☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Partyk & Egyéb találkozók Scene.hu Demoshow Reply To: Scene.hu Demoshow

#1691
avatarSpenot
Member
TrX wrote
A masik, meg hogy egy ilyen vetitesre szerintem erdemes elore kivalogatni mittomen max 20-30 cuccot vetitesenkent es nem ismetelni egyiket se lehetoseg szerint. Szoval ha most lement valami demo, akkor azt legkozelebb (meg meg 3-4 alkalomig) ertelemszeruen kihagyni, mert ha neadjisten rendszeres lesz, es lesznek kulso emberek, akik visszajarnak, akkor ne legyen az, hogy azer szoknak le az egeszrol, mert mindig ugyanaz van…

Abszolut egyetertek. Probaltam reszben mar most is ebbe az iranyba haladni, figyelembe veve, hogy mit nyomtam le Functionon, de mivel nem ugyanaz volt a celkozonseg, hagytam nemi atfedest. (Aztan a kavaras meg a nepek elszallingozasa miatt csak reszben ment az le, amit osszevalogattam, de legkozelebb majd okosabban csinaljuk.)

TrX wrote
Nomeg lehetne olyat is, hogy pl. a legutobbi partirol (ami volt valahol a vilagban az elozo hasonlo vetites ota) leadni a nyertes dolgokat, vagy ilyesmi, csak hogy mindig legyen valami friss dolog is, ne csak az altalunk iszony modon szeretett dolgok.

Ezert raktam be pont a Starstruckot meg a Kilofixet, es ezert akartam berakni Functionon a Requiemet (amit nem szeretek, de tudtommal magyar partyn meg nem ment le, es megiscsak harmadik lett Breakpointon), de aztan lebeszeltek rola :)Apropo, mi a velemenyetek az Ephidrena Lux Aeterna Luceat Eis cimu demojarol (BP06 #2)? Gyonyoru demo, de rettento lassu, es szerintem nagyon megtorne egy demoshow lenduletet (a compon is ez volt). Szerintetek?

TrX wrote
Illetve olyanokat is be lehet vetni, hogy egyik vetitesen lemegy Mikrostrange kovetkezon meg a Haugyjobb, megemlitve, hogy ez az elozo vetitesen latott cuccnak a parodiaja… meg ilyenek. Lehet, hogy nagyon marketingul hangzik meg ilyenek, de va;lahogy ra kell venni embereket, hogy esetleg eljojjenek ujra, vagy lassak, hogy hubazzeg erdemes volt eljonni, mert akkor errol most lemaradok… blabla.

Hm, erdekes otlet, de nem vagyok biztos benne, hogy jo =) Ha kicsi az atfedes a ket vetites kozonsege kozott, akkor inkabb azokat buntetnenk, akik a ‘kovetkezo’ vetitesen vannak ott eloszor.

TrX wrote
Nomeg az sem egy rossz otlet, hogy lemegy valami UF cucc, aztan mindenki mutogat a megfeleoo iranyba, hogy azok csinaltak ott… Mert akkor meg akar az is lehet, hogy ha van valami noob, akkor az odamegy aztan beszedbe elegyedik, hoyg ezmegaz hogyan van meg ilyenek.

Nagyon jo otlet! Csoro ‘noobok’ valoszinuleg csak bambultak, hogy most miert tapsolunk, es miert pont most? Az meg foleg nem juthat eszukbe, hogy ha mondjuk a Structure 2 megihlette oket, akkor a ‘mozigepesz’ sracnal tudnak kerdezoskodni.

TrX wrote
Masik nagyon fontos dolog, hogy amik lemennek egy ilyen vetitesen cuccok, azoknak az listajat/elerhetoseget valahol publikalni kene visszakereshetoen, screenshotokkal, pouet linkkel stb.

Ha valaki megcsinalja azoknak a listajat, amik videorol mentek, azonnal lokom az Amigas reszt. (Eloszor azt akartam irni, hogy “PC-s resz”, aztan rajottem, hogy PS2 is volt kozte :)

TrX wrote
A masik meg hogy ha tobb platform van, akkor azokat mindet erdemes lenne kiprobalni vetites elott, hogy adott alkalommal tenyleg csak max 10mp legyen egyikrol atallni a masikra…

Izeeee, *azt hittem*, hogy 5 sec lesz atallni, aztan Charlie ramutatott, hogy a jobb oldal nem szol… Legkozelebb odafigyelek arra is az osszerakaskor. (Es most nem kezdek el ujjal mutogatni masokra, hogy ‘nem is az en hibam volt’, mert erre nekem is gondolnom kellett volna es eszre kellett volna vennem.)

TrX wrote
Az meg a masik, hogy nem biztos hogy van jelentosege, hoy most Amigarol megy a cucc, vagy PC-n videorol.

Errol mar kifejtettem a velemenyemet: ez egy realtime mufaj, ugy kell megmutatni. Es ha mar nyomunk alternativ platformokat is, akkor nem art, ha meg tudjuk neki mutatni, hogy ‘azt a varnyut az a kis szar billentyuzet rakta ki’ :)Meg valami az alternativ platformokrol: DOS-os demokat is kene nyomni, vagy legalabb a Windows portot/remake-et! Jizz, Stash, Spirit, nem tudom, mi van meg Windowsra. Az idealis persze itt is egy DOS-os, GUS-os gep lenne, hogy a Windowsra at nem portolt demokat is bemutathassuk.

TrX wrote
na. jo. visszaolvastam. sikerult megint jol osszefuggestelenul idehanyni. \\o/

Ha maskor is ilyen ertelmes dolgokat hanysz ide osszefuggestelenul, akkor csak igy tovabb :D

TrX wrote
a 8bitrol meg annyit, hogy alkalmankent 1-2 demo siman belefer. Persze ezzel is ovatoan kell banni, mert nem arrol van szo hogy akkor most felora c64 meg ilyenek. lehet h mi elelvezunk a SID-tol, de az emberek nagytobbsege pl. fejfajast kap tole. :)

Ezzel kapcsolatban annyi megjegyzesem lenne, hogy ha mutogatunk alternativ platformokat, nem a legjobb a vegere, kulon blokkba rakni oket, mert – mint a mellekelt abra mutatja – nem marad ott senki. Mondjuk most belejatszott az is, hogy a hivatalos ‘zaras’ utanra kerult az amigas resz, es a ‘most ilyen amigas izek jonnek, ha valaki van olyan elvetemult, akar itt is maradhat, de tulajdonkeppen vege a show-nak’ jellegu felkonferalas sem hangozhatott tul biztatoan (bocs Murphy, tudom, hogy nem igy ertetted, es minden tiszteletem a tied, amiert kialltal beszelni, de elegge igy jott le).

TrX wrote
Nomeg olyat is lehetne, hogy minden alkalommal kinezni valami csapatot, es 3-4 cuccukon keresztul bemutatni, hogy hol kezdtek, es meddig jutottak… Namost itt nem arra gondolok, hogy akkor itt a CNS es PG>CT hanem pl ÜD es BümpMapping>YOUDIE(ez ebben a peldaban nagyon fontos)>Plural (utalj Gargaj :D)

Kivalo otlet! Ezzel is azt hangsulyoznank ki, hogy ‘ilyet te is tudsz’. Ami vegul is a lenyege az egesz shownak, ha jol tevedek.

TrX wrote
Szoval tenyleg meg kell probalni valahogy emberkozelibbe tenni, az egeszet, konnyebben emeszthetove, esetleg ha valaki bevallalja, akkor olyat is lehet, hogy alkalmanket fogni egy demot es kivesezni jol, hogy hogyan is keletkezett, adott efekt miert ott van, miert olyan a szine, az a szoveg minek scrolloz ott a hatterben es kinek van cimezve, meg ilyenek…

A magyarazatokkal egyetertek, bar van egy olyan felelmem, hogy nem tudnek megfelelo kiseloadast rittyenteni az amigas demokrol, maximum annyit, hogy melyik effekt miert nehez, mert nem vagyok elegge benne a dolgokban.Az inside joke-okkal viszont nem foglalkoznek annyira. Biztos kozelebb hozza a *total kivulallokat* az, ha megmagyarazzuk, hogy a Variformban ki az a Kapteeni Aeaeni, vagy hogy miert irta el az Ephidrenat a TBL a greetingsben? Aki egy kicsit mar foglalkozott a temaval, azt erdekelheti, de aki most lat ilyet eloszor, azt talan nem kene ilyen infokkal terhelni.A masik problema az, hogy ha eloszor magyarazunk, es aztan vetitunk, akkor mire eljon az adott resz, addigra elfelejtik a magyarazatot (raadasul alig varjak, hogy abbahagyjuk a szovegelest es jojjon az eye candy). Ha elobb vetitunk, aztan magyarazunk, akkor meg a demo felemlegetett reszleteire nem emlekszik senki (es alig varjak, hogy abbahagyjuk es jojjon a *kovetkezo* eye candy ;). Ha meg kozben magyarazunk, akkor oda a demo varazsa.

TrX wrote
esetleg lehet mutogatni hidden partokat is.

Megfontolando :) A jatekokban is sokan szeretik az easter eggeket.Na, sikerult duplajara hizlalnom TrX eleve nem tul rovid hozzaszolasat, talan akkor abba is hagyom ;)

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára