☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás Reply To: [szavazás] Linuxos demó kódolás

#4999
avatarpontscho
Member
Travis wrote
Huh, ez sok volt nekem. Már nem is szeretem annyira a linuxot. Pontscho, te nagyon kiábrándítottál. Én ilyen mélységeiben nem ismerem a dolgokat, de mint az egyik gyermekbetegséggel kűzdő ‘demo’ ‘codere’ megkérdezném, hogy mi volt a gond, hogy tanuljak belőle.

Tieddel csak annyi, hogy ugyan Xrandr-dal valtottal video modot, viszont kilepeskor nem valtottal vissza abba a felbontasba, amiben eredetileg volt a desktop. Masreszt mivel pont Xrandr-dal valtottal be, ezert az X default felbontasa valtozott, ami ugyan az ott fel percre felhuzott Ubuntun nem gond, de normalisan belott desktopoknal (pl. telepakolt asztalu KDE-nel) osszekuszal mindent. Lehet, hogy 1.2-es valtozataban ezt mar javitottak, azzal meg nem foglalkoztam.Ezert celszeru eloszor megprobalni XFree86-VideoExtension-nel valtani, mert ott csak a view felbontasa valtozik, majd utana, ha nem jon ossze, akkor Xrandr-dal. 

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára