak részegen láttam partikon.. :)Pedig amúgy jóképű gyererek :)

    #4160
    avatarUnreal
    Member

    300 – 400 an? Scenest 97 , 98,on 1100 korul volt az emberletszam! Na az volt party ecsem :) En arra emlekszem mikor Rage 97 en kijottek a mentok az egyik Crimsjon Jihados tagert (Gabesz tan? ) hogy viszik a detoxikaloba, mar eppen odaertek a mentosok, mindenki szolongatta ,” figyelj ocsem keljel fel, szedd ossze magad mert ha nem ezek visznek elfele” erre nagy nehezen vhogy osszeszedtek a sracot, es meguszta annyival hogy csak kb megvizsgaltak , es nem vittek be :)

    #4161
    avatarslyspy
    Keymaster

    Nem ittasághoz kötött szép emlék van-e? :D

    #4162
    avatarMurphy
    Member

    The party 97, Aars, a szlogen azthiszem “batteries not included”, aztán sikerül túlterhelni az elektromos hálózatot. A party kb. 2 órán keresztül totál sötétségbe borult. Miután orvosolták a problémát, minden nagyfogyasztású elektromos cucc tiltva volt. A szervezők nem vicceltek, az elektromos sütőket ha ezek után bedugva látták nem kihúzatták, hanem elvágták a vezetékét. Kiváncsi vagyok, hogy a dán biztonsági előírásoknak ez mennyire felelt meg. :) A compon gondolhatjátok hány demóban, grafikában jelent meg a party szlogenje :D

    #4163
    avatarslyspy
    Keymaster

    Ha már Dánia. 96-os the party idején Dániában egy olasz pizzériában ettünk pizzát, ahol arab volt a tulaj. (És Lacoste természetesen úgy köszönt el, hogy Firg, mire a helyi ember gondolván ez a magyar köszönés egy hasonló Firggel viszonozta azt.)

    #4164
    avatarGargaj
    Keymaster

    hehe, amikor tomcatekkel munchenben vergodtunk breakpointrol haza akkor tomcat mindenki boltban ugy koszont hogy “variform!” :)

    #4165
    avatarMusaic
    Member

    “Scenest 97 , 98,on 1100 korul volt az emberletszam!”
    Nem is vontam kétségbe. Viszont a kecsói ifj. háznak a befogadóképessége mssze 400 ember alatt van :)
    Nem voltam a scenesten, nem tudom milyen minőségű volt a party, remélem arányaiban legalább olyan jó, mint az in bloom.

    #4166
    avatarMusaic
    Member

    Ja, és semmilyen “kvékparti” nem volt 93-ban. :)

    #4167
    avatard-lee
    Member

    The Party 96: Mivel 2 kgnyi raketaszett pontosan ugyanannyiba kerult mint 1 kg dan kenyer, ezert gondolhatjatok, hogy a magyarok mit vasaroltak… En is vettem 2 csomaggal, az elsot meg a partyn ellottuk, a masikat hazacsempesztuk. :D Utban hazafele epp bekesen robbogatunk egy nemet benzinkutnal, mikot megall egy villogo Polizei. Gyorsan ugy tettunk, mivntha epp nem a lengyel baratainkat lodoztuk volna epp petardakkal, meg mindennel ami visit, es szines. :D Odajott a dajse tag, es mivel ram volt irva, hogy kommunikalok nemetul, megkerdezte, ugyan mi a tervunk… Mondtam, aaa, semmi, semmi. Annyi problemaja volt csupan, hogy szedjuk ossze magunk otan a szemetet, es tovabbi szep napot kivant. :D

    The Party 1997: Trumeman sakal reszegen segitett volna egy asoval megfixalni a dan munkasoknak az elektromos halozatot, de nem ertettek szakszeru muszaki tanacsait. :(

    #4168
    avatarMurphy
    Member

    Azt nem hangsúlyoztad kellően, hogy a rakéták lövögetése hol történt. :) Szóval, hol máshol mint egy benzinkúton. :) Azt hiszem Tomcatnek sikerült a Pulse lengyel különítményének kocsija alá is belőni egyett…

    #4169
    avatarUnreal
    Member

    Sly: Breakpoint 2007, Autoval utazas, Chip, Teo, Foolman, en, durrdeffekt 120 szal az autopalyan… eletben maradtunk :) ez nem eleg szep emlek ? :)

    #4170
    avatarOswald
    Member

    nekem az emlékezetes amikor hollandiába mentünk Edhellonnal és Blondieval Blondie kocsijával. Budapest határában észrevettük, hogy otthon maradt a térkép ami alapján Hengeloból eltaláltunk volna a partyra. Hengelóba gond nélkül odaértünk, ott viszont egy 3-4 órás faluban sétálgatés, autókázás, kérdezősködés következett. Végül egy benzinkúton kézzel lábbal elmagyaráztuk hogy egy épületet keresünk ami rendezvények szervezésére alkalmas, a kutas hölgy valaki felhívott és az útmutatása alapján valahogy odataláltunk. Visszafelé amikor a magyar vámos meghallotta hogy Hollandiából jövünk egy “buliból” félreállította a kocsit és fél órát kutakodott.

    #4171
    avatarMurphy
    Member

    :D

    #4172
    avatarGargaj
    Keymaster

    demozone 2005 fele okkieval mi is eleg csunyan szetmasztunk hollandiaban – eloszor elutaztunk egy varosba (Lelystad) ahonnan buszra akartunk szallni, de kiderult hogy onnan soha nem is indult olyan busz. ekkor elindultunk egy masik varosba (Harderwijk, Weesp-en keresztul) ahonnan tuti indult busz, de rossz vonatra szalltunk ami ott nem allt meg, csak Twenteben… en tok elveztem az utat, szegeny okkie mar annyira nem :D

    #4173
    avatarGargaj
    Keymaster

    janem. 2006ban volt, es a dologban a trukk az az hogy a party pont Lelystad es Harderwijk kozott volt feluton, de nem jart a ket varos kozott vonat, ugyhogy vissza kellett menni Weesp-ig, ami tol a 20kmes tavolsag egy 120km-es utta valt :D az hogy menjunk busszal at az egyik varosbol a masikba, az tkepp fel se merult :)

Viewing 30 posts - 1 through 30 (of 48 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára