☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás Xlib programban színpaletta hogyan?

Tagged: , ,

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • #24040
    avatarguybrush
    Member

    Sziasztok Üdv Mindenkinek!

    Szeretnék segítséget kérni Linux alatt X11 ill. Xlib programozáshoz. Kisebb példaprogramokkal már összebarátkoztam a témában. Próbálgattam ezt-azt már DOS alatt régebben (Borland Turbo C, .BGI driverek stb) de még nem vagyok elég rutinos :(
    és ez azért mégis más tészta… A problémám az, hogy nem tudok színeket előcsalni, csak egy háttérszín és egy előtérszín működik. Olvastam róla hogy léteznek colormapek amiket az X szerver telepít és távolít el, és azokat lehet használni, cak nem tudom, hogyan. Ja, hogy miért pont X11… GTK++ meg SDL meg Qt meg ilyesmik (még) nem vonzanak, OpenGL kiesett mert egyelőre csak 2D grafika érdekel. Nem vagyok Linux fanatikus :P csak látókörömet szeretném tágítani. Minden segítséget előre is köszönök!

    #24041
    avatarGargaj
    Keymaster

    Ebben valoszinuleg Travis tudna neked segiteni; de azert megkerdem, hogy mennyire ragaszkodsz az X11-hez, mert lehet h az ilyen 2D szoszolesben a Processing jobban kezreesne.

    #24042
    avatarguybrush
    Member

    ThanX a gyors válaszért :) nem, nem ragaszkodom, ez a Processing valami SDK vagy ilyesmi?

    #24043
    avatarGargaj
    Keymaster

    Igazabol egy Java-alapu programozasi nyelv, aminek kb az a lenyege, h minden apro vackot megirtak helyetted, es ha telleg csak pixeleket akarsz tologatni a kepernyon, akkor 2-3 sor kod eleg, nem kell mindenfele ablaknyitogatassal szoszmotolni.

    Itt: http://processing.org/download/

    Es utana tudsz pl. ilyet: http://gargaj.umlaut.hu/processing/sketch_080422a/applet/

    #24044
    avatarguybrush
    Member

    Köszi, a youtube-on találtam tutorialt hozzá és időközben megtaláltam itt a scene.hu-n a processing topikot is. Jó cuccnak tűnik, ki is próbálom. Azért ha valaki tudna segíteni az Xlib problémámon, annak előre is nagyon köszönöm.

    Ui: A Vakondok 2-t láttam, überkirály! :)

    #24046
    avatarTravis
    Moderator

    Szia!

    Itt is egy tutorial, amiben van színkezelés is:
    http://user.xmission.com/~georgeps/documentation/tutorials/Xlib_Beginner.html

    #24047
    avatarguybrush
    Member

    Köszi szépen!

    #24093
    avatarEdhellon
    Moderator

    guybrush, szerintem sincs tul sok teteje nativ X11-ben szorakozni ha nincs ra valami indokod. Ha megismered az SDL-t, Qt-t vagy valami hasonlot azzal SZVSZ jobban jarsz. A processing meg foleg kiralysag ha egyszeru, latvanyos dolgokat akarsz. (Es ezek mind platformfuggetlenek ami elonyos tud lenni azert.) De csak hajra barmivel is kezdesz, sokat lehet mindegyikbol (X11-bol is!) tanulni!

    #24094
    avatarguybrush
    Member

    Különöseb indokom nics rá a tanuláson kívül, de hát ez már csak olyan dolog, hogy ha valami rettenetesen piszkálja az ember csőrét, akkor addig nem nyugszik, amíg el nem jut a megoldásig… a programon belül szeretném változtatni a rajzolószínt (nem csak az elején egyszer megadni), hogy “egyszerre” több színt tudjak használni.
    A Processing tetszik, el is kezdtem vele foglalkozni, csak lenne már vége a vizsgaidőszaknak :(

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára