☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás Segítség, kezdőknek! Reply To: Segítség, kezdőknek!

#2808
avatarblala
Member

Hat, szerintem a php 1) egy rossz nyelv (lasd a fenti linkek, vagy ennek a site-nak a motorja, vagy 100000000 masik ervet) 2) egy celspecifikus nyelv. webprogramozasra talaltak ki.
Az Excel megintcsak celspecifikus nyelv. Lattuk hogy lehet kockat forgatni excelben, de alapvetoen nem erro valo.

Amit en irtam, az pont az ellenkezoje, megpedig hogy gyakorlatilag tetszoleges *general purpose* nyelv alkalmas ma mar demozni, mert hiaba lassabb teszemazt hasrautesszeruen a ruby 100x a C-nel, foleg kezdo szinten nem a CPU fog izzadni ugyse. Az OpenGL meg minden epeszu nyelv alol elerheto (remelem).

PHP-ben demot irni az nem kreativitas, hanem faszsag, mar elnezest. Akkor mar inkabb BASIC-ben.

Es abszolut koze van a temahoz, mert az volt a kerdes hogy milyen kornyezetben ill milyen nyelvben a) erdemes b) csinaljuk mi. Nem ajanlottam a haskellt, mert nem feltetlenul ereztem hogy jol jarna vele a kerdezo. Hasonloan nem ajanlottam a C++-t sem, mert azzal sem erzem hogy jol jarna, es a PHP-t sem, pedig azt meg ismeri is.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára