☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Filozofálgatás erről arról Reply To: Filozofálgatás erről arról

#6104
avatarTravis
Moderator

Szerintem a tudományos megismerés öncélú. Nem az a célja, hogy boldogabbak legyenek az emberek, szebb legyen a jövő. A parajelenségekről pedig annyit, hogy bizony nagyon sokan vannak, akik vizsgálják őket. Ott van például az a matematikus, aki 1 milliót dollárt ad annak, aki aláveti magát a kísérleteinek. De az IglNóbeldíjnál is találkozunk olyan esettel, ahol egy 9 éves kislány lefüleli a kézrátétellel gyógyító nővéreket (forrás). Ugyan csak az igNóbeldíj kapcsán vizsgálták azt a nőt, aki evés nélkül képes élni. Én személy szerint azt tapasztalom, hogy többen vannak, akik elvetik a tudományt, mint ahányan istenítik. Persze ez nem reprezentatív mintavétel. Végezetül álljon itt egy történet, ami arról szól, hogy a tudomány mennyire nem képes választ adni az embereknek: A héven olvastam egy C# könyvet. Észrevettem, hogy a mellettem ülő próbálja kibetűzni a delegáltak szót (ez volt a fejezet címe). Végül megkérdezte, hogy milyen vallású vagyok. Rövid beszélgetés után kiderült, hogy én a tudomány álláspontján vagyok, míg ő vallásos. Végül megkérdezte: – És tudod ki volt az első emberpár? – Nem, nem tudom. – Na, ennyit ér a tudományod. Igaza volt.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára