☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums Minden Más Játékok ÚJ ID Soft engine Reply To: ÚJ ID Soft engine

#3283
avatarGargaj
Member
nap wrote
Gargaj:Itéletet hozni egy lowqual videó, illetve képek alapján szerintem kicsit elhamarkodott dolog. Pláne olyat leírni, hogy fényévekkel van ettől az U3 és HL engine… ;)Egyáltalán nem vagyok Carmack fanboy, de azért el kell ismerni az innovatív és nem a trendet követő ötleteit. Bár mondjuk ehhez kell az a biztos háttér is, amivel ezt megteheti…Viszont a HL2 engine azért szerintem is elég jó, akár még most is. A U3 pedig azért messze nem csodafegyver (mondjuk az Epic kezében az), sőt még túl optimálisnak sem nevezhető. De természetesen ennek ellenére is az egyik legjobbnak gondolom. Mondjuk a nagy licence-elés miatt be fognak csúszni gyengébb játékok is vele, nem fogja mindenki elérni a Gears of War szinvonalát (ami mondjuk elég magasan van, és ehhez kellett a jó design is)De ha már engine-eket emlegettél, akkor miért nem a Cry2 engine-t hoztad fel példaként?

Ez nagyreszt szubjektiv velemenyem volt, nekem egyszeruen, amit eddig lattam azokbol meg ebbol (ami nyilvan egyelore nem fair), nem tunt fel benne semmi, amitol meg kellett volna hatodnom. (Carmacket pedig nem tartom innovativnak.)A Crytek engine vmi miatt egyelore meg nem hatott meg, nyilvan robosztus meg minden, de meg sztem ki kell jonnie egy jateknak vele h tenylegesen belevegye valaki a pakliba.

Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára