☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás Visual Basic 6.0 hülye kérdés

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • #1300
    avatarOswald
    Member

    tudom hogy mindenki szerint kódoljak C-ben meg VB suxx, de történelmi okok miatt a P1 ebben íródott pont.szóval, a plusi támogatás miatt elkezdtem írni egy activex usercontrolt, és már 1 napja meg vagyok akadva egy halál egyszerű bugon.csináltam egy tesztprojectet amiben ez az összes kód:Private Sub Form_Resize() UserControl11.Move 0, 0, Form1.Width, Form1.Height Debug.Print UserControl11.Width & ” ” & Form1.WidthEnd Suba mypalette1 a usercontrol maga, a form1 pedig maga az ablak amiben van.a probléma: a usercontrol szélessége nem egyezik meg a parent form (form1) szélességével, SŐT a különbség a form1 méretével egynesen arányos. ahogy a screenshotokon is látszik. mindezek ellenére a debug window szerint a két szélesség értéke ugyanaz!valaki?

    #3915
    avatarOswald
    Member

    a képek nem látszanak pedig előnézetben jó volt, na még egyszer…

    #3916
    avatarGargaj
    Member

    Tippem az hogy nem ugyanaz a mertekegyseg (Az egyik pixel, a masik meg display unitban…)

    #3917
    avatarOswald
    Member

    bugos a VB.. egy masik forumon egy skac azt mondja hogy az o gepen mukodik gond nelkul. alig 4 -6 ora ment el erre az eletembol :( SP install utan is szar, szoval meg vagyok love, nyomok meg egy VB reinstallt aztan max igyhagyom… >(

    #3918
    avatarOswald
    Member

    nos, elállítottam a windowsban a DPI beállítást. 96-defaulton mux, mashogy nem. amig eljut az ertekadas a usercontrolig kozben a windows valahol jol megDPIzi…

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára