☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Offtopic Fogyasztás Reply To: Fogyasztás

#3331
avatarCharlie
Member

Uj Windowsban azt nem ertem, hogy egy tok lecsupaszitott kernelen mi a budos franc 25 mega? :) Es hova eszik 40 mega ramot? De most igy komolyan… A MorphOS ha bebootol otthon, az eszik 38MB RAM-ot, a Pegasosomon, full truecolor 3D gyorsitott desktoppal, fel tonna bigyoval, atlatszosag effektekkel meg kisfaszommal. Es az enyem egy betaallapotu, fossa-patchelt betateszter bloatkonfig. Ja es az install CD 40 mega. Es ezen mar valaszhato hatterkepek is vannak, es negyfele alaplapot, es egy rakas bovitokartyat tamogat. ;) Ja es ugye PowerPC az egesz, amin RISC miatt – elvileg – rosszabb a kodsuruseg mint x86-on, tehat tobb memoriat es diskhelyet kene foglalnia… Most nem fikazni akarok, mer’ a torekves dicseretes, csak eppen ezektol a szamoktol nagyon nem estem hasra. De hogy mondjak mast is. A routerem otthon 266Mhz, 16MB RAM, es 4MB ROM. Es ebben mar tornazsakos-javascriptes-CSS-es webes felulet, ssh szerver, Wifi-hotspot, VPN kiszolgalo, VoIP gateway, meg a joeg tudja miminden van. Ja, bar ez Linux. (Megj: egyebkent utalom a Linuxot, de ne vitassuk el az erdemeit.) Ehhez kepest egy ures kernel hova 25 mega? :) Biztos elfelejtettek kistrippelni a debug infot. Masra nem tudok gondolni, mert egyebkent elegge nagy eges, bar egysegsugaru user (es az egysegsugaru ujsagiro) persze biztos korbepisili magat, hogy mekkora fejlesztes mar… De nekunk nagyon nem kene, szerintem. Foleg, mert tudjuk mi fer 256, 4096 vagy 65536 byteba, ugye.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára