☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás Reply To: [szavazás] Linuxos demó kódolás

#4947
avatarGeri
Member

blala: azért vannak ott piros betűk, hogy ne vegye észre a bika. Mert az nem látja a pirosat. Mert színvak. Amúgyis, minek akarna egy bika c-ben kódolni?Ha nincs int main, akkor lehetőleg még az előtt futtasd le, mielőtt elkezdenél akármit is betölteni a kódban.Hang API gyanánt én a magam részéről sdl_mixert használok, persze ezzel csak azok a demók lesznek jók, amik csak egy sima ogg-ot használnak zene gyanánt. Aki úgy generálja élőben a zenét, annak nem tudom, hogy mit kéne használni, viszont linux alatt van egy helyes kis openal. Szerintem az túl komplex, de biztos van valami kis layer, vagy framework hozzá, amivel amolyan tracker stílusban lehetne hangot kiadni. Bassmod van:“BASSMOD uses the MultiMedia drivers on Windows platforms, the OSS drivers on Linux, and the Core Audio on Mac OSX, so no special libraries or drivers are required to be installed. C/C++, Visual Basic, Delphi and MASM APIs are included. A basic example player is also included.”http://www.un4seen.com/Persze az biztos, hogy ez nem bass.dll, hanem valami bassmod.so.1.6 :DAmúgy a bassmodot tessék mellékelni hozzá, mert a régi verziókat leszedik, és úgy kell előkotorni őket a semmiből. Linux alatt ugyanis -tudtommal-verziónként más a bassmod .so-jának a neve, és az eltérő verziók nem is kompatibilisek teljesen egymással, úgyhogy átnevezéssel se megy sokra az ember. Szóval tessék a bináris mellé bedobni a .so-t.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára