/tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/> /tmp/%d_PID.txt", pidem,pidem); system(gpidd); sprintf(gpidd, "/tmp/%d_PID.txt",pidem); FILE * pidkolvas=NULL;pidkolvas=fopen(gpidd, "r"); if(!pidkolvas){system("clear"); printf("Hiba az elérési út kiolvasásakor (/proc/PID/exe) vagy az átmeleti állományhoz való hozzáféréskor (/tmp/PID_PID.txt) \nElképzelhető, hogy a... [ Tovább... ]"/>
☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Programozás [szavazás] Linuxos demó kódolás

  • This topic has 272 replies, 20 voices, and was last updated 14 years ago by avatarGeri.
Viewing 30 posts - 241 through 270 (of 273 total)
  • Author
    Posts
  • #5180
    avatarCharlie
    Moderator

    Egyebkent, hogy valami ertelmes tema is legyen, kiprobaltam ezt a Smultron cuccot, es nem rossz. Vegen meg kodolni fogok OSX-en is. Koszi a tippet. :)

    #5181
    avatarGeri
    Member

    Fúj de undorító vagy Charlie, elment a linkedtől az étvágyam.

    #5182
    avatarblala
    Member

    Kedves Csarli, most neked mondjam hogy en mar akkor is eredetiben olvastam Ross Anderson-t amikor meg agyba pisiltel :))) Es persze, tok igaza van, a TCPA elegge fajdalmas dolog. Be is paraztam annak idejen rendesen. De korulnezek, es nem latom. Es mind a Microsoft, mind az Intel nagyon progressziv kutatasokat penzel (a Microsoft raadasul alapkutatasokat is nyomat, amibol tehat nem remelnek rovidtavon hasznot) attol fuggetlenul hogy az uzleti viselkedesukrol meg a termekeikrol kinek mi a velemenye. Hogy mast ne mondjak a Haskell atyai is a Microsoftnal dolgoznak :)

    A Creative-ot meg csak csak megertem, bar nekem pl a Creative cegcsoport tulajdonaban levo ceg altal gyartott hankartyam van, ami jo, csak a szoftver szar hozza, mert azt mar a Creative reszleg irta sajnos.

    #5183
    avatarpontscho
    Member
    blala wrote
     Kedves Csarli, most neked mondjam hogy en mar akkor is eredetiben olvastam Ross Anderson-t amikor meg agyba pisiltel :))) Es persze, tok igaza van, a TCPA elegge fajdalmas dolog. Be is paraztam annak idejen rendesen. De korulnezek, es nem latom..

    Nos, pedig a te notebookodban is van egy ilyen chip aktiv hasznalatban.

    #5184
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Fúj de undorító vagy Charlie, elment a linkedtől az étvágyam.

    Akkor mit szolsz ehhez, csak neked: tudtad, hogy a jelenlegi Intel procikat az Intel izraeli fejlesztocsapata tervezi? :)

    De ha ez nem eleg bizonyitek, tele van vele a net. :PPP

    #5185
    avatarGargaj
    Keymaster

    a Commodore alapitoja meg egy Auschwitzi menekult :)

    #5186
    avatarCharlie
    Moderator

    Gargaj: Es? Nem nekem volt bajom az ilyesmivel. :) Amugy az Amigat mar Tramiel kivalasa utan nyomtak. :P

    #5187
    avatarGargaj
    Keymaster

    nem is neked szolt.. :)

    #5188
    avatarGeri
    Member

    Charlie: azt tudom, de én igazából AMD procit használok már 9 éve.De a következő procim lehet hogy Intel lesz, ha az AMD továbbra is töketlenkedik.

    #5189
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    De a következő procim lehet hogy Intel lesz

    Hat igen az elvek… Olyanok mint a fing. Tartja az ember – amig tudja. :)

    #5190
    avatarGeri
    Member

    Csakhogy én a kezdetektől fogva x86 párti voltam :P

    #5191
    avatarpasy
    Keymaster

    az x86 olyan mint a benzinüzemű autó, biztosan van nála jobb, de tesznek róla hogy te mégis benzinest vegyél és lehetőleg ne is tudjál róla hogy van alternatíva

    #5192
    avatarGeri
    Member

    Cserében viszont 286os arhitektúrájú processzort te is gyárthatsz otthon a garázsban, és írhatsz rá demót.

    Tudtommal a mul, pop, push, stb nem szennyezi a környezetet.

    #5193
    avatarCharlie
    Moderator
    wrote
    Cserében viszont 286os arhitektúrájú processzort te is gyárthatsz otthon a garázsban, és írhatsz rá demót.

    Hat, akik a garazsban hardvert gyartanak, hogy demot irjanak ra, azok altalaban nem x86-ot valasztanak, mert tisztaban vannak vele h. mekkora rakas fos. Amugy, x86-bol csak 80186-ot talaltam FPGA-ba valo megveheto kodot, ami gyakorlatilag egy tupirozott XT. :) Szoval nem tudom, hogy 286-ot te hogy gyartanal otthon a garazsban.

    Motorola 68000-bol ellenben tobbfele FPGA mag is van (peldaul, peldaul #2) es amugyis, mezitlabas 68000-t meg ma is gyartanak, csakugy mint az egyenesagi leszarmazottjait, szoval nemigazan kell a konyhaasztalon nekiallni… :) De megtehetned!

    #5194
    avatarEdhellon
    Moderator

    pasy, ezt nagyon szepen mondtad. :)

    #5195
    avatarGeri
    Member

    Én egy űrszondát is nagyon szívesen legyártanék otthon a garázsban, de mivel az űrhajózás nem érdekel annyira, ezért nem fogok. Amúgy meg nyilván úgy, hogy fogsz pár mikrokontrollert, csinálsz elé egy jelfeldolgozót (a foglalat irányába) a mikrokontroller megírod az x86 utasításokat, és a többi dolgot, ami ahhoz kell, hogy emuláld az x86os processzort. De gondolom egy olyan szaki, mint amilyen például te is vagy, erre a nagyon egyszerű módszerre teljesen magától is rájött már, elvégre aki már látott amiga-t, az bármikor épít otthon rohadtmocskosintel kompatibilis processzorokat, vagy nem? (= (=Persze én nyilván nem tudnám megcsinálni, mert nem értek a hardverekhez ilyen mélységekben, de aki igen, annak gyerekjáték.

    #5196
    avatarCharlie
    Moderator

    Orulok, hogy kettonk kozul, csak te tamasztod ala a mondanivalod a nagyvilagbol vett mukodo, letezo peldakkal. :P Ez nagyban megalapozza a mondanivalod hitelesseget.

    #5197
    avatarGeri
    Member

    Ha majd egyszer véletlenül hardvert csinálnék, akkor reklámozod majd nekem, csak úgy?

    #5198
    avatarabcug
    Member

    charlie: ez az a mod-lejacco, ami mar conferencen sem mukodott ? :)))

    #5199
    avatarBery
    Member

    Geri, ha űrszondát akarsz gyártani majd mégis, beszélj Blalával, mert ő a SceneCON alatt is marsjárót programozott :)

    #5200
    avatarabcug
    Member

    bakker! arra is ervenyes, hogy “barmilyen demot leadunk wildben, csak hozzad hozza a hardware-t” ? :)))

    #5201
    avatarCharlie
    Moderator

    abcug: megint irigykedsz, az van. :)) es igen, ervenyes. ha hozol hardvert, leadjuk! :)))

    #5202
    avatarGeri
    Member

    Bery: feltétlenül :D

    charlie: ezt igennek vehetem? (=

    #5203
    avatarCharlie
    Moderator

    Geri: ezt “no komment”-nek veheted.

    #5204
    avatarGeri
    Member
    Charlie wrote
    Geri: ezt “no komment”-nek veheted.

    No dehát ha én mindenféle valóságalap nélkül pofázgatok csak, akkor ugyebár úgysem készítenék soha, neked pedig nem kéne azt reklámozni, hisz nyilván kevés vagyok hozzá, nem? (= (= (=Vagy ezt vehetem úgy, hogy félsz, hogy mégsem csak a levegőbe pofázok? :D

    #5205
    avatarJimmi
    Member

    KATONAI SZERVER!

    #5206
    avatarGeri
    Member

    szerk: ejj, hogy már egy rohadt jpg-t se lehet tanusítványhiba nélkül beszúrnihttps://www.mc4.army.mil/images/Training_Support/MC4_Server_Watts_TC2.jpg

    #5207
    avatarpasy
    Keymaster

    tanusítványhiba

    #5208
    avatarEdhellon
    Moderator

    Az meg hagyjan, de IIS-t futtat a szerver… :)

    #5209
    avatarReplaced
    Member

    ahaha, mekkora lulz ez a thread :D

Viewing 30 posts - 241 through 270 (of 273 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára