☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Állás Saját készítésű OS-hez keresünk Codereket.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • Author
    Posts
  • #26651
    avatarAndy
    Member

    Sziasztok!

    Készítettünk, készítünk egy saját ki OS-t, ami már elég jól futkározik különböző platformokon (vm x86, vm x86_64, arm, ppc ), alapvetően beágyazott rendszerhez készül (arm, ppc), de mivel virtuális gépen történik a fejlesztés, ezért x86_64 (64 bites) port elég jól megyeget. A további fejlesztésekhez keresünk még codereket (esetleg app készítőket, designereket).

    A rendszer egy preemptive multitasking OS, microkernel felépítéssel. A rendszerben van grafikus user interface, TCPIP networking, virtuális filerendszer, különböző filerendszerek (saját FlashFile system, FAT32 ) …

    A grafikus user interface-hez kapcsolódik egy script nyelven (saját script nyelv) programozható felületkezelő, és applikáció futtató környezet.

    A rendszer nagy részt C-ben van írva és a port és hw függő részek ASM-ben. Tehát ez jó ha van.

    De ha Android appokat programoztál, akkor az applikáció programozás részében is rész tudsz venni.

    Maga a projekt még nem teljesen “publikus”, ezért személyesen további részletekkel tudok szolgálni.

    Ha esetleg van rá érdeklődés “csak úgy” elviszem egy hazai partyra megmutatni (már tavaly gondoltam rá, de aztán mégsem jött össze). Ezzel kapcsolatban jelezzetek, hogy érdekel-e valakit.

    Akit érdekel a történet, írjon nekem mailt a köv címre:
    mr_andras_nagy@yahoo.co.uk

    Üdv,
    Andy

    #26654
    avatarGargaj
    Keymaster

    Szerintem eleg fontos lenne elhangzania annak, hogy hobbiprojekt vagy penz is van-e benne?

    #26655
    avatarAndy
    Member

    Jogos, természetesen pénz is van benne, nem hobbi projekt. Elnézést, ha ez nem volt valakinek egyértelmű.

    #26656
    avatarMurphy
    Member

    Milyen eszközökre fog felkerülni az OS?

    #26657
    avatarAndy
    Member

    ARMv7 architektúra (pl Cortex A8 arm-es hardveren tesztelünk (MMU)) a fő embedded port, és olyan eszközökre (pl érintőképernyős kijelzős, hálózati) is fog felkerülni elsődlegesen.

    #26697
    avatararchee
    Member

    Szurkolok nektek, mert az Android nem egy szép tákolmány, ha lassú egy 100 ezer forintos telefonon. Remélem a tietek gyorsabb cucc, és kevesebb memóriát is eszik.
    Én legfeljebb annyit tehetek, hogy átportolok saját játékokat, mint pl Sumotori, ha már szépen megy az OpenGL support.

    Ezt tehát fel lehet telepíteni bármilyen android telefonra is?
    Pandorára?

    • This reply was modified 10 years, 3 months ago by avatararchee.
Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára