☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás Reply To: [szavazás] Linuxos demó kódolás

#5013
avatarblala
Member
-A topiknak semmi köze a windowsohz
-Az OSX-hez sincs, csak a pontscho azt hitte, hogy a linux iszt der istenkirály témát áttviszi majd osx iszt der istenkirály témába,

hogyne lenne koze az OSX-hez, mivel az is unix alapu (bar bsd), eleg nagy metszete van a Linuxon es OSX-en alkalmazhato technikaknak. Tovabba ha mar vazze arra akarod rabeszelni az embereket, hogy Linuxra is forditsak le a demojukat, akkor annyi erovel fordihatnak OSX-re is (sot, en pl inkabb forditva allok hozza: Ha mar multiplatform fejlesztek, akar fordithatnek Linuxra is. Mar eljutottam odaig hogy sok ev utan ujbol felraktam egyet, ugyhogy nem teljesen remenytelen :)

a Linux meg igen tavol all (sajnos) az istenkiralysagtol, mint ahogy a tobbi letezo operacios rendszer is. Kb ket dolog van amit a Linux fel tud mutatni, 1) hogy free/open, es ez mondjuk eleg komoly erv, 2) hogy akarmekkora takolmany, folyton kalapaljak es ezert nagyjabol mukodik; de jonak azert nem neveznem.

hogy ontopik is legyek, a minap ki akartam probalni az sdl_mixer-t, s mivel van mar haskell binding (bar a kulcsrutin hianyzik, de majd belepeccselem), orultem hogy jo lesz nekem, de persze nem sikerult felinstallalni a jo kis unixos szoftver deployment hagyomanyok miatt.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára