☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Állás Webfejlesztői állás Reply To: Webfejlesztői állás

#6376
avatarCharlie
Member
Murphy wrote
Alap, hogy mindig a nettó legyen amit kitalálsz, és amit bemondasz bértárgyaláson, ugyanis ez határozza meg a megélhetésedet, minden más összeg csak papíron létezik!

És ez persze egy szédületes faszság, és ezért tart itt ebben az országban a munkavállalói és munkaadói kultúra a minimálbérezéssel meg a “többit borítékban”-ozással, számlázósdival és hasonlókkal. Pl. kurva jól hangzik, hogy egy százassal többet kapsz, ha számlázol, csak éppen ha kiszámolod és mindenből rendesen leadózol – és ott csak a munkát elvégző adózik, a megrendelő nem – akkor kb. szarabbul jössz ki az egészből, és még te szopsz az egésszel.

Arról nem is beszélve, hogy remekül lehet vele szűrni a munkáltatókat. Aki nem óhajt bruttó összegről beszélgetni, az valahol trükközik, és megspórolja azt az egyéb költségeket, ami az alkalmazott kifizetésén kívül még jelentkeznének.

Meg sem említve, hogy én most mennyire jól jártam (meg még fogok is) a Bajnai-féle (Viktor által tupírozott) új SZJA rendszerrel, csak mert bruttó fizetésem van, és egy bizonyos szintnél többet keresek. Fordított helyzetben – ha nettó van kőbe vésve – a munkahely köszöni szépen és elteszi lecsökkent bruttódon megspórolt összegeket. Igaz anno kicsöngettem a 4% elkúrtuk-különadót is, de ez benne van a pakliban.

Bery wrote
A munkahelyemen 140-200 nettó között keresnek a webfejlesztők. Php-ban nyomják. Általában a webfejlesztők nincsenek túlfizetve.

Ja. A Webfejlesztéssel meg a PHP-val mostanában az a baj, hogy “mindenki” “ért hozzá”, mint a Linuxpistike szintű rendszergazdasághoz. Emiatt az igazán jó szakembereknek tengernyi foson kell átküzdeni maguk, mire olyan pozícióban és annyit kereshetnek, amennyi a szaktudásuk szerint járna.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára