☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Platformok Egyéb Itt az új demo platform: Raspberry PI

Viewing 21 posts - 1 through 21 (of 21 total)
  • Author
    Posts
  • #1459
    avatararchee
    Member
    #6649
    avatarrawbits
    Member

    Nagyon csinos. Talán ettől megjönne a kedvem a Linux-hoz…

    #6650
    avatarGargaj
    Member

    Hat ha a Quake III szintet hozza akkor nem lehet ra nagy kihivas demot irni…

    #6651
    avatarblueghost
    Member

    Hétvégén kiadtak hozzá egy root fs-t, qemuval kipróbáltam és lefordítottam rá a demóenginünket. Mondjuk amíg nem érkezik meg maga a vas, addig így annyira nem poén, virtuális gépen, sw opengl-el kemény 0.07 fps :)

    #6652
    avatarpohar
    Member

    akkor addig van időd optimalizálni :)

    #6653
    avatarTravis
    Member

    Efikából és MacMiniből sem lett elterjedt demoplatform.

    #6654
    avatararchee
    Member

    Manapság az is kihívás, hogy el kell férni 256MB ramban. Szerintem tök szégyen, hogy az Android ilyen nagy memóriát igényel. Pont a RaspberryPI forumon világosítottak fel, hogy 256MB és ARM11 a büvös határ, ami fölött nagyon megdrágul egy SOS legyártása. Ezért olyan drágák az android telefonok.A Java és az Android nem memória hatékony, mint pl 10 éve a windows XP.

    #6655
    avatarblala
    Member

    ez azert olcsobb mint az efika es macmini egyutt, ize, negyedelve

    #21917
    avatarGargaj
    Member

    http://www.pouet.net/topic.php?which=8807 /
    http://www.geek.com/articles/chips/via-launch-a-49-android-pc-20120522/

    The Raspberry Pi has set the price bar very low for a fully functional PC, and no one has managed to get anywhere near it yet. VIA is within spitting distance though, with the announcement today of a $49 Android PC (APC) system.

    #22682
    avatarCaiwan
    Member

    Nem tudom, de egyelőre maradok az igazi C64 mellett. Egyelőre nem jöttem rá hogy hogy kell beállítnai erre a vasra, illetve lehet nem is vicot kéne használi rajta. Azér örülnék ha lenne egy (fullscreen) c64 emu erre :)

    #24120
    avatarblueghost
    Member

    Raspberry Pi-n ha a glVertexPointer-nek átadott adatok típusa GL_FLOAT és a memóriacím (!) nem osztható 4-gyel, akkor GL_INVALID_VALUE-t dob vissza. Gondoltam ezt megosztom itt a fórumban, hátha valaki más is belebotlik ebbe a hibába, nekem 2 hétig tartott mire rájöttem mi a gáz.

    #24312
    avatarArtlace
    Member

    Ma erkezett meg a ceghez 4 RPi, tokkal-vonoval (szo szerint) meg kabelekkel. Monitorok hatara lesz ragasztva amik a falra vannak szerelve. Egyelore csak bongeszok fognak rajtuk futni, monitorozas cellal.

    Ettol fuggetlenul nekem is van egy sajat, ami nem tetszik annyira benne hogy nem nyilt a hardware es a videocore GPU-rol semmit se mondananak meg veletlenul se. Annyit kideritettem hogy a framebuffert be lehet allitani aranylag konnyen es akkor lehet bele rajzolgatni de azt is hogy irto lassu. Ettol eltekintve az egyetlen gep amit 25 fontert vettem es nem 10+ eves :)

    #24314
    avatarCaiwan
    Member

    Arra nem jottem ra mindig, hogy miert kapok kernel panicot az intro futtatasakor, ami mellesleg mar le se fordul.

    Kerdeseim tehat:
    – hol talalok olcsoert legalabb 2A-s (5V ofkorz) tapot?
    – hol talalok hozza X-platform fejleszto kornyezetetet windowsra (cygwinen kivul)?

    #24319
    avatarGargaj
    Member

    Tapnak nemjo az a klasszik teszkos allithato feszultsegu adapter?

    #24331
    avatarCharlie
    Member

    “Hogy lehet elférni 256MB RAM-ban” – a komplett retro demoscene nevében felsírtam. :P

    “Ezek a mai fiatalok”… emlékszem mikor az első 32MB-s PC-vel találkoztam, és felnyögtem, hogy bazzeg, mi a francnak kell 32MB RAM valaminek, hát az első HDD-m 40MB-s volt és hogy elfért minden! (Kivéve hogy az XWinghez le kellett törölni a Win3.1-et mert nem fért el, dehát az idő sokmindent megszépít! :D)

    5V 2A-s tápegység meg itt kapható.

    #24335
    avatarGargaj
    Member

    Vagy itt: http://malnapc.hu/yis/index.php?categ=1&subcateg_id=11

    Egyebkent valszeg en is be fogok ruhazni egyre, bar en inkabb ilyen otthoni kis sufniszervernek; demot nem igazan irnek ra.

    #24338
    avatarTravis
    Member

    Ez van Charlie. Nekem már nem elég 120GB memória sem. Kénytelen vagyok a pécsi szuperszámítógépet használni, ahol 6 TB memóriával gazdálkodhatok.

    #24340
    avatarCaiwan
    Member

    @Charlie: Én meg értetlenkedek folyton a taskmanagert hézve hogy “mért nem lehet elférni 2GB ramban?”
    Mer’ ugye minek optimalizálni azt a nyamvadt kódot, ha 4, 8, 16 giga ram van meg 2, 4, 8 mag egy tokban? Száradjon le a keze. http://i.imgur.com/yvfgDZO.jpg

    #27020
    avatarblueghost
    Member
    #27601
    avatarblueghost
    Member

    Raspberry PI-n eddig volt egy olyan hiba, hogy ha framenként túl sok rajzolási parancsot küldtem (3000+) akkor beszaggatott a zene, extrémebb esetben akár teljesen meg is állt. Most a legutóbbi kernelfrissítés óta (3.12) ez megjavult, szuper!

    #27605
    avatarTravis
    Member

    Ezek szerint van meg tartalek a kis szerkezetben.

Viewing 21 posts - 1 through 21 (of 21 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára