☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Hardver témák [szavazás] Milyen videókártyára optimizálod a kódod?

Viewing 21 posts - 1 through 21 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • #1405
    avatarGeri
    Member

    Gondolom mindenki több vgara is igyekszik optimizálni a demóját kiadás előtt valamilyen szinten, legalább annyira hogy legalább ati és nvidia kártyán menjen. Szóval arra vagyok kiváncsi, hogy mi az, amikre leginkább optimizálod, miközben írod. Kérlek, max 4 lehetőségre szavazz.

    #5856
    avatarGeri
    Member

    xgi kimaradt, úgyhogy azokat a sishez szavazzátok

    #5857
    avatarBery
    Member

    Az Ati az S3-al, meg az NVidia az S3 mióta vannak egy súlycsoportban? :) Egyébként meg inkább kártyasorozatra kellene rákérdezni, hiszen az elmúlt 5-10 évben azért elég nagy technológiai váltás volt a videokártyák terén, bár kis szerencsével ezt elfedi a driver.

    De amúgy írjanak jó drivereket a hardvergyártók, hogy csak az API-t kelljen használni és a végeredmény a lehető legjobban fusson az adott vason speciális optimalizálás nélkül – én ezt mondom és így is élek :)

    #5858
    avatarSpenot
    Member

    En PowerVR MBX-re, termeszetesen az SGX-et is figyelembe veve. Mar megint kihagytak a szaknevsorbol :)

    #5859
    avatarGeri
    Member

    kyro, trident, 3d neo, és a társai a 0,0001%os piaci részesedésük miatt sajnos nem kerülhettek be :D Jó tudom, powervr mobilon tarol rendesen, de szerintem ha beírom ebbe a listába hogy powervr akkor az idetévedők 99%a azt se tudja hogy miről beszélek, és aztán azért szól be. Én meg közlöm velük hogy azt a gput mobilokban használják, erre jön a flame, hogy miért írtam bele mobil arhitektúrát is, torzítja a szavazást, és akkor jön a mobil vs pc téma, hogy melyik erősebb, melyik gyengébb. De ennek nincs semmi értelme. Úgyhogy én előregondolkodva kihagytam ezeket =3ja, mielőtt elfelejteném, ez az e107 egy nagy halom lószar!Még az eredményeket se tudom megnézni fake szavazat nélkül :-{

    #5860
    avatarGeri
    Member

    duplaposzt indokolatlanul

    #5861
    avatarSpenot
    Member
    Geri wrote
    szerintem ha beírom ebbe a listába hogy powervr akkor az idetévedők 99%a azt se tudja hogy miről beszélek

    A 3Dlabs talan kozismertebb? :)Flame egyebkent mindenkepp lesz, elvegre ez itt a scene.hu :)

    #5862
    avatarGeri
    Member

    A 3dlabs a régi motorosok körében biztosan ismert, mert ha a cad kártyáikról nem is, de a Permedia kártyacsaládról biztos ismerősen cseng a nevük.

    #5863
    avatarSpenot
    Member

    Viszont biztosan tobben optimalizalnak manapsag PowerVR-ra, mint valamelyik 3Dlabs kartyara :) Igazabol nekem tokmindegy, a szaknevsoros beszolasomat abszolut csak viccnek szantam :) Egyebkent meg AMIIIIIIGAAAAAA, mert Permedia2-t lehet a perverz PowerPC kartyakra csomozni :D

    #5864
    avatarGargaj
    Member

    Olyan opcio miert nincs h “ami epp a kompogepben lesz”? :)

    #5865
    avatarGeri
    Member

    Azért látom az újabb shader modelleket jó nagy ívben leszarja mindenki.

    #5866
    avatarGargaj
    Member

    magyar demot magyar penztarcahoz :)

    #5867
    avatarGeri
    Member

    Amerikában biztos dx11es demót írnának. Csak azok meg nem tudnak.

    #5868
    avatarGeri
    Member

    btw nincs valakinek felesleges wildcat realizm 800asa? adok érte egy tábla milkacsokit :D Amúgy, ha valakinek van valami hardvere, ami már nem kell neki, akkor örömömre szolgálna az ha az engineversenyt támogatná vele, oly módon, hogy nekem adja. Amire a legnagyobb szűkség volna: -matrox videókártya, pci-e csatolóval -sis videókártya, agp csatolóval, min 32 megás -s3 chrome szériás videókártya -3dlabs videókártya, vp, wildcat, wildcat realizm sorozat -pci-e alaplap 64 bites processzorral -alaplap modernebb integrált intel videókártyával, tehát GMA 965 FELETTI: GMA 3×000, x3xxx. -fx5900, 5950, vagy 5800 -geforce 3 -powervr kyro, vagy videologic 250

    #5869
    avatarteo
    Member

    majd ad neked a Kádár.

    #5870
    avatarGeri
    Member

    Mostmár adhat. Ha tud!

    #5871
    avatarGeri
    Member

    Na asszem kicsit meglepő ámbár számomra várható eredmények születtek. írok majd belőle blogbejegyzést valamikor.

    #5872
    avatarMurphy
    Member

    Mi a meglepő abban, hogy az emberek a piacilag létező gyártókat preferálják?

    #5873
    avatarGeri
    Member
    #5874
    avatarblueghost
    Member

    A közepéről még hiányzik a tessellator :-D

    #5875
    avatarGeri
    Member

    Azt nem ajánlja az nvidia. :D

Viewing 21 posts - 1 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára