☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Tagged: 

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)
  • Author
    Posts
  • #1344
    avatarSade
    Member

    Szoval… dolgozok egy kepen, amit szeretnék “életre kelteni” (egy lepusztult sivatagos hely nehany epulettel, meg egy otthagyott -de még mukodo idézőkörrel, amiből éppen kezd előszivárogni valami )Ezt szeretnem megcsinalni ugy, hogy mozogjon a kamera (eleg nagy a kep, meg szeles is), az idezokoron levo fust fustologjon, stb stb A kérdés az, hogy szerintetek mivel csinaljam (tudom, mivel meg szeretném). Elso gondolatom a Flash volt, a második az anime studio. Egyiket sem ismerem, meg a lehetosegeit sem, de gondolom ezen a ketton kivul meg otmillio program letezik, amiket nem is ismerek. Elore is koszi a valaszt. CsokiSade

    #4531
    avatarMurphy
    Member

    kameráról írsz, rendes 3d program nem játszik?

    #4532
    avatarSade
    Member

    alapvetoen egy 4000×2000 pixeles keprol van szó, amibol siman tudnek panoramat is csinalni, azert beszelek “kamerarol”
    amugy 2d-s képről van szó, nekem kenyelmes lenne pl olyan, hogy az egyik layeren levo dolognak beallitok egy “path”ot, meg egy gyorsasagot, (pl a hold hogy mozogjon lassan meg a fű), es akkor már csak a füsttel meg a többivel kéne szenvednem. :D
    amugy tenyleg egy egyszer mozgó csendéletet szeretnek (kicsit disszonansan hangzik, de hat istenkem)
    ööö..mennyire voltam értheto?

    #4533
    avatarslyspy
    Member

    kell csinalni egy loopolt animot belole (pl. vegas, aftereffects) aztan ezen az animon kalandozni a kameraval. persze ha videoban gondolkodsz.

    #4534
    avatarSade
    Member

    a vegtelenites (loopolas) az benne van, nem is az a kerdes, hanem a hogyan. de a vegasrol nem hallottam, az aftereffectnek is csak a nevet, ráguglizok :)

    #4535
    avatarOswald
    Member

    adobe aftereffects

    #4536
    avatarslyspy
    Member

    Hát a hogyan az úgy, hogy megcsinalod a teljes képet, majd a mozgó fázisok layereit, majd szépen betöltöd AE-be vagy Sony Vegas-ba (utóbbi sokkal sokkal egyszerűbb és ennek a célnak ugyanúgy megfelel), majd fázisonként jó helyre rakod a különböző layereket. Ezután, ha akarod, akkor renderelsz egyet, de nem muszaj (vegasban praktikusabb igy), csak az erőforrások kímélése miatt számíthat, és egymás után rakod az egészet annyiszor ahányszor loopolni akarod. majd szepen egy nagyon trivialis es elsore ertheto modszerrel vegigmozgatod a kamerat a kepen. Ez az animom pont igy keszult: http://www.pouet.net/prod.php?which=31015

    #4537
    avatarSade
    Member

    Köszi :D amint szusszanok belevagok.

    #4538
    avatarslyspy
    Member

    Én úgy próbálnám első körben egyébként, hogy
    A: vagy teljes képet mentenék mindig az aktualis változással, de ez hely és memória igényes
    B: az összes layerből, mindig csak egyfélét mentenék ,de teljes képméretben, miközben ahol nincs az aktualis layer, ott atlatszonak hagynam a kepet, es vegas-ban savonkent raknam egy mas ala az igy letrejovo layerloopokat, es akkor egymastol eltero loopolasu szekciok is lehetnenek a kepen.

    #4539
    avatarSade
    Member

    nem lehetne kihasznalni, hogy a dolgok kulon layeren vannak? ja, hogy ertem, a layereket mentened el kepnek! erdekes gondolat.
    tökjó, köszönöm a brainstormot!!!!

    #4540
    avatarslyspy
    Member

    ja es bar nem erre talaltak ki a vegast, de olyat, hogy a hold mozogjon valamerrol valamerre azt konnyen meg lehet csinalni.

    #4541
    avatarSade
    Member

    ize..huye kerdes, de : melyik vegas? hxxp://www.sonycreativesoftware.com/products/vegasfamily.asp

    #4542
    avatarslyspy
    Member

    vegas 8. (de vigyazz forgalomban van egy hibas tores is. ha csak le kell cserelni az exe-t, akkor az nem jo verzio.)

    #4543
    avatarSade
    Member

    köszi :)

    #4544
    avatarslyspy
    Member

    Ha konkrátabb infók kellenek vegas-rol, elakadtál, akkor dobj nyugodtan mailt. Vannak benne nem triviális apró szopások.

    #27598
    avatarbrndtt
    Member

    Hello! Valaki segítsen nekem abban, hogy hogyan tudnék egy hasonló hatású grafikát elkészíteni! PS7-esem, PS CS6-osom és AI CS6-osom van. :) A sliderben vannak a csodák, amikre gondolok ezen a címen: http://www.gurugrafik.hu/logotervezes Három különböző is megjelenik: lovas/madaras/delfines. Köszi a segítséget! :D

    #27599
    avatarOswald
    Member

    nem vagy grafikus de kb, emboss az állatokra, egy csomó csobbanásból összepakolod a többit (az állatok részleteit is) a végén meg szivárvány layer

    + google

    http://www.hongkiat.com/blog/droplet-water-effect-photoshop-tutorials/

Viewing 17 posts - 1 through 17 (of 17 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára