☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Elszállt az idő… Reply To: Elszállt az idő…

#2656
avatarslyspy
Keymaster

Ocsú mindig van. A kérdés az, hogy milyen arányban. Mellesleg mintha feltalálódott volna az elektronikus (“techno”) zene a kb. csillió műfajával együtt, amiket még a mai napig is próbálnak csócsálni, de már nincs igazán hova (lásd dnb). :)
60-es évek végen meg ugye a rockzene. Aztán meg mi lett belőle a nyolcvanas évekre. Csak meg kell nézni a hetvenes évektől működő rockzenekarokat, hogy mivé váltak a nyolcvanas évekre.
Aztán ezt az elektronikus zenei felvirágzást meg elérte a retro, aztán milyen jó kis keverékek lettek (pl. fatboy slim, morcheeba stb.). Mostanra az akkori “jó” zenék előadói sehol sem vannak (úgy értem az akkori dolgaikhoz képest).

Egyben viszont igazad van: az elektronikus kütyükkel a szar zene még szarabb lett, mert minden balfasz tud kezelni egy szekvenszert meg egy szamplert, aztán ott is van az internésönöl nambör van übergagyi pity-puty sláger. Fater mondja nekem, hogy xy zenét az ő idejében hogy lenéztek, mert milyen gagyi már (kb. keptön dzsekk szerepét töltötte be anno), én meg megilletődötten hallgatom, hogy dejszen ezt zenészek csinálták meg jól. Lehet hogy iparos munka, de nem kínai műanyag szar.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára