☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Egyéb Scene Témák Scenerek [szavazás] Elmegyek, és azt hiszitek majd, hogy többen lettetek!

Viewing 25 posts - 1 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • #1435
    avatarGeri
    Member

    A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért, amik vagyunk.Mint tudjátok, 2008-ban elköszöntem pár évre a demoscenetől. (Azonban azt még nem tudjátok, hogy azért, mert Gargaj 2007 végén közölte velem, hogy 2008ban engedni fogja hogy 128 megás demóval induljak, és miután összeszenvedtük a demót, röhögve közölte, hogy ja, bazdmeg, hát ez 128 megás, csinálj 64-est.)Ez idő alatt más jellegű szoftverekkel foglalkoztam elsősorban, más jellegű kreatív dolgokat űztem. Ezek sem olyan hihetetlenül sikeresek, de ezekben a dolgokban nagyobb sikereket és megbecsülést sikerült elérnem ugyanakkorabefektetés árán, mint amennyi energiát a scenebe fektettem. Őszintén megmondom, hogy minden másodpercet, amit a scenebe fektettem, sajnálok, így utólag visszagondolva. Igazából a demoscene egy olyan ága a számítógépesművészeteknek, amit nehéz forintra váltani, de nem is ez a fő dolog amiért most a búcsú mellett döntök.Hanem mert közöltétek hogy menjek a picsába, 6 évnyi scenerkedés után. Meg mert balfasz vagyok, és meg mert ti 3X évesek, és ez mekkora érdem, különben is hogy képzelem hogy ott vagyok, mert ők már akkor bla bla bla amikor én még csak 8 éves voltam, és irritálom a scenet!-én már nem vagyok scener-de az a pimasz stílus, amit megengedsz magadnak, nem vezet sehová. nem is voltál sose, és nem is leszel, ahogy elnézem-nem hiszem hogy te határozod meg hogy ki lehet scener, és ki nemmeg-megkereslek, meghóssz, motorosok között próbáld előadni ezt, majd helyreigazítanak -nem hiszem hogy attól még hogy ilyen erős vagy, nagyobb scener lennél mint én…aztán a végén persze úgyis engem basznak ki már 5625625adik alkalommal, és én meguntam. Teljes elutasítottság mellett ugyanis abszolút elvesztettem a maradék motivációmat is a dologgal.Az én demóim mindegyike szórakoztatni akart, ilyen vagy olyan módon azt hiszem hogy ezt sikerült is elérnem velük. Tudom, eléggé szánalmas minőségűek voltak, pedig higgyétek el, némelyikben brutális munka volt, ugyanis én ezeketteljes mértékben önerőből tanultam az évek során, és nagyon meg kellett szenvedni némely dologgal, mert nem volt segítségem.Terveztem hogy visszatérek ugyan, ezt jövőre szerettem volna megtenni. Készítettem régi 9-10 éves demók alapján effekteket, amelyek már kimentek a divatból, és ezen demóstílusok alapján készítettem nagyon durva demóvázlatokat, újszerű grafikával megtámogattam ezeket az effekteket és az új stílusokkal. Készítettem új kamerakódot, új időzítőt amivel gyakorlatilag a zenében a dobhangokat lehet közvetlenül a scenere triggerelni, átalakítottam az enginemet is hogy jpg és 3ds fájlokat is támogasson, ezzel egy nagyon brutálisan komplx 8-9 perces nagyfelbontású demó lehetett volna akár 20 mega. A demóim ezentúl már nem 7-8 másodpercenként váltakozó unalmas scenek sorozata, hanem egymáshoz rapid módon kapcsolódó gyors, GOA trance zenei stílusra alapozott tartalomteljes vizuális művek lettek volna. Írtam új spritekódot, ihletem is volt, egy dolog azonban hiányzott az új demókhoz: a barátság. Sajnos úgy vélem hogy 6 év alatt sem sikerült összebarátkoznom senkivel, és senkivel se találtam meg a scenen belül a hangot, leszámítva talán 1-2 embert.A scene csapatomban az állandó és átmenetileg részt vevő emberek munkáját köszönöm. Ezeket az embereket be akartam ajánlani más demócsapatokhoz, azonban ők közölték, hogy ha én nem, akkor ők sem, és inkább velem együtt végleg kiszállnak.Nem akarok nevesíteni senkit, nevesíthetnék sok embert, nem vélem úgy, hogy abszolút többségbe kerültek a rosszindulatú, buta, erőszakos és komplexusos emberek. Nem táplálok haragot vagy bosszúvágyat senki iránt. Mindenkinek nagyon köszönöm, aki meggreetelt a demóiban, sajnálom hogy nem tudtam annak megfelelő minőségű demót létrehozni, amiben ezt méltóan viszonozhattam volna. Geri tehát sokak nagy örömére végre búcsúzik.Tudom, nagyon sokan szerettétek volna ezt elérni már nagyon régóta, lehet bontani a pezsgőt. Remélem, sikerül majd a helyünkre megfelelő paraméterekkel rendelkező, megfelelő életkorú, megfelelő életfelfogású és megfelelő minőségű demókat készítő embereket találni. Fehér bugyis mangalányok kísérjék utatokat, imádkozzanak értetek az ájtatosmanók, áldjon meg titeket a hegyek, az erdők és a mezők nagy szakállú istennője. Még hallatok rólam.Viszlát.

    #6326
    avatarslyspy
    Member

    Gerikém. A demoscene nem egy személy, hanem személyek közössége, eképpen a személyes konfliktusaidat jó lenne, ha személyesen intéznéd és nem a teljes közösséget szólítanád meg vele. Szavaztam a virágszirmokra.

    #6327
    avatarMurphy
    Member

    Geri mikor korábban beszéltünk, te egész tökös gyereknek tűntél, nem olyannak aki ilyen könnyen besértődik…

    Te itt a TC szavait tulajdonítod az egész demoscenenek, ez butaság! A scene nem egy homgén közeg! Az, hogy skype chaten valakivel vitatkozol az te+ő dolga. Van aki egyetért vele, van aki nem, van aki meg pont leszarja, és a legtöbben nincsenek is chaten, így lövésük sincs az egszről.

    Különben is, a virtuális farokméregetésből azthittem már mindenki kinőt…
    Annyi minden hasznosat lehet csinálni helyette, pl. demót. :) Most hogy beharangoztad a készülő demódat én pl. kíváncsi lettem!

    #6328
    avatar4Bit
    Member

    Azért a választások, és a szökdécselő manga piroska mindenképpen epic hangulatba hozta a gép előtt tartózkodó közösséget… :)

    #6329
    avatard-lee
    Member

    Murphy, a TC az akire gondolok, es nem Traction Controlt akar jelenteni, ugye? Tovabba a kerdesem mar csak koltoi, mivel Geri lelepett: ha 6 evig 1 partin sem volt szemelyesen (?) honnan varhatna el azt ,hogy valoban mint embert is megismerjek, valamint esetleg segitseg a fejlodeset ugy demosceneileg?! Magunk peldajabol tudom, ha anno nem motivalom NNS-t hogy jojjon mar el legalabb 1 kibaszott partira, az alap 3d-s rendszere mely a Spotban, Simileben a Pinaban es egyeb helyeken is volt mai napig nem lenne kesz? Anno pl. TSC/Genesis rengeteget segitettek neki szemleletbeli valtoztatasokon. Ez kellett volna szerintem ennek a sracnak is szvsz.

    #6330
    avatarGargaj
    Member

    En anno mondtam Gerinek h kifizetem a vonatjegyet ha eljon Functionre.

    #6331
    avatarMurphy
    Member

    Ja hát gondolom sokan próbáltuk már elcsalni partyra.

    Ő egyébként hova valósi? Szervezzünk partyt Geri városában. :)

    #6332
    avatarCaiwan
    Member

    Amikor tavaly kérdeztem tőle miért nem jött, azt mondta, hogy egyedül nem tud Pesten bóklászni. Mindegy, majd meggondolja magát; vagy nem.

    #6333
    avatarTravis
    Member

    Gargaj, mit meg nem teszel, hogy növeld a partizók számát. :-)

    #6334
    avatar-SP-
    Member

    Pedig csak annyit kellett volna, hogy 128MB legyen a demólimit :P

    #6335
    avatararchee
    Member

    Én pl. nagyon jól szórakoztam a Geri demókon, és emlékezetessé tette a partikat. Persze azon nevettünk, hogy milyen szar, és ezért sajnálom, hogy nem próbálkozik tovább.

    A tomcat pedig romboló volt, mert gyerekeket nem kéne fenyegetni, elkergetni, hanem hagyni, hogy folytassa a vicces demokat.

    Hány éves ez a Geri? Ha nincs meg 18, akkor teljesen megérthetö az antiszoc viselkedés, és a gagyi demók.
    De van egy olyan érzésem, hogy a 6 év alatt többet írt a chatbe, mint kódot.

    Geri: Az kész efektjeidet még add be egyszer.

    #6336
    avatarCaiwan
    Member

    Úgy tudom ilyen 25 körül van. (én voltam aki 18 évesen kezdte, de nem adott még ki semmit)

    Nekem Geri nagyon sokat segített a saját cuccom fejlesztgetése közbe – és most jutottam oda, hogy már ki lehet valamit hozni. Nem szeretnék egyik oldalra se állni; ha így döntött akkor így. Ahogy megismertem eléggé különc, de ért ahhoz amit csinál IMHO.
    A titaniumGL-je meg elég hasznos volt nekem pl.

    #6337
    avatararchee
    Member

    Aki lemaradt a Geri vs Tomcat irc küzdelemröl, tükrözöm: http://www.trickytruck.com/offtopic/irc_battle.html

    #6338
    avatarslyspy
    Member

    Hm. Miattam indult volna a dolog? :)

    #6339
    avatar-SP-
    Member

    Na mer a tomketnek aztán nem mocsok pimasz stílusa van, mi? :P most függetlenül attól, hogy ő tényleg csinált érdemi dolgokat is.

    #6340
    avatard-lee
    Member

    No, elovasvan a logot, 3 percig ereztem a 90-es evek scene flame feelinget. Szerintem ez tok folosleges volt igy ebben a formaban… Eleve csodalkozom, fb meg g+ mellett, hogy meg irc es tarsai leteznek, indokolatlan.

    #6341
    avatarslyspy
    Member

    ez skype chat amúgy.

    #6342
    avatard-lee
    Member

    Az se modern, miota videotelefonalhatok fb-n… :P

    #6343
    avatarMurphy
    Member

    tényleg party videostreaminget végülis lehet tolni hangouton is… :)

    #6344
    avatarBery
    Member

    Na, de hát ez meg hogy?! Miközben scene about friendship.

    Egyébként engem is nagyon érdekelt volna az új Geri demo. De komolyan.

    Egyébként meg ezért kell jönni Scene klubba, meg sörözésre, meg partikra, mert személyes kontaktus után nem alakulnak ki ilyen szóváltások. Legfeljebb élőben, de az más ;-)

    #6345
    avatararchee
    Member

    A müszaki egyetemen is volt egy évfolyamos levelezölista. És ott egy geri szerü paraszt elkezdett mindenkivel összeflamelni. Az IP-je alapján sikerült lenyomozni, hogy a kollégium magas rangú tisztviselöje gépéröl jön, aki amúgy saját nevén értelmes dolgokat ír. Tehát kiderült, hogy csak fake-elték az idösebb diákok, azért hogy az elsösök tanuljanak belöle.

    #6346
    avatarslyspy
    Member

    És mit tanultak belőle?

    #6347
    avatararchee
    Member

    Kb azt, hogy ha nem muszály, akkor inkább ne írjunk semmit egy listára, meg vigyázzunk a lánggal, etc…

    #6348
    avatararchee
    Member

    Így van, engem is érdekelt volna.
    A tomcat szétveri a scenét. Miatta maradtunk le egy vicces demoról. Tomcat, többet ilyet ne csinálj, ez az elözsüri feladata.

    #6349
    avatarTravis
    Member

    Azt azért el kell ismernetek, hogy Geri jelleme sokat fejlődött az első távozása óta.

Viewing 25 posts - 1 through 25 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára