☰ Menu

Scene.hu

Magyar demoscene portál – grafikusok, zenészek, programozók alkotói közössége

Home Forums A Demokészítés művészete Grafika programozók és 3d grafikusok?

Viewing 18 posts - 31 through 48 (of 48 total)
  • Author
    Posts
  • #4012
    avatarDaTa
    Member

    Köszi a válaszokat pontrajzolás alatt azt értem hogy:

    Mondjuk egy poharat akarok csinálni gömbőlyített formákkal. Létezik -e hogy megfogom az elem csücskét és lehet húzni, így mondjuk nem pohárhoz, de egy kockából érdekes dolgokat lehet kreálni. Tehát röviden: Nem előrecsinált obj-ket akarnék használni hanem sajátokat. Ja igen már el is terveztem elkövetkezendő demóm címét: Cube Dance

    #4013
    avatarblala
    Member

    A cim nagyon fontos, en is azon szoktam a legtobbet gondolkodni :) meg az infofile, az is. Azt mindig elore irom meg. :)

    #4014
    avatarMaxie
    Member

    ajanlom figylemedbe a maxben a ‘convert to editable poly’ módósítot, utana akarmelyik objektel jatszhatsz vertexenkent csak at kell allitani a modify panelen a selection mode-ot vertexre pl.

    #4015
    avatarDaTa
    Member

    Köszi nézem

    #4016
    avatarzoom
    Keymaster

    Nem feltétlenül kell lekonvertálni, elég ha hozzáadsz egy Edit Mesh modifiert, az eredmény ugyanaz, csak nem olyan destruktív :)

    #4017
    avatarMaxie
    Member

    ja csak aztan ha veletlenul visszakattint az alsobb szintekre akkor elfelejti amit az editmeshben csinaltal :)

    #4018
    avatarzoom
    Keymaster

    nem felejti el, hanem csak figyelmeztet hogy ha babrálod az alsó szinteket akkor az nem várt eredménnyel járhat az edit meshben :)
    (amit teljes mértékben meg tudok érteni :)

    #4019
    avatarMaxie
    Member

    jo elobb kerdez, de az embernek nem mindig szokasa vegiigolvasni a hibauzeneteket :)

    #4020
    avatarOswald
    Member

    pedig tudni használni egy gépet ott kezdődik hogy elolvasom hogy mi a nyűgje, nem pedig vaktában klikkelek, és csodálkozok :P :)

    volt egy angol perfekt csajszi a diplomamunkajat csinalta, es neha majdnem leragtam a sajat labam kinomban, amikor nem birta az ilyen szintu hibauzeneteket elolvasni hogy file not found. hanem engem nyaggatott. mondom elolvastad? – nem. -hat bazze, mi van odairva?- jaaa!!

    meg most is 500asra ugrik az arenalinszintem hogy visszaidezem.

    #4021
    avatarBery
    Member

    De csirke vagy, Oswald, ez szerintem egyértelmű, hogy el tudta olvasni, csak akart tőled valamit ;)))

    #4022
    avatarOswald
    Member

    nem, sajnos nem akart eljonni velem fagyizni :) lehet ott vagtam el magam, hogy nem birtam idegekkel a hulye kerdeset :D

    #4023
    avatarMaxie
    Member

    Elolvastam a hiba uzenetetet nem kell egybol ugrani a dologra. Egyebkent csak annyit ir hogy might cause…. a might az még legjobb angol tudomasom szerint nem feltetlenul jelenti hogy biztosan. De lehet hogy raferne az a angolomra egy kis polirozas.

    #4024
    avatarabcug
    Member

    Na most talalkoztam elosszor google scetchup-al bazze :) Nem akarok uj cikket csinalni belolle, mint anno blendernel, asse ertekeltetek :) so … igy video tutorial alapjan full primitiv minden pikk-pakk fudejo nekem, hogy van ilyen !:)

    valakinek van testkozeli elmenye, pro – kontra ?

    #4025
    avatarslyspy
    Keymaster

    irjal csak cikket, mert murpyvel mind a ketten eppen otthonunkat szepitjuk, es nem erunk ra. :)

    #4026
    avatarabcug
    Member

    akkor huzzal meg egy strigulat, mert nem is olyan reg vettunk az asszonnyal egy kerteshazat szerkezetkeszen (igaz 4 lakasos tarsashazban, de sajat kerttel) es pl. meg a mai napig egy szamitogepasztal + rezso, huto es mikro a konyhank :)

    #4027
    avatarslyspy
    Keymaster

    az en szobamban meg, bibibiiiiii, egy butor sincs, csak egy matrac.

    #4028
    avatarabcug
    Member

    A 37cm-es tv is egy pentium 1.8-as tetejere van teve :) (nincs semmi beledugva bele, csak a gep ott van szekreny helyett…)

    #4029
    avatarParrot
    Member

    Erről az utóbbi pár postról a régi vicc jut eszembe a toalett kacsával… :-D

Viewing 18 posts - 31 through 48 (of 48 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
Ugrás a lap tetejére Ugrás a lap aljára